Medvedev maakt ruzie met umpire en is uitgeschakeld in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Daniil Medvedev is in de tweede ronde van het grastoernooi van Rosmalen uitgeschakeld. De nummer 3 van de wereld, vorig jaar finalist op het Autotron, verloor met 4-6 6-4 6-2 van de Fransman Adrian Mannarino.
De 27 jaar oude Medvedev maakte in de derde set ruzie met de umpire, die hem na een waarschuwing een punt straf gaf. Daardoor mocht Mannarino zijn servicegame beginnen met een 15-0-voorsprong. Medvedev gooide na het verliezen van zijn servicegame zijn racket hard tegen het gras en werd kort na het krijgen van een waarschuwing gestraft voor zijn wangedrag. Bij de kantwissel liet Medvedev zijn ongenoegen blijken over het functioneren van de scheidsrechter.
Mannarino liet zich niet afleiden door het voorval en bleef weinig fouten maken op het centercourt. Na precies 2 uur benutte de linkshandige Fransman zijn eerste wedstrijdpunt, op de service van de teleurgestelde Medvedev. De nummer 1 van de plaatsingslijst nam nog wel de moeite de umpire een hand te geven.
Toernooiwinst
De 34-jarige Mannarino won het toernooi in Rosmalen vier jaar geleden. Hij versloeg toen de Australiër Jordan Thompson in de finale.
Medvedev, dit seizoen al winnaar van vijf titels, was begin dit jaar ook de beste op het ABN AMRO Open in Rotterdam. Hij had de eerste tennisser in 26 jaar kunnen worden die beide ATP-toernooien op Nederlandse bodem in hetzelfde jaar weet te winnen. In 1997 lukte dat Richard Krajicek.
Verloren finale
Vorig jaar verloor Medvedev - dit jaar begonnen met een bye - in de finale van Tim van Rijthoven, die zich dit jaar geblesseerd afmeldde.
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
20 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
23 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
23 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
1 dag geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
1 dag geleden