Medvedev met nodige moeite naar finaleweekend in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich met de nodige moeite bij de laatste vier geschaard op het grastoernooi van Rosmalen. De nummer 2 van de wereld wist met 7-6 (8) 6-4 een stunt van Ilja Ivasjka uit Belarus te voorkomen.
In de eerste set, waarin beiden twee keer hun servicegame verloren, benutte Medvedev bij 9-8 in de tiebreak zijn derde setpunt. In de tweede set brak hij de mondiale nummer 48 bij 5-4 op 'love', oftewel zonder een punt tegen te krijgen. Op het eerste wedstrijdpunt sloeg Ivasjka een backhand uit.
"Dit was een typische graswedstrijd en ik begon niet goed. Gelukkig vond ik mijn ritme en het kwam aan op een paar punten. Ik had het geluk soms aan mijn zijde en was beter op de belangrijke momenten. Ik ben blij al twee duels gewonnen te hebben hier en dat ik aan mijn ritme heb kunnen werken", zei Medvedev, die vanaf maandag de wereldranglijst weer aanvoert.
Wimbledon
"Ik heb niet veel punten te verdedigen op gras. Hopelijk kan ik hier nog even doorgaan en 250 punten toevoegen aan mijn totaal." De 26-jarige Rus is later deze maand niet welkom op Wimbledon, dat tennissers uit Rusland en Belarus weert vanwege de oorlog in Oekraïne.
Medvedev hoopt in Rosmalen zijn eerste titel sinds de US Open van vorig jaar te pakken. De Rus was begin dit jaar finalist op de Australian Open en kende een minder gravelseizoen wegens een kleine rugoperatie.
Mannarino
Zaterdag neemt Medvedev het in de halve eindstrijd op tegen de Adrian Mannarino uit Frankrijk, die in 2019 de laatste editie wist te winnen. De titelhouder, de mondiale nummer 70, knokte zich in drie sets langs de Amerikaan Brandon Nakashima.
De andere halve finale gaat tussen de als tweede geplaatste Canadees Félix Auger-Aliassime en de Nederlander Tim van Rijthoven.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
4 uur geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
4 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
5 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
10 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
17 uur geleden