Medvedev in drie sets verder naar kwartfinale Australian Open
MELBOURNE (ANP/RTR/AFP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft voor het eerst de laatste acht van de Australian Open bereikt. Waar de nummer vier van de plaatsingslijst tijdens de derde ronde nog vijf sets nodig had om zich van de Serviër Filip Krajinovic te ontdoen, had Medvedev in de vierde ronde genoeg aan drie sets om de Amerikaan Mackenzie McDonald te verslaan: 6-4 6-2 6-3.
De 25-jarige Rus boekte zijn achttiende zege op rij. Zijn laatste verloren wedstrijd was in november van vorig jaar. Medvedev zette zes van de zeven breakpoints die hij behaalde tegen McDonald om in punten. De nummer 192 van de wereld wist Medvedev in de eerste set eenmaal te breken, maar dat was ook meteen zijn enige hoogtepunt. De Rus overtroefde hem op alle fronten.
Medvedev kan zich in de kwartfinales opmaken voor een confrontatie met een landgenoot. De als zevende geplaatste Andrej Roeblev kreeg zijn plek bij de laatste acht cadeau door de opgave van tegenstander Caper Ruud. De Noor staakte bij een achterstand van 2-0 in sets de strijd vanwege een blessure.
Met de verrassend sterke Aslan Karatsev erbij staan er drie Russische tennissers in de kwartfinales van een grandslamtoernooi. Van die drie is Medvedev de speler met de grootste kans op de titel. Hij won vorig jaar de Masters in Parijs en de ATP Finals in Londen en stond in 2019 al eens in de finale van de US Open. Hij was dik tevreden na zijn overwinning op McDonald. "Ik speelde een geweldige wedstrijd. Ik voelde de bal goed aan, serveerde sterk en sloeg een paar fraaie winners."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
7 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
9 uur geleden