Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev na slopende vijfsetter onderuit tegen qualifier Tien

Medvedev na slopende vijfsetter onderuit tegen qualifier Tien

MELBOURNE (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is verrassend vroeg uitgeschakeld in de Australian Open. De nummer 5 van de wereld, verliezend finalist in drie van de laatste vier edities van het grandslamtoernooi in Melbourne, verloor in de tweede ronde in een slopende vijfsetter van de Amerikaanse qualifier Learner Tien. Na bijna vijf uur tennis waren de setstanden 6-3 7-6 (4) 6-7 (8) 1-6 7-6 (7).

De 19-jarige Tien dicteerde het spel al in de eerste set en hij won ook de tweede set, waarin de spelers elkaar vier keer over en weer braken, na een tiebreak (7-4). In de derde set kwam Medvedev nog heel goed weg. Na een gelijkopgaande set moest opnieuw een tiebreak de beslissing brengen. Deze keer won de Rus wel (10-8).

Tien leek gebroken, getuige het gemak waarmee Medvedev de vierde set won, maar in de vijfde set herstelde de jonge Amerikaan zich wonderbaarlijk. In weinig was te zien dat hij zijn debuut maakte in het hoofdtoernooi van de Australian Open. Tien ging de lange rally's met de ervaren Rus onvermoeibaar aan en bij 5-4 voor kon hij de wedstrijd al uitspelen. Medvedev, in 2021 winnaar van de US Open, vocht zich toch terug en nam het initiatief over. Hij speelde bij 6-5 voor de wedstrijd, maar Tien brak op dat cruciale moment voor de zoveelste keer de service van Medvedev en sleepte er opnieuw een tiebreak uit. Die won hij met 10-7.

Meer uit Sport

Olympische kampioenen Miura en Kihara stoppen met kunstrijden

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

1 uur geleden
Tennisser Djokovic onzeker voor masterstoernooi van Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

1 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

18 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

22 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden