Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev in drie sets verder naar kwartfinale Australian Open

Medvedev in drie sets verder naar kwartfinale Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR/AFP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft voor het eerst de laatste acht van de Australian Open bereikt. Waar de nummer vier van de plaatsingslijst tijdens de derde ronde nog vijf sets nodig had om zich van de Serviër Filip Krajinovic te ontdoen, had Medvedev in de vierde ronde genoeg aan drie sets om de Amerikaan Mackenzie McDonald te verslaan: 6-4 6-2 6-3.

De 25-jarige Rus boekte zijn achttiende zege op rij. Zijn laatste verloren wedstrijd was in november van vorig jaar. Medvedev zette zes van de zeven breakpoints die hij behaalde tegen McDonald om in punten. De nummer 192 van de wereld wist Medvedev in de eerste set eenmaal te breken, maar dat was ook meteen zijn enige hoogtepunt. De Rus overtroefde hem op alle fronten.

Medvedev kan zich in de kwartfinales opmaken voor een confrontatie met een landgenoot. De als zevende geplaatste Andrej Roeblev kreeg zijn plek bij de laatste acht cadeau door de opgave van tegenstander Caper Ruud. De Noor staakte bij een achterstand van 2-0 in sets de strijd vanwege een blessure.

Met de verrassend sterke Aslan Karatsev erbij staan er drie Russische tennissers in de kwartfinales van een grandslamtoernooi. Van die drie is Medvedev de speler met de grootste kans op de titel. Hij won vorig jaar de Masters in Parijs en de ATP Finals in Londen en stond in 2019 al eens in de finale van de US Open. Hij was dik tevreden na zijn overwinning op McDonald. "Ik speelde een geweldige wedstrijd. Ik voelde de bal goed aan, serveerde sterk en sloeg een paar fraaie winners."

Meer uit Sport

Einde seizoen voor wielrenner Vingegaard na val in Tour de France

DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandagochtend op X. De 29-jarige Deen heeft volgens zijn werkgever nog altijd last van de sleutelbeenbreuk die hij vorige maand opliep bij een valpartij in de vijftiende etappe van de Tour de France, waarna hij moest opgeven.

1 uur geleden
Eerste EK-plak op 4x400 meter 'met hart en ziel' voor Bonevacia

BIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.

10 uur geleden
Broeders-Bol: goud winnen voelt als vanouds, maar went nooit

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol was in haar gouden race met de estafettevrouwen op de 4x400 meter bij de EK in Birmingham niet helemaal "in control". Dat zei de Nederlandse topatlete na de finale in het Alexander Stadium. Broeders-Bol is overgestapt naar de 800 meter en liep op de EK haar eerste 400 meter van dit jaar en dat voelde toch onwennig. "Ik moest volle bak aanzetten en flink door de verzuring lopen."

10 uur geleden
Broeders-Bol voorbij Blankers-Koen op eeuwige medaillelijst EK

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is 'Vliegende Huisvrouw' Fanny Blankers-Koen voorbijgegaan in het eeuwige medailleklassement van Europese kampioenschappen atletiek. Beiden staan op acht plakken, maar Broeders-Bol heeft één gouden medaille meer.

10 uur geleden
Nederlandse atletiekploeg beleeft met 14 medailles beste EK ooit

BIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg heeft in Birmingham de succesvolste Europese kampioenschappen atletiek ooit beleefd. De ploeg van hoofdcoach Laurent Meuwly veroverde een recordaantal van veertien medailles, twee meer dan op de EK van Rome in 2024, toen het totale aantal van twaalf medailles ook al een record was.

13 uur geleden
Phijffers loodst estafettemannen naar brons op 4x400 meter op EK

BIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen op de 4x400 meter hebben op de EK atletiek in Birmingham de bronzen medaille veroverd. Eugene Omalla, Keenan Blake, Terrence Agard en Jonas Phijffers eindigden in de finale als derde achter Italië en Groot-Brittannië.

13 uur geleden
Britse atlete Hunt gaat Blankers-Koen voorbij met vierde EK-goud

BIRMINGHAM (ANP) - De Britse atlete Amy Hunt heeft zondagavond op de 4x100 meter gemengde estafette haar vierde gouden medaille behaald op de Europese kampioenschappen in Birmingham. Daarmee is ze de eerste atleet ooit die vier keer goud heeft gehaald op een EK en gaat ze Fanny Blankers-Koen voorbij, die in 1950 drie keer goud en een keer zilver won.

13 uur geleden