Medvedev begint goed aan Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is goed begonnen aan de Australian Open. De finalist van vorig jaar was in de openingsronde de Zwitser Henri Laaksonen met 6-1 6-4 7-6 (3) de baas.
In de derde set had Medvedev het wat lastiger met Laaksonen, de nummer 91 van de wereld. De Zwitser troefde Medvedev in de tiebreak af in een slagenwisseling van liefst 32 slagen, maar Medvedev trok toch de laatste vier punten naar zich toe. Binnen 2 uur had hij de overwinning binnen.
Medvedev kende een sterk 2021, een jaar dat hij afsloot met winst van de Daviscup. "Daardoor had ik een off-season van slechts 14 dagen. Het was een kwestie van mijn lichaam weer in vorm te krijgen en weer fris in mijn hoofd te worden", zei Medvedev (25). "Ik wil het altijd beter doen dan vorig jaar, maar dat zal niet makkelijk worden."
In de tweede ronde wacht Medvedev mogelijk een ontmoeting met de Australiër Nick Kyrgios, die eerst nog de Engelsman Liam Broady treft. "Als jullie die wedstrijd uitzenden, dan ga ik zeker kijken wat ze laten zien", zei de nummer 2 van de wereld met een glimlach.
Medvedev is na de terugtrekking van titelhouder Novak Djokovic de hoogstgeplaatste speler in het mannentoernooi.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turner Elijah Faverus (19) is opgenomen in de selectie voor de EK in Zagreb, Kroatië. Faverus won de afgelopen periode drie van de vier kwalificatiewedstrijden en verzekerde zich daarmee als meerkamper van een plek in de EK-selectie.
19 minuten geledenPARIJS (ANP) - Schoonspringster Else Praasterink heeft net als vorig jaar een bronzen medaille gewonnen op de 10-metertoren bij het EK zwemmen. De 23-jarige Brabantse eindigde in Parijs na vijf sprongen op een totaal van 305,15 punten en kwam slechts 0,15 punten te kort voor het zilver van de Duitse Pauline Pfeif. De Europese titel ging naar Maisie Bond uit Groot-Brittannië.
12 uur geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De zussen Venus (46) en Serena (44) Williams komen volgende week samen uit in het dubbelspel op het masterstoernooi in het Amerikaanse Cincinnati. De veelvoudig grandslamwinnaressen hebben van de organisatie een wildcard gekregen. Ze speelden voor het laatst samen in het dubbelspel op de US Open van 2022.
17 uur geledenPOLIGNY (ANP) - Puck Pieterse heeft maandag in de derde etappe van de Tour de France Femmes de bergtrui veroverd. De 24-jarige renster van Fenix - Premier Tech verzamelde voldoende punten in de rit van Genève naar Poligny om de bolletjestrui over te nemen van de Française Océane Mahé.
19 uur geledenPOLIGNY (ANP) - De Noorse Sigrid Ytterhus Haugset heeft de derde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen en neemt de gele trui over van Lorena Wiebes. De 27-jarige renster van Uno-X Mobility kwam in het Franse Poligny alleen over de streep. De Belgische Lotte Kopecky volgde op de tweede plaats. Marianne Vos won de sprint van het peloton en eindigde als derde.
19 uur geledenKOSZALIN (ANP/Belga) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft de openingsetappe van de Ronde van Polen op zijn naam geschreven. De renner van Lidl-Trek bleef in een massasprint de Fransman Paul Magnier (Soudal Quick-Step) en de Brit Noah Hobbs (EF Education-EasyPost) voor.
19 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft per direct afscheid genomen van sprinter Fabio Jakobsen. Dat maakte de Nederlandse formatie bekend op X. De 29-jarige Nederlander reed sinds 2024 voor de ploeg.
23 uur geleden