Medvedev na slopende vijfsetter onderuit tegen qualifier Tien
MELBOURNE (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is verrassend vroeg uitgeschakeld in de Australian Open. De nummer 5 van de wereld, verliezend finalist in drie van de laatste vier edities van het grandslamtoernooi in Melbourne, verloor in de tweede ronde in een slopende vijfsetter van de Amerikaanse qualifier Learner Tien. Na bijna vijf uur tennis waren de setstanden 6-3 7-6 (4) 6-7 (8) 1-6 7-6 (7).
De 19-jarige Tien dicteerde het spel al in de eerste set en hij won ook de tweede set, waarin de spelers elkaar vier keer over en weer braken, na een tiebreak (7-4). In de derde set kwam Medvedev nog heel goed weg. Na een gelijkopgaande set moest opnieuw een tiebreak de beslissing brengen. Deze keer won de Rus wel (10-8).
Tien leek gebroken, getuige het gemak waarmee Medvedev de vierde set won, maar in de vijfde set herstelde de jonge Amerikaan zich wonderbaarlijk. In weinig was te zien dat hij zijn debuut maakte in het hoofdtoernooi van de Australian Open. Tien ging de lange rally's met de ervaren Rus onvermoeibaar aan en bij 5-4 voor kon hij de wedstrijd al uitspelen. Medvedev, in 2021 winnaar van de US Open, vocht zich toch terug en nam het initiatief over. Hij speelde bij 6-5 voor de wedstrijd, maar Tien brak op dat cruciale moment voor de zoveelste keer de service van Medvedev en sleepte er opnieuw een tiebreak uit. Die won hij met 10-7.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De politie van Curaçao heeft donderdag het huis van de bekende Nederlandse honkbalinternational Jonathan Schoop (34) doorzocht. De huiszoeking maakt deel uit van een grote politieactie die in de nacht van woensdag op donderdag begon. Daarbij zijn ook een broodjeszaak en andere huizen doorzocht. Schoop zou op de lijst staan van internationals die in maart met het Koninkrijksteam aantreden bij de World Baseball Classic (WBC). De selectie wordt volgende week bekendgemaakt.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Het verlies van een punt om 'hinderlijk kreunen' motiveerde Aryna Sabalenka in de halve finale van de Australian Open tegen Elina Svitolina. Dat zei de nummer 1 van de wereld in de persconferentie na haar duidelijke zege in twee sets (6-2 6-3).
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina neemt het zaterdag in de finale van de Australian Open op tegen Aryna Sabalenka. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan rekende in de halve finale af met de 31-jarige Amerikaanse Jessica Pegula: 6-3 7-6 (7). Rybakina is de huidige nummer 5 van de wereld.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Serena Williams heeft de speculaties over een mogelijke terugkeer naar de tenniswereld weer aangewakkerd. De 23-voudig grandslamwinnares gaf een dubbelzinnig antwoord in het Amerikaanse televisieprogramma Today. "Ik weet het niet. Ik zie wel wat er op mijn pad komt. Het is geen ja of nee", luidde haar antwoord op de vraag naar een mogelijke comeback.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.
10 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
1 dag geleden