Medvedev hoopt te profiteren van vermoeidheid Van de Zandschulp
NEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev hoopt in de kwartfinales van de US Open te kunnen profiteren van het feit dat Botic van de Zandschulp al zeven wedstrijden heeft gespeeld, waarvan twee vijfsetters. Medvedev heeft zelf in vier duels nog geen set verloren.
"Hij heeft wat wedstrijden in de benen. Ik ga proberen daarvan gebruik te maken", zei Medvedev na zijn eenvoudige zege op de Brit Dan Evans. Medvedev heeft in New York pas 12 sets gespeeld, Van de Zandschulp al 27.
Van de Zandschulp, die ook nog eens drie kwalificatiewedstrijden wist te winnen, geldt in New York als een van de grootste verrassingen van het toernooi. Ook de Spaanse tiener Carlos Alcaraz, 18 jaar oud pas, baart opzien. "Er zijn zeker een hoop stunts hier, misschien wel meer dan op andere grand slams", zei Medvedev.
Eerste ontmoeting
"Ik heb de partij van Botic tegen Diego Schwartzman tot 5-4 in de derde set gezien. Ik dacht dat hij het in drie sets zou afmaken. Toen ik de baan af kwam vertelden ze me dat hij net klaar was, maar alsnog had gewonnen. Wow, indrukwekkend."
Medvedev en Van de Zandschulp troffen elkaar nooit eerder. "Ik heb een paar wedstrijden van hem gezien en ik herinner me dat hij begin dit jaar in Melbourne tegen Karen Chatsjanov speelde en een matchpoint had. Ik weet min of meer hoe hij speelt en dat hij goed speelt. Maar als ik goed serveer, dan ben ik ook lastig om tegen te spelen."
Djokovic
De 25-jarige Medvedev geldt als de belangrijkste uitdager van Novak Djokovic, die mikt op zijn 21e grandslamtitel. De Serviër passeert dan Rafael Nadal en Roger Federer.
De kwartfinale tussen Medvedev en Van de Zandschulp is dinsdag.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
2 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
18 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 dag geleden