Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev na slopende vijfsetter onderuit tegen qualifier Tien

Medvedev na slopende vijfsetter onderuit tegen qualifier Tien

MELBOURNE (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is verrassend vroeg uitgeschakeld in de Australian Open. De nummer 5 van de wereld, verliezend finalist in drie van de laatste vier edities van het grandslamtoernooi in Melbourne, verloor in de tweede ronde in een slopende vijfsetter van de Amerikaanse qualifier Learner Tien. Na bijna vijf uur tennis waren de setstanden 6-3 7-6 (4) 6-7 (8) 1-6 7-6 (7).

De 19-jarige Tien dicteerde het spel al in de eerste set en hij won ook de tweede set, waarin de spelers elkaar vier keer over en weer braken, na een tiebreak (7-4). In de derde set kwam Medvedev nog heel goed weg. Na een gelijkopgaande set moest opnieuw een tiebreak de beslissing brengen. Deze keer won de Rus wel (10-8).

Tien leek gebroken, getuige het gemak waarmee Medvedev de vierde set won, maar in de vijfde set herstelde de jonge Amerikaan zich wonderbaarlijk. In weinig was te zien dat hij zijn debuut maakte in het hoofdtoernooi van de Australian Open. Tien ging de lange rally's met de ervaren Rus onvermoeibaar aan en bij 5-4 voor kon hij de wedstrijd al uitspelen. Medvedev, in 2021 winnaar van de US Open, vocht zich toch terug en nam het initiatief over. Hij speelde bij 6-5 voor de wedstrijd, maar Tien brak op dat cruciale moment voor de zoveelste keer de service van Medvedev en sleepte er opnieuw een tiebreak uit. Die won hij met 10-7.

Meer uit Sport

Shorttrackster Velzeboer wint ook derde 500 meter in World Tour

GDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.

11 minuten geleden
Shorttracker Van 't Wout wint 1000 meter bij wereldbeker Gdansk

GDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.

35 minuten geleden
Zilver voor shorttrackers op gemengde aflossing in Gdansk

GDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.

3 uur geleden
Brand wint in Tabor eerste wedstrijd om wereldbeker veldrijden

TABOR (ANP) - Lucinda Brand heeft zondag de eerste wedstrijd om de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 36-jarige renster uit Dordrecht was in het Tsjechische Tabor in een sprint te snel voor de Italiaanse Sara Casasola. Europees kampioen Inge van der Heijden finishte op enige afstand als derde.

4 uur geleden
Norris vindt diskwalificatie bij GP van Las Vegas 'frustrerend'

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris noemt de diskwalificatie van McLaren na de GP van Las Vegas "een frustrerend einde van de dag". De Britse Formule 1-coureur eindigde als tweede achter Max Verstappen, maar verloor net als zijn teamgenoot Oscar Piastri al zijn punten vanwege te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. "Het is frustrerend om zoveel punten te verliezen", aldus Norris in een persbericht van McLaren.

6 uur geleden
Spanning stijgt in Formule 1 na diskwalificatie Norris en Piastri

LAS VEGAS (ANP) - Lando Norris en Oscar Piastri zijn na de Grote Prijs van Las Vegas in de Formule 1 uit de uitslag geschrapt. Stewards van de internationale autosportfederatie FIA diskwalificeerden de coureurs van McLaren omdat hun auto's bij de technische keuring aan de finish niet aan de voorschriften voldeden. Er was sprake van te veel slijtage aan de bodemplank van de auto. Die plaat onder de auto moet minimaal 9 millimeter dik zijn en dat was niet het geval.

7 uur geleden
Norris en Piastri mogelijk gestraft na Grote Prijs van Las Vegas

LAS VEGAS (ANP) - Stewards van de internationale autosportfederatie FIA zijn na de Grote Prijs van Las Vegas een onderzoek gestart naar de McLarens van Lando Norris en Oscar Piastri. De bodemplaat zou te veel zijn afgesleten, luidt het in een technisch rapport. Het kan betekenen dat de regels zijn overtreden en een straf volgt. In het ergste geval is diskwalificatie mogelijk.

9 uur geleden