Medvedev op Roland Garros direct uitgeschakeld door Braziliaan
PARIJS (ANP) - Daniil Medvedev is al in de eerste ronde van Roland Garros uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Rus liet zich met 7-6 (5) 6-7 (6) 2-6 6-3 6-4 verrassen door de Braziliaan Thiago Seyboth Wild, de nummer 172 van de wereld.
De 23-jarige Seyboth Wild is afkomstig uit het kwalificatietoernooi. Hij wist nooit eerder een wedstrijd te winnen in het hoofdschema van een grandslamtoernooi.
Na 4 uur en een kwartier maakte Seyboth Wild het af met een verwoestende forehand, op zijn eerste wedstrijdpunt. Hij gaf in de vijfde set twee keer een break voorsprong uit handen, maar serveerde het duel bij 5-4 wel uit.
Laagst geklasseerde speler
"Ik heb er altijd van gedroomd om op deze baan te spelen", zei Seyboth Wild over het Court Philippe Chatrier, de hoofdbaan. "Ik heb in mijn juniorentijd altijd naar Medvedev gekeken. Ik wilde hem zoveel mogelijk laten lopen en zoveel mogelijk mijn forehand gebruiken."
Seyboth Wild is de laagst geklasseerde speler die de nummer 2 van de wereld weet te verslaan sinds 1998. 25 jaar geleden was de Argentijn Mariano Zabaleta te sterk voor de Tsjech Petr Korda.
Outsider
Medvedev verloor bij zijn eerste vier deelnames aan Roland Garros ook in de openingsronde, maar de afgelopen twee jaar presteerde hij beter in Parijs. In 2021 was hij kwartfinalist en vorig jaar verloor hij in de vierde ronde.
In aanloop naar Roland Garros wist Medvedev, in 2021 winnaar van de US Open, het masterstoernooi van Rome te winnen. Daardoor gold hij als een outsider voor de titel in Parijs.
Medvedev kan zich nu gaan voorbereiden op het grastoernooi van Rosmalen. Hij is over anderhalve week op het Autotron een van de publiekstrekkers.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.
5 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.
11 uur geledenTORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
12 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
12 uur geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
13 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
14 uur geleden