Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev en Nadal staan beiden maar drie games af in Acapulco

Medvedev en Nadal staan beiden maar drie games af in Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Daniil Medvedev en Rafael Nadal hebben zich in Acapulco zeer overtuigend bij de laatste acht geschaard. De als eerste geplaatste Medvedev liet Pablo Andujar uit Spanje met 6-1 6-2 kansloos, Nadal (35) stond maar drie games af tegen de Amerikaan Stefan Kozlov (6-0 6-3).

Medvedev (26) is nog maar drie zeges verwijderd van de nummer 1-positie op de wereldranglijst. Als hij de titel pakt in Mexico, dan voert hij maandag voor het eerst de mondiale ranglijst aan. Als hij de finale haalt en Novak Djokovic pakt deze week niet de titel in Dubai, dan is Medvedev ook de mondiale nummer 1.

De Rus Medvedev kan de eerste andere nummer 1 van de wereld zijn dan de 'Big Four' sinds 2004. De term 'Big Four' werd geïntroduceerd voor Djokovic, Roger Federer, Nadal en Andy Murray.

Zverev

Als Medvedev en Nadal hun partij in de kwartfinale weten te winnen, dan treffen ze elkaar komend weekend in de halve eindstrijd. Medvedev neemt het nu op tegen de Japanner Yoshihito Nishioka, Nadal treft Tommy Paul uit de Verenigde Staten.

Alexander Zverev was als tweede geplaatst in Acapulco, maar hij werd gediskwalificeerd wegens wangedrag in het dubbelspel. Na afloop van een partij sloeg hij meermaals hard tegen de stoel van de umpire.

Meer uit Sport

Voormalig olympisch zwemkampioene Oleksiak twee jaar geschorst

MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.

6 uur geleden
Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

11 uur geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

18 uur geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

1 dag geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

1 dag geleden