Medvedev: dreiging tegen Rusland eventueel terugdringen tot Polen
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische oud-president Dmitri Medvedev, tegenwoordig vicevoorzitter van de Russische Veiligheidsraad, zweert dat Rusland de oorlog in Oekraïne zal winnen. Op sociale media laat hij weten dat "de dreiging" tegen zijn land zover mogelijk teruggedrongen moet worden, zelfs als dit tot aan de grens met Polen is.
De oorlog wordt nu vooral uitgevochten in het oosten van Oekraïne. Naast de Russische overwinning, ziet de oud-president de oorlog ook eindigen met een overeenkomst tussen de landen. Hij zei dat de onderhandelingen in het geval van zo'n overeenkomst "moeilijk en gespannen" zullen zijn en dat de beslissingen aan de Oekraïense zijde "over de oceaan zullen worden genomen, door degenen die wapens leveren aan Kiev".
Volgens Medvedev is het bereiken van alle doelen van de Russische "speciale militaire operatie" de enige manier om rust in het gebied te krijgen. Speciale militaire operatie is de term die Rusland sinds de inval in het buurland steevast gebruikt om hun militaire aanwezigheid in Oekraïne te beschrijven. Er wordt niet gesproken van een oorlog.
Meer uit Buitenland
ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
16 minuten geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
1 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.
4 uur geleden