Medvedev naar laatste zestien op tennistoernooi Miami
MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev heeft de laatste zestien bereikt op het masterstoernooi van Miami. De als eerste geplaatste Rus rekende in twee sets af met de Spanjaard Pedro Martinez: 6-3 6-4.
Medvedev veroverde eind februari de koppositie op de wereldranglijst. Die raakte hij echter weer kwijt aan Novak Djokovic, toen hij al in de derde ronde van het masterstoernooi van Indian Wells werd uitgeschakeld.
Op het toernooi in Miami kwam Medvedev vorig jaar tot de kwartfinales, waarin hij werd uitgeschakeld door Roberto Bautista Agut. Nu neemt hij het in de achtste finale niet opnieuw op tegen de Spanjaard, maar tegen de Amerikaan Jenson Brooksby, die in drie sets won van Bautista Agut: 6-3 5-7 6-4.
Stabiel spel
"Ik sloeg veertien aces en voelde me heel goed. In de tweede set lag het dicht bij elkaar, maar ik bleef stabiel spelen", zei Medvedev na zijn zege. Als de 26-jarige Rus de halve finales bereikt in Miami, dan neemt hij de nummer 1-positie weer over van Djokovic.
Hubert Hurkacz bereikte ook de vierde ronde in Miami. De als achtste geplaatste Pool won het masterstoernooi in Florida vorig jaar. Tegen de Rus Aslan Karatsev had Hurkacz drie sets nodig: 7-5 4-6 6-3.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
15 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geleden