Medvedev naar laatste zestien op tennistoernooi Miami
MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev heeft de laatste zestien bereikt op het masterstoernooi van Miami. De als eerste geplaatste Rus rekende in twee sets af met de Spanjaard Pedro Martinez: 6-3 6-4.
Medvedev veroverde eind februari de koppositie op de wereldranglijst. Die raakte hij echter weer kwijt aan Novak Djokovic, toen hij al in de derde ronde van het masterstoernooi van Indian Wells werd uitgeschakeld.
Op het toernooi in Miami kwam Medvedev vorig jaar tot de kwartfinales, waarin hij werd uitgeschakeld door Roberto Bautista Agut. Nu neemt hij het in de achtste finale niet opnieuw op tegen de Spanjaard, maar tegen de Amerikaan Jenson Brooksby, die in drie sets won van Bautista Agut: 6-3 5-7 6-4.
Stabiel spel
"Ik sloeg veertien aces en voelde me heel goed. In de tweede set lag het dicht bij elkaar, maar ik bleef stabiel spelen", zei Medvedev na zijn zege. Als de 26-jarige Rus de halve finales bereikt in Miami, dan neemt hij de nummer 1-positie weer over van Djokovic.
Hubert Hurkacz bereikte ook de vierde ronde in Miami. De als achtste geplaatste Pool won het masterstoernooi in Florida vorig jaar. Tegen de Rus Aslan Karatsev had Hurkacz drie sets nodig: 7-5 4-6 6-3.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
9 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
10 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen won de Grote Prijs van Qatar niet omdat hij de snelste auto had, maar omdat hij voor de beste strategie koos. "Op pure snelheid kom ik tekort op de McLarens, maar dit soort races laat zien dat je met de juiste tactiek ook kunt winnen. Een race verloopt niet altijd als vooraf gedacht, er kan veel gebeuren", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de persconferentie na afloop.
10 uur geledenLUSAIL (ANP) - Lando Norris heeft geen kritiek op zijn team McLaren geuit na de voor de Brit teleurstellend verlopen Grote Prijs van Qatar, waarin hij als vierde eindigde. Het team liet Norris en teamgenoot Oscar Piastri doorrijden, terwijl de rest van het veld bij een safetycar-situatie banden wisselde. "Achteraf is het niet de juiste beslissing, maar op het moment zelf dachten we dat we het juiste deden. Zo gaat dat", aldus de Brit bij Viaplay.
12 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen sprak na zijn spectaculaire zege in de Grote Prijs van Qatar van een ongelooflijke overwinning. "We namen de juiste beslissing door een pitstop te maken met de safetycar in de baan. Het was echt een sterke race in een best wel lastig weekend voor ons", zei de coureur van Red Bull in het flashinterview op de baan. "Ik ben heel blij met deze overwinning en ik doe inderdaad nog mee om de titel. Alles is nog mogelijk. We zullen zien, ik maak me er nu nog niet druk om."
12 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft dankzij meesterlijk rijden de Grote Prijs van Qatar gewonnen en daarmee de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 ongemeen spannend gemaakt. Het kampioenschap wordt nu beslist in de slotrace over een week in Abu Dhabi.
13 uur geleden