Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev op Roland Garros direct uitgeschakeld door Braziliaan

Medvedev op Roland Garros direct uitgeschakeld door Braziliaan

PARIJS (ANP) - Daniil Medvedev is al in de eerste ronde van Roland Garros uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Rus liet zich met 7-6 (5) 6-7 (6) 2-6 6-3 6-4 verrassen door de Braziliaan Thiago Seyboth Wild, de nummer 172 van de wereld.

De 23-jarige Seyboth Wild is afkomstig uit het kwalificatietoernooi. Hij wist nooit eerder een wedstrijd te winnen in het hoofdschema van een grandslamtoernooi.

Na 4 uur en een kwartier maakte Seyboth Wild het af met een verwoestende forehand, op zijn eerste wedstrijdpunt. Hij gaf in de vijfde set twee keer een break voorsprong uit handen, maar serveerde het duel bij 5-4 wel uit.

Laagst geklasseerde speler

"Ik heb er altijd van gedroomd om op deze baan te spelen", zei Seyboth Wild over het Court Philippe Chatrier, de hoofdbaan. "Ik heb in mijn juniorentijd altijd naar Medvedev gekeken. Ik wilde hem zoveel mogelijk laten lopen en zoveel mogelijk mijn forehand gebruiken."

Seyboth Wild is de laagst geklasseerde speler die de nummer 2 van de wereld weet te verslaan sinds 1998. 25 jaar geleden was de Argentijn Mariano Zabaleta te sterk voor de Tsjech Petr Korda.

Outsider

Medvedev verloor bij zijn eerste vier deelnames aan Roland Garros ook in de openingsronde, maar de afgelopen twee jaar presteerde hij beter in Parijs. In 2021 was hij kwartfinalist en vorig jaar verloor hij in de vierde ronde.

In aanloop naar Roland Garros wist Medvedev, in 2021 winnaar van de US Open, het masterstoernooi van Rome te winnen. Daardoor gold hij als een outsider voor de titel in Parijs.

Medvedev kan zich nu gaan voorbereiden op het grastoernooi van Rosmalen. Hij is over anderhalve week op het Autotron een van de publiekstrekkers.

Meer uit Sport

Tennisser Alcaraz zonder te spelen naar kwartfinale in Parijs

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.

3 uur geleden
Alle 18.000 startbewijzen Marathon Rotterdam vergeven

ROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.

3 uur geleden
Voormalig wereldkampioen Formule 1 Alan Jones overleden

SYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.

8 uur geleden
Djokovic op mastertoernooi van Parijs ten onder tegen Hijikata

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.

21 uur geleden
Zverev verliest in Parijs als nummer 1 van Musetti

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.

1 dag geleden
Paul stopt met boksen als hij volgend gevecht verliest

LONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.

1 dag geleden
Advies dartslegende Taylor aan Littler: speel en wen aan publiek

BERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.

1 dag geleden