Medvedev na slopende vijfsetter onderuit tegen qualifier Tien
MELBOURNE (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is verrassend vroeg uitgeschakeld in de Australian Open. De nummer 5 van de wereld, verliezend finalist in drie van de laatste vier edities van het grandslamtoernooi in Melbourne, verloor in de tweede ronde in een slopende vijfsetter van de Amerikaanse qualifier Learner Tien. Na bijna vijf uur tennis waren de setstanden 6-3 7-6 (4) 6-7 (8) 1-6 7-6 (7).
De 19-jarige Tien dicteerde het spel al in de eerste set en hij won ook de tweede set, waarin de spelers elkaar vier keer over en weer braken, na een tiebreak (7-4). In de derde set kwam Medvedev nog heel goed weg. Na een gelijkopgaande set moest opnieuw een tiebreak de beslissing brengen. Deze keer won de Rus wel (10-8).
Tien leek gebroken, getuige het gemak waarmee Medvedev de vierde set won, maar in de vijfde set herstelde de jonge Amerikaan zich wonderbaarlijk. In weinig was te zien dat hij zijn debuut maakte in het hoofdtoernooi van de Australian Open. Tien ging de lange rally's met de ervaren Rus onvermoeibaar aan en bij 5-4 voor kon hij de wedstrijd al uitspelen. Medvedev, in 2021 winnaar van de US Open, vocht zich toch terug en nam het initiatief over. Hij speelde bij 6-5 voor de wedstrijd, maar Tien brak op dat cruciale moment voor de zoveelste keer de service van Medvedev en sleepte er opnieuw een tiebreak uit. Die won hij met 10-7.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Guy den Ouden is in de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam uitgeschakeld. De 23-jarige tennisser verloor in twee sets van de Fransman Ugo Humbert: 4-6 3-6. Humbert speelt in de kwartfinales tegen de Australiër Christopher O'Connell.
39 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is goed begonnen aan de snowboardcross op de Olympische Spelen. De 30-jarige Westlander zette donderdag in de eerste run van de kwalificatie de achtste tijd neer. De Blois klokte 1.08,68. De Fransman Aidan Chollet was met 1.06,37 het snelst.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat bij de Spelen voor haar tweede olympische medaille. De 32-jarige regerend wereldkampioene uit Ede won vier jaar geleden met brons de eerste olympische medaille ooit voor Nederland in deze sport. Ze heeft haar hele seizoen afgestemd om in Cortina d'Ampezzo te pieken.
1 uur geledenCORTINA (ANP) - Marijke Groenenwoud vervangt Bente Kerkhoff op de 5000 meter op de Spelen van Milaan. TeamNL meldt de aanpassing omdat Kerkhoff last van haar rug heeft. Merel Conijn is donderdag de andere Nederlandse schaatsster op de 5000 meter in het Milano Speed Skating Stadium.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha vindt dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zich moet schamen voor de diskwalificatie van skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj op de Winterspelen. "Het IOC heeft niet de sporter schade berokkend, maar zijn eigen reputatie. Toekomstige generaties zullen dit herinneren als een beschamend moment", schrijft Sybiha op X.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is gediskwalificeerd omdat hij tijdens zijn olympische optreden een helm wilde dragen met daarop slachtoffers van de oorlog met Rusland. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) waarschuwde al eerder dat dit in strijd is met de regels, maar Jeraskevitsj wilde de helm desondanks dragen. Daarop verbood het IOC hem vanaf 09.30 uur mee te doen aan de olympische skeletonwedstrijd in Italië.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong zijn tijdens het ABN AMRO Open in Rotterdam hard geclasht via de media. Woensdag zei eerst De Jong (25) dat hij vindt dat Griekspoor "zijn land te kakken zette" met zijn harde kritiek op het Nederlandse tennis van vorige week. Daar was Griekspoor het niet mee eens en daarop kwam hij met een fel weerwoord.
3 uur geleden