Medvedev maakt ruzie met umpire en is uitgeschakeld in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Daniil Medvedev is in de tweede ronde van het grastoernooi van Rosmalen uitgeschakeld. De nummer 3 van de wereld, vorig jaar finalist op het Autotron, verloor met 4-6 6-4 6-2 van de Fransman Adrian Mannarino.
De 27 jaar oude Medvedev maakte in de derde set ruzie met de umpire, die hem na een waarschuwing een punt straf gaf. Daardoor mocht Mannarino zijn servicegame beginnen met een 15-0-voorsprong. Medvedev gooide na het verliezen van zijn servicegame zijn racket hard tegen het gras en werd kort na het krijgen van een waarschuwing gestraft voor zijn wangedrag. Bij de kantwissel liet Medvedev zijn ongenoegen blijken over het functioneren van de scheidsrechter.
Mannarino liet zich niet afleiden door het voorval en bleef weinig fouten maken op het centercourt. Na precies 2 uur benutte de linkshandige Fransman zijn eerste wedstrijdpunt, op de service van de teleurgestelde Medvedev. De nummer 1 van de plaatsingslijst nam nog wel de moeite de umpire een hand te geven.
Toernooiwinst
De 34-jarige Mannarino won het toernooi in Rosmalen vier jaar geleden. Hij versloeg toen de Australiër Jordan Thompson in de finale.
Medvedev, dit seizoen al winnaar van vijf titels, was begin dit jaar ook de beste op het ABN AMRO Open in Rotterdam. Hij had de eerste tennisser in 26 jaar kunnen worden die beide ATP-toernooien op Nederlandse bodem in hetzelfde jaar weet te winnen. In 1997 lukte dat Richard Krajicek.
Verloren finale
Vorig jaar verloor Medvedev - dit jaar begonnen met een bye - in de finale van Tim van Rijthoven, die zich dit jaar geblesseerd afmeldde.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Ben Shelton is uitgeschakeld in de tweede ronde van Roland Garros. De als vierde geplaatste Amerikaan verloor in drie sets van de Belg Raphaël Collignon: 6-4 7-5 6-4.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de derde ronde bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in twee sets van Elsa Jacquemot uit Frankrijk: 7-5 6-2.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.
4 uur geledenPIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.
5 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong speelt vrijdag op Roland Garros de derde partij op baan 14 tegen de Rus Karen Chatsjanov. Dat blijkt uit de donderdag vrijgegeven baanindeling. Het is voor het eerst in zijn carrière dat de Nederlander in de derde ronde van een grandslamtoernooi staat.
8 uur geleden