Medvedev houdt Nadal uit eindstrijd ATP Finals
LONDEN (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft zich ten koste van Rafael Nadal geplaatst voor de eindstrijd van de ATP Finals. De 24-jarige Medvedev, nummer 4 van de wereld, versloeg de 10 jaar oudere Spanjaard in de halve finales van het eindejaarstoernooi in drie sets: 3-6 7-6 (4) 6-3. De Rus strijdt zondag met Dominic Thiem om de titel in Londen. De Oostenrijker versloeg met Novak Djokovic de nummer 1 van de wereld in een spannende partij.
Nadal blijft zo met een lege plek op zijn erelijst zitten. De nummer 2 van de wereld won vrijwel alles wat er te winnen valt op de tennisbaan, maar de ATP Finals nog nooit. Twee keer verloor Nadal de finale van het slottoernooi voor de acht beste tennissers van het jaar.
Medvedev is deze week nog altijd ongeslagen in Londen. De Rus versloeg Alexander Zverev, Novak Djokovic en Diego Schwartzman in de groep en rekende op het Engelse hardcourt ook af met Nadal.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beƫindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
36 minuten geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
19 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geleden