Medvedev na toernooizege Marseille op plaats 2 van ATP-ranking
MARSEILLE (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev heeft in Marseille zijn eerste ATP-toernooi van 2021 gewonnen. De als eerste geplaatste Rus was in de finale in drie sets de Fransman Pierre-Hugues Herbert de baas: 6-4 6-7 (4) 6-4. Met zijn toernooizege stijgt de 25-jarige Rus naar de tweede plaats op de wereldranglijst achter de Serviër Novak Djokovic. Hij passeert de Spanjaard Rafael Nadal.
Herbert had in de kwartfinale de als tweede geplaatste Griek Stefanos Tsitsipas uitgeschakeld en in de halve finale afgerekend met zijn landgenoot Ugo Humbert. Tegen Medvedev, die in februari de finale van de Australian Open verloor van Djokovic, kwam de Fransman net tekort.
Sander Arends en David Pel grepen in de finale van het dubbeltoernooi naast de zege. Het Nederlandse duo dat voor het eerst een finale van een ATP-toernooi bereikte, verloor van de Brit Lloyd Glasspool en de Fin Harri Heliovaara: 7-5 7-6 (4).
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
16 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
18 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
19 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
23 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
1 dag geleden