Medvedev en Sabalenka rekenen nog niet op deelname Wimbledon
INDIAN WELLS (ANP/RTR) - De Russische tennisser Daniil Medvedev en de Belarussische Aryna Sabalenka houden er nog geen rekening mee dat ze in juli hun opwachting mogen maken op Wimbledon. Vanwege de Russische inval in Oekraïne waren de twee vorig jaar niet welkom bij het grandslamtoernooi.
De Britse krant Daily Telegraph meldde vorige week dat Wimbledon van plan is de boycot voor spelers uit Rusland en Wit-Rusland op te heffen. Medvedev hield zich bij het toernooi in Indian Wells echter op de vlakte. "We horen geruchten. Ik zou heel blij zijn als ik weer op Wimbledon kan spelen. Ik hou van het toernooi, maar als het niet kan, dan wacht ik op de volgende kans om terug te kunnen keren."
Sabalenka zegt weg te willen blijven van speculaties. "Ik vond het vorig jaar super pijnlijk dat ik niet op Wimbledon kon spelen", zei de winnares van de Australian Open. "Maar ik weet nu dat ik er geen controle over heb. Ik hoop echt dat we er weer mogen spelen. Het is een prachtige plek en ik hou van het publiek. Maar wat kan ik doen als het niet mag? Niets."
De tennisster zegt dat ze het moeilijk heeft gehad met de situatie. "Ik dacht echt dat het mijn schuld was. Maar ik besef mij nu dat ik niks ergs tegen het Oekraïense volk heb gedaan. Dit is niet mijn schuld en ik heb geen controle over de situatie." Wimbledon was vorig jaar het enige grandslamtoernooi waar spelers uit Rusland en Wit-Rusland niet welkom waren.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
7 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
18 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
19 uur geleden