Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev boekt op Roland Garros eerste zege dit jaar op gravel

Medvedev boekt op Roland Garros eerste zege dit jaar op gravel

PARIJS (ANP) - Daniil Medvedev is op Roland Garros begonnen met een overtuigende overwinning. De nummer 2 van de plaatsingslijst stond tegen de Argentijn Facundo Bagnis slechts zes games af: 6-2 6-2 6-2.

Voor Medvedev (26) is het zijn eerste overwinning van dit gravelseizoen. Hij meldde zich wegens een rugoperatie af voor de masterstoernooien van Monte Carlo, Madrid en Rome en verloor vorige week in Genève zijn eerste wedstrijd, van Richard Gasquet.

Door het gebrek aan wedstrijdritme bestonden grote twijfels over de vorm van de Rus, die op het Court Suzanne Lenglen echter een prima indruk maakte. De finalist van de Australian Open bewoog goed, speelde gevarieerd en maakte het al na een uur en 38 minuten af door een merkwaardige misser van Bagnis, de mondiale nummer 103.

Parijs

Medvedev had tot vorig jaar nog nooit een wedstrijd gewonnen in Parijs. In 2021 reikte hij tot de laatste acht en verloor hij van Stefanos Tsitsipas.

In Parijs treedt Medvedev aan onder neutrale vlag. Volgende maand is de Rus niet welkom op Wimbledon, als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Wimbledon weert alle tennissers uit Rusland en Belarus. Medvedev doet in aanloop naar dat grandslamtoernooi wel mee aan het grastoernooi van Rosmalen.

Uitgeschakeld

De als veertiende geplaatste Denis Shapovalov werd in de openingsronde uitgeschakeld. De 23-jarige Canadees moest in drie sets zijn meerdere erkennen in de 19-jarige Deen Holger Rune, de nummer 40 van de wereld. Het werd 6-3 6-1 7-6 (4).

Rune schreef begin deze maand het ATP-toernooi van München op zijn naam. In de finale zag de tiener Botic van de Zandschulp opgeven met ademhalingsproblemen.

Meer uit Sport

Seixas (19) wint Ronde van Baskenland, slotrit voor August

BERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.

1 uur geleden
Waterpoloërs verliezen in World Cup opnieuw van Servië

ALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.

2 uur geleden
Sinner laat Zverev kansloos en bereikt finale masters Monte Carlo

MONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.

4 uur geleden
Marathon Parijs vestigt record met 60.000 deelnemers

PARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.

7 uur geleden
NBA-vedette James bereikt nieuwe mijlpaal met 12.000 assists

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse basketballer LeBron James heeft een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn imposante carrière. De 41-jarige forward van Los Angeles Lakers passeerde in de NBA-wedstrijd tegen Phoenix Suns de grens van 12.000 assists. Hij is daarmee de vierde speler in de historie van de NBA die dat is gelukt.

10 uur geleden
Golfer McIlroy neemt historisch grote voorsprong in Masters

AUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy staat na een indrukwekkende tweede ronde met een ruime voorsprong aan de leiding in de negentigste editie van de Masters. De Noord-Ierse golfer sloeg na een tweede ronde van 65 slagen een gat van zes slagen met zijn eerste concurrenten. Niet eerder in de historie van de Masters nam een speler zo'n grote voorsprong na 36 van de 72 holes.

10 uur geleden
Tennissters voorkomen degradatie in Billie Jean King Cup

OEIRAS (ANP) - De Nederlandse tennissters hebben degradatie uit groep 1 van de Europees-Afrikaanse zone in de Billie Jean King Cup voorkomen. Het team van captain Kiki Bertens won in het Portugese Oeiras met 2-0 van Noorwegen.

21 uur geleden