Medvedev in drie sets verder naar kwartfinale Australian Open
MELBOURNE (ANP/RTR/AFP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft voor het eerst de laatste acht van de Australian Open bereikt. Waar de nummer vier van de plaatsingslijst tijdens de derde ronde nog vijf sets nodig had om zich van de Serviër Filip Krajinovic te ontdoen, had Medvedev in de vierde ronde genoeg aan drie sets om de Amerikaan Mackenzie McDonald te verslaan: 6-4 6-2 6-3.
De 25-jarige Rus boekte zijn achttiende zege op rij. Zijn laatste verloren wedstrijd was in november van vorig jaar. Medvedev zette zes van de zeven breakpoints die hij behaalde tegen McDonald om in punten. De nummer 192 van de wereld wist Medvedev in de eerste set eenmaal te breken, maar dat was ook meteen zijn enige hoogtepunt. De Rus overtroefde hem op alle fronten.
Medvedev kan zich in de kwartfinales opmaken voor een confrontatie met een landgenoot. De als zevende geplaatste Andrej Roeblev kreeg zijn plek bij de laatste acht cadeau door de opgave van tegenstander Caper Ruud. De Noor staakte bij een achterstand van 2-0 in sets de strijd vanwege een blessure.
Met de verrassend sterke Aslan Karatsev erbij staan er drie Russische tennissers in de kwartfinales van een grandslamtoernooi. Van die drie is Medvedev de speler met de grootste kans op de titel. Hij won vorig jaar de Masters in Parijs en de ATP Finals in Londen en stond in 2019 al eens in de finale van de US Open. Hij was dik tevreden na zijn overwinning op McDonald. "Ik speelde een geweldige wedstrijd. Ik voelde de bal goed aan, serveerde sterk en sloeg een paar fraaie winners."
Meer uit Sport
EUGENE (ANP) - Wereldkampioene kogelstoten Jessica Schilder is bij de Diamond League in het Amerikaanse Eugene als tweede geëindigd. De Sportvrouw van het Jaar noteerde een afstand van 20,11 meter. Voormalig wereldkampioene Chase Jackson uit de Verenigde Staten werd eerste met een afstand van 20,56 meter.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft in Barcelona met de zege in de ploegentijdrit de eerste gele trui veroverd van de 113e Tour de France. De 29-jarige Deen werd onder grote belangstelling tijdens de beklimming van de Montjuïc afgezet door zijn laatste overgebleven ploeggenoten van Visma - Lease a Bike en finishte na een kleine 20 kilometer bij het Olympisch Stadion in 21.47,87. Daarna kwam UAE Team Emirates van titelverdediger Tadej Pogačar niet meer aan zijn tijd.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde op Wimbledon. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Amerikaan Marcos Giron met 6-2 7-6 (4) 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Tsjech Jiří Lehečka.
6 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen start als zevende in de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De viervoudig wereldkampioen moest in de kwalificatie op het circuit van Silverstone veel tijd toegeven op de Mercedessen en Ferrari's. De poleposition ging naar de Italiaan Kimi Antonelli met een beste ronde van 1.28,111 in de Mercedes. De Monegask Charles Leclerc reed in de Ferrari de tweede tijd en zijn Britse teamgenoot Lewis Hamilton de derde tijd.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Spaanse ploeg Caja Rural heeft met debutant Alex Molenaar de 113e editie van de Tour de France in gang getrapt in Barcelona. De 23 teams rijden met tussenpozen van vijf minuten een etappe van bijna 20 kilometer vanaf het Parc del Fòrum naar het Olympisch Stadion op de fameuze berg Montjuïc, waar zich uren van tevoren al veel wielerfans hadden gemeld.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek is er niet in geslaagd de vierde ronde op Wimbledon te bereiken. De 25-jarige titelverdedigster uit Polen ging verrassend met 6-7 (9) 2-6 onderuit tegen de Filipijnse Alexandra Eala.
11 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur moest de zege in de korte race op het circuit van Silverstone laten aan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes. De Brit Lewis Hamilton in de Ferrari werd tweede en de Britse wereldkampioen Lando Norris in de McLaren derde.
14 uur geleden