Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev maakt ruzie met umpire en is uitgeschakeld in Rosmalen

Medvedev maakt ruzie met umpire en is uitgeschakeld in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Daniil Medvedev is in de tweede ronde van het grastoernooi van Rosmalen uitgeschakeld. De nummer 3 van de wereld, vorig jaar finalist op het Autotron, verloor met 4-6 6-4 6-2 van de Fransman Adrian Mannarino.

De 27 jaar oude Medvedev maakte in de derde set ruzie met de umpire, die hem na een waarschuwing een punt straf gaf. Daardoor mocht Mannarino zijn servicegame beginnen met een 15-0-voorsprong. Medvedev gooide na het verliezen van zijn servicegame zijn racket hard tegen het gras en werd kort na het krijgen van een waarschuwing gestraft voor zijn wangedrag. Bij de kantwissel liet Medvedev zijn ongenoegen blijken over het functioneren van de scheidsrechter.

Mannarino liet zich niet afleiden door het voorval en bleef weinig fouten maken op het centercourt. Na precies 2 uur benutte de linkshandige Fransman zijn eerste wedstrijdpunt, op de service van de teleurgestelde Medvedev. De nummer 1 van de plaatsingslijst nam nog wel de moeite de umpire een hand te geven.

Toernooiwinst

De 34-jarige Mannarino won het toernooi in Rosmalen vier jaar geleden. Hij versloeg toen de Australiër Jordan Thompson in de finale.

Medvedev, dit seizoen al winnaar van vijf titels, was begin dit jaar ook de beste op het ABN AMRO Open in Rotterdam. Hij had de eerste tennisser in 26 jaar kunnen worden die beide ATP-toernooien op Nederlandse bodem in hetzelfde jaar weet te winnen. In 1997 lukte dat Richard Krajicek.

Verloren finale

Vorig jaar verloor Medvedev - dit jaar begonnen met een bye - in de finale van Tim van Rijthoven, die zich dit jaar geblesseerd afmeldde.

Meer uit Sport

Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

4 uur geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

6 uur geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

7 uur geleden
Murray stopt er na zeven grandslamtitels in dubbelspel mee

LONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.

8 uur geleden
Wielrenner Merlier sprint naar winst in Ronde van Limburg

TONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.

8 uur geleden
Formule 1-baas begrijpt kritiek Verstappen: luisteren naar hem

LONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.

12 uur geleden
Amerikaanse oud-wielrenner Phinney keert terug als baanwielrenner

LOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.

13 uur geleden