Medvedev boekt op Roland Garros eerste zege dit jaar op gravel
PARIJS (ANP) - Daniil Medvedev is op Roland Garros begonnen met een overtuigende overwinning. De nummer 2 van de plaatsingslijst stond tegen de Argentijn Facundo Bagnis slechts zes games af: 6-2 6-2 6-2.
Voor Medvedev (26) is het zijn eerste overwinning van dit gravelseizoen. Hij meldde zich wegens een rugoperatie af voor de masterstoernooien van Monte Carlo, Madrid en Rome en verloor vorige week in Genève zijn eerste wedstrijd, van Richard Gasquet.
Door het gebrek aan wedstrijdritme bestonden grote twijfels over de vorm van de Rus, die op het Court Suzanne Lenglen echter een prima indruk maakte. De finalist van de Australian Open bewoog goed, speelde gevarieerd en maakte het al na een uur en 38 minuten af door een merkwaardige misser van Bagnis, de mondiale nummer 103.
Parijs
Medvedev had tot vorig jaar nog nooit een wedstrijd gewonnen in Parijs. In 2021 reikte hij tot de laatste acht en verloor hij van Stefanos Tsitsipas.
In Parijs treedt Medvedev aan onder neutrale vlag. Volgende maand is de Rus niet welkom op Wimbledon, als gevolg van de oorlog in Oekraïne. Wimbledon weert alle tennissers uit Rusland en Belarus. Medvedev doet in aanloop naar dat grandslamtoernooi wel mee aan het grastoernooi van Rosmalen.
Uitgeschakeld
De als veertiende geplaatste Denis Shapovalov werd in de openingsronde uitgeschakeld. De 23-jarige Canadees moest in drie sets zijn meerdere erkennen in de 19-jarige Deen Holger Rune, de nummer 40 van de wereld. Het werd 6-3 6-1 7-6 (4).
Rune schreef begin deze maand het ATP-toernooi van München op zijn naam. In de finale zag de tiener Botic van de Zandschulp opgeven met ademhalingsproblemen.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
3 uur geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
5 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
6 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
1 dag geleden