Medvedev met moeite naar vierde ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft met de nodige moeite de vierde ronde van de Australian Open bereikt. De nummer vier van de plaatsingslijst wist zich pas na ruim 3 uur spelen in vijf sets te ontdoen van de Serviër Filip Krajinovic: 6-3 6-3 4-6 3-6 6-0.
Medvedev, vorig jaar de winnaar van de Masters in Parijs en de ATP Finals in Londen, breidde zijn ongeslagen reeks uit naar zeventien wedstrijden. Hij nam de eerste twee sets moeiteloos in bezit, maar kreeg daarna te maken met een opgeleefde Krajinovic, die de volgende twee sets binnenhaalde.
In de vijfde en beslissende set trok Medvedev de partij alsnog naar zich toe. In de lege Rod Laver Arena, waar toeschouwers na een nieuwe lockdown in Melbourne niet meer welkom zijn, was de verbale uitspatting van de coach van Medvedev goed te horen. Gilles Cervara vond het kennelijk nodig zijn Russische pupil bij de les te roepen. De Amerikaan Mackenzie McDonald is de volgende tegenstander van de 25-jarige Rus.
Stefano Tsitsipas verging het heel wat makkelijker in de derde ronde. De als vijfde geplaatste Griek gunde de Zweed Mikael Ymer zes games in de partij. Hij was na ruim anderhalf uur in drie sets klaar: 6-4 6-1 6-1. De 22-jarige Tsitsipas, vorig jaar halvefinalist in Melbourne, treft in de kwartfinales de winnaar van het duel tussen de Italiaan Matteo Berrettini en de Rus Karen Chatjsanov.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
11 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
13 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
13 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geleden