Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev na slopende vijfsetter onderuit tegen qualifier Tien

Medvedev na slopende vijfsetter onderuit tegen qualifier Tien

MELBOURNE (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is verrassend vroeg uitgeschakeld in de Australian Open. De nummer 5 van de wereld, verliezend finalist in drie van de laatste vier edities van het grandslamtoernooi in Melbourne, verloor in de tweede ronde in een slopende vijfsetter van de Amerikaanse qualifier Learner Tien. Na bijna vijf uur tennis waren de setstanden 6-3 7-6 (4) 6-7 (8) 1-6 7-6 (7).

De 19-jarige Tien dicteerde het spel al in de eerste set en hij won ook de tweede set, waarin de spelers elkaar vier keer over en weer braken, na een tiebreak (7-4). In de derde set kwam Medvedev nog heel goed weg. Na een gelijkopgaande set moest opnieuw een tiebreak de beslissing brengen. Deze keer won de Rus wel (10-8).

Tien leek gebroken, getuige het gemak waarmee Medvedev de vierde set won, maar in de vijfde set herstelde de jonge Amerikaan zich wonderbaarlijk. In weinig was te zien dat hij zijn debuut maakte in het hoofdtoernooi van de Australian Open. Tien ging de lange rally's met de ervaren Rus onvermoeibaar aan en bij 5-4 voor kon hij de wedstrijd al uitspelen. Medvedev, in 2021 winnaar van de US Open, vocht zich toch terug en nam het initiatief over. Hij speelde bij 6-5 voor de wedstrijd, maar Tien brak op dat cruciale moment voor de zoveelste keer de service van Medvedev en sleepte er opnieuw een tiebreak uit. Die won hij met 10-7.

Meer uit Sport

Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

2 uur geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

6 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

13 uur geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

23 uur geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

1 dag geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

1 dag geleden
Dokter bekroont snelle opkomst met wereldtitel op de vijfkamp

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.

1 dag geleden