Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev op Roland Garros direct uitgeschakeld door Braziliaan

Medvedev op Roland Garros direct uitgeschakeld door Braziliaan

PARIJS (ANP) - Daniil Medvedev is al in de eerste ronde van Roland Garros uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Rus liet zich met 7-6 (5) 6-7 (6) 2-6 6-3 6-4 verrassen door de Braziliaan Thiago Seyboth Wild, de nummer 172 van de wereld.

De 23-jarige Seyboth Wild is afkomstig uit het kwalificatietoernooi. Hij wist nooit eerder een wedstrijd te winnen in het hoofdschema van een grandslamtoernooi.

Na 4 uur en een kwartier maakte Seyboth Wild het af met een verwoestende forehand, op zijn eerste wedstrijdpunt. Hij gaf in de vijfde set twee keer een break voorsprong uit handen, maar serveerde het duel bij 5-4 wel uit.

Laagst geklasseerde speler

"Ik heb er altijd van gedroomd om op deze baan te spelen", zei Seyboth Wild over het Court Philippe Chatrier, de hoofdbaan. "Ik heb in mijn juniorentijd altijd naar Medvedev gekeken. Ik wilde hem zoveel mogelijk laten lopen en zoveel mogelijk mijn forehand gebruiken."

Seyboth Wild is de laagst geklasseerde speler die de nummer 2 van de wereld weet te verslaan sinds 1998. 25 jaar geleden was de Argentijn Mariano Zabaleta te sterk voor de Tsjech Petr Korda.

Outsider

Medvedev verloor bij zijn eerste vier deelnames aan Roland Garros ook in de openingsronde, maar de afgelopen twee jaar presteerde hij beter in Parijs. In 2021 was hij kwartfinalist en vorig jaar verloor hij in de vierde ronde.

In aanloop naar Roland Garros wist Medvedev, in 2021 winnaar van de US Open, het masterstoernooi van Rome te winnen. Daardoor gold hij als een outsider voor de titel in Parijs.

Medvedev kan zich nu gaan voorbereiden op het grastoernooi van Rosmalen. Hij is over anderhalve week op het Autotron een van de publiekstrekkers.

Meer uit Sport

Kopvrouw Velzeboer bij EK shorttrack foutloos op eerste dag

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.

1 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als vierde in Altenberg

ALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.

2 uur geleden
Trucker Van den Brink wint twaalfde etappe Dakar Rally

YANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.

3 uur geleden
Red Bull presenteert 'meer glanzende' nieuwe F1-wagen

DETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.

10 uur geleden
Kunstrijders Tsiba en Danilova eindigen als vijftiende op EK

SHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.

19 uur geleden
Oud-zwemkampioen Agnel staat terecht voor verkrachting

COLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.

20 uur geleden
Van der Poel slaat wereldbekerwedstrijd in Benidorm over

BENIDORM (ANP/BELGA) - Mathieu van der Poel doet zondag niet mee aan de wereldbekerwedstrijd veldrijden in Benidorm. De rit past niet in het schema van de 30-jarige Nederlander, meldt zijn team Alpecin-Premier Tech.

1 dag geleden