Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medvedev blij dat hij titel op US Open kan verdedigen

Medvedev blij dat hij titel op US Open kan verdedigen

HALLE (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is blij dat hij zijn titel kan verdedigen op de US Open in New York. "Het is geweldig nieuws", zei de nummer 1 van de wereld over het besluit van de organisatie dat Russische en Belarussische tennissers dit jaar gewoon mogen meedoen, zij het onder neutrale vlag vanwege de oorlog in Oekraïne. Op Wimbledon, dat eind deze maand begint, is hij niet welkom.

"Ik heb altijd gezegd dat ik de regels zal volgen en ik zal spelen waar ik kan spelen. Ik wil gewoon mijn beste tennis laten zien en ik ben heel blij dat ik mijn titel in New York kan verdedigen. Ik bewaar prachtige herinneringen aan vorig jaar. Het was een van de meest bijzondere toernooien voor mij", aldus de Rus, die vorig jaar op de banen van Flushing Meadows zijn eerste grandslamtoernooi won. De US Open begint dit jaar op 29 augustus.

Medvedev speelt deze week als nummer 1 van de wereld op het grastoernooi in het Duitse Halle. Hij versloeg in zijn eerste partij de Belg David Goffin in twee sets (6-3 6-2). "Zonder Wimbledon in aantocht, hoef ik mijn lichaam niet te sparen en kan ik wel drie toernooien achter elkaar spelen", zei de 26-jarige Rus, die in ieder geval volgende week zijn titel in het toernooi op Mallorca wil verdedigen. Medvedev verloor afgelopen zondag verrassend de finale van het grastoernooi van Rosmalen van de Nederlander Tim van Rijthoven.

Meer uit Sport

Sabalenka verslaat Ostapenko en bereikt vierde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennister Aryna Sabalenka heeft de vierde ronde van Wimbledon bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in twee sets te sterk voor Jelena Ostapenko (29) uit Letland: 6-4 6-4.

9 uur geleden
Sinner wint en vervolgt jacht op titelprolongatie Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De 24-jarige Italiaan versloeg in zijn jacht op titelprolongatie op het grastoernooi in Londen de één jaar oudere Amerikaan Jenson Brooksby: 6-4 6-3 6-4.

10 uur geleden
Verstappen derde in kwalificatie sprintrace op Silverstone

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen vertrekt zaterdag als derde in de sprintrace van de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De 28-jarige Red Bull-coureur was op het circuit van Silverstone 0,321 seconde langzamer dan Lewis Hamilton, die in de Ferrari met 1.28,376 de beste tijd reed.

10 uur geleden
Djokovic langs Rinderknech naar vierde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft op Wimbledon de vierde ronde bereikt. De 39-jarige Serviër versloeg de Fransman Arthur Rinderknech na een tiebreak in de vierde set: 7-5 6-4 1-6 7-6 (4).

10 uur geleden
Tennissers Van de Zandschulp en Griekspoor klaar op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn ook in het mannendubbelspel uitgeschakeld op Wimbledon. Het Nederlandse duo verloor in de tweede ronde van de Oostenrijker Neil Oberleitner en Petr Nouza uit Tsjechië: 6-1 6-2.

12 uur geleden
Davis Cup-team speelt tennisduel met Colombia in Den Bosch

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers spelen in september de wedstrijd in de Davis Cup tegen Colombia in de Maaspoort in Den Bosch. Dat meldde tennisbond KNLTB vrijdag. Het team van captain Paul Haarhuis werd bij de loting in februari gekoppeld aan Colombia.

15 uur geleden
Turnster Sanne Wevers in trajectselectie voor EK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.

20 uur geleden