Medvedev met nodige moeite naar finaleweekend in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich met de nodige moeite bij de laatste vier geschaard op het grastoernooi van Rosmalen. De nummer 2 van de wereld wist met 7-6 (8) 6-4 een stunt van Ilja Ivasjka uit Belarus te voorkomen.
In de eerste set, waarin beiden twee keer hun servicegame verloren, benutte Medvedev bij 9-8 in de tiebreak zijn derde setpunt. In de tweede set brak hij de mondiale nummer 48 bij 5-4 op 'love', oftewel zonder een punt tegen te krijgen. Op het eerste wedstrijdpunt sloeg Ivasjka een backhand uit.
"Dit was een typische graswedstrijd en ik begon niet goed. Gelukkig vond ik mijn ritme en het kwam aan op een paar punten. Ik had het geluk soms aan mijn zijde en was beter op de belangrijke momenten. Ik ben blij al twee duels gewonnen te hebben hier en dat ik aan mijn ritme heb kunnen werken", zei Medvedev, die vanaf maandag de wereldranglijst weer aanvoert.
Wimbledon
"Ik heb niet veel punten te verdedigen op gras. Hopelijk kan ik hier nog even doorgaan en 250 punten toevoegen aan mijn totaal." De 26-jarige Rus is later deze maand niet welkom op Wimbledon, dat tennissers uit Rusland en Belarus weert vanwege de oorlog in Oekraïne.
Medvedev hoopt in Rosmalen zijn eerste titel sinds de US Open van vorig jaar te pakken. De Rus was begin dit jaar finalist op de Australian Open en kende een minder gravelseizoen wegens een kleine rugoperatie.
Mannarino
Zaterdag neemt Medvedev het in de halve eindstrijd op tegen de Adrian Mannarino uit Frankrijk, die in 2019 de laatste editie wist te winnen. De titelhouder, de mondiale nummer 70, knokte zich in drie sets langs de Amerikaan Brandon Nakashima.
De andere halve finale gaat tussen de als tweede geplaatste Canadees Félix Auger-Aliassime en de Nederlander Tim van Rijthoven.
Meer uit Sport
DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft Dubai verlaten, nadat hij daar vast was komen te zitten door de oorlog in het Midden-Oosten. De beste tennisser van Nederland is samen met zijn broer Scott geland in Milaan, meldt zijn coach Marc Dijkhuizen, die zelf nog probeert naar zijn woning in Bahrein te komen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het maakt de Amerikaanse president Donald Trump "helemaal niets uit" of Iran meedoet aan het WK voetbal van komende zomer. "Het is een verslagen land, ze lopen op hun laatste benen", zei Trump tegen nieuwssite Politico.
11 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn de kwalificatie voor het WK voetbal van 2027 begonnen met een gelijkspel tegen Polen. In Gdansk gaf de ploeg van bondscoach Arjan Veurink een voorsprong uit handen en eindigde het duel in 2-2.
1 dag geledenSARASOTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is uit de opstelling van het Nederlands team gehaald vanwege berichten over een positieve dopingtest. De outfielder van Atlanta Braves stond al in de basis bij een oefenduel dat het Koninkrijksteam op dinsdag speelt tegen Baltimore Orioles.
1 dag geledenATLANTA (ANP) - Honkbalinternational Jurickson Profar (33) is opnieuw positief getest op prestatieverhogende middelen. Dat melden verschillende Amerikaanse media op basis van een bericht van ESPN. De outfielder van Atlanta Braves en het Koninkrijksteam hangt een schorsing van 162 wedstrijden boven het hoofd. Profar is met Nederland in voorbereiding op de World Baseball Classic.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.
1 dag geledenPAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 dag geleden