Medische keuring Trump:
WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump ondergaat weer zijn jaarlijkse medische keuring. Dat gebeurt deze keer een paar maanden eerder dan normaal, omdat hij er volgend jaar minder tijd voor heeft. 2020 is een verkiezingsjaar is en brengt veel drukte met zich mee.
Zaterdag onderwierp de president zich aan een eerste, globaal onderzoek. Daaruit kwam naar voren dat Trump "gezond en energiek is en zonder klachten", liet een woordvoerster van het Witte Huis weten. De president meldde zelf ook via Twitter dat "alles heel goed (geweldig!)" is en dat hij de keuring volgend jaar afmaakt.
Zijn laatste medische onderzoek was afgelopen februari. Hij woog toen 110 kilo maar verkeerde volgens zijn arts wel in "zeer goede gezondheid". Trump (73) staat erom bekend dat hij een grote voorliefde heeft voor junkfood en een afkeer van lichaamsbeweging, op het spelen van een rondje golf na.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het schilderij Compositie III van Piet Mondriaan heeft woensdag bij de veiling bij Christie's in Londen ongeveer 29,8 miljoen euro opgebracht.
20 minuten geledenISTANBUL (ANP/DPA) - In de Turkse stad Istanbul zijn door overstromingen zeker twee mensen om het leven gekomen. Dat meldt de televisiezender A Haber op X.
24 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - Het schilderij van de Russisch-Franse schilder Wassily Kandinsky Das bunte Leben heeft bij de veiling bij Christie's in Londen woensdag 27 miljoen pond (een kleine 32 miljoen euro) opgebracht.
25 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Verschillende leden van de anti-immigratiepartij Reform UK van Nigel Farage zijn te zien in een documentaire terwijl ze opmerkingen van racistische en seksistische aard en met een gewelddadige lading maken.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Een vrachtschip dat voor anker lag in Roemeense wateren is in brand gevlogen. De Roemeense minister van Defensie Radu Miruță zei dat wordt onderzocht of het geraakt is door een drone.
1 uur geledenTIRANA (ANP/AFP) - In de Albanese hoofdstad zijn bij grote demonstraties meerdere overheidsgebouwen beschadigd. De demonstranten, veelal studenten, zijn voor de tweede dag op rij op de been om te pleiten voor betere omstandigheden op de universiteiten in het land. Ook eisen ze het vertrek van premier Edi Rama.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Het Oekraïense ministerie van Defensie meldt dat de verbinding met Starlink in het land is verbeterd. Al zou het bedrijf van Elon Musk wel beperkingen blijven hanteren voor hoe snel drones zich kunnen verplaatsen, terwijl ze verbonden blijven met de dienst.
5 uur geleden