Medische staf Marokko maakt overuren voor halve finale op WK
DOHA (ANP) - Bondscoach Walid Regragui weet nog niet of hij woensdag een beroep kan doen op zijn aanvoerder Romain Saïss in de halve finale tegen Frankrijk op het WK in Qatar. "Dat beslissen we denk ik pas op het allerlaatste moment", zei hij. "Onze medische staf maakt overuren. Maar ik sluit niemand uit."
Saïss viel tijdens de gewonnen kwartfinale tegen Portugal (1-0) uit met een dijbeenblessure. Noussair Mazraoui en Nayef Aguerd bleven met fysieke klachten aan de kant tegen de Portugezen. Regragui heeft goede hoop dat zij tegen Frankrijk weer inzetbaar zijn. "Maar we trainen nog en moeten daarna alles bekijken", zei hij.
Voor veel spelers van Marokko is het WK een slijtageslag geworden. Sofyan Amrabat kampt met rugklachten en Hakim Ziyech vroeg in de slotfase van het duel met Portugal om een wissel. "Maar we staan in de halve finale van een WK ", zei Regragui. "Dan kan je niet moe zijn lijkt me. Natuurlijk is Frankrijk favoriet. Zij zijn de regerend wereldkampioen. Maar wij hebben hier al geschiedenis geschreven. En we willen nu ook naar de finale."
Marokko speelde op het WK in Qatar gelijk tegen Kroatië (0-0) en won van België (2-0) en Canada (2-1) in de groepsfase. De ploeg schakelde Spanje uit in de achtste finale, na een gelijke stand na verlenging (0-0) en strafschoppen. Marokko versloeg Portugal in de kwartfinale (1-0). "Wij hebben een hechte ploeg. De spelers vechten voor elkaar. Van die teamspirit moeten we het ook tijdens ons duel met de Fransen hebben", zei Regragui die in de eerste halve finale van het WK niet over de geschorste Walid Cheddira kan beschikken.
Meer uit Sport
WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
32 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
18 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
1 dag geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
1 dag geleden