Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medische blunder in Zweden: tientallen baarmoeders verwijderd

Medische blunder in Zweden: tientallen baarmoeders verwijderd

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Een Zweeds ziekenhuis heeft bij 33 vrouwen onnodig de baarmoeder verwijderd. Een arts zei in een verklaring dat zo'n ingrijpende fout nooit had mogen gebeuren. "Maar dat gebeurde wel." Het ziekenhuis heeft excuses aangeboden.

De vrouwen kregen na testen te horen dat een voorstadium van kankercellen was aangetroffen, meldt het ziekenhuis in Uppsala. Daarna volgde het advies om zich te laten opereren. De diagnoses bleken vervolgens niet te kloppen. "Operaties waren onnodig geweest."

De fouten kwamen aan het licht nadat een onderzoek was ingesteld na een opmerkelijke toename van het aantal gevallen. De getroffen vrouwen zijn tussen de 38 en 85 jaar oud. Ze komen in aanmerking voor een schadevergoeding.

Het ziekenhuis beklemtoonde de fout enorm te betreuren. "Het verwijderen van de baarmoeder is een zware operatie met grote en onomkeerbare gevolgen."

Meer uit Buitenland

Canada eerste nieuwe land op Eurovisie Songfestival sinds 2015

GENÈVE (ANP) - Canada zal komend jaar voor het eerst deelnemen aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de European Broadcasting Union (EBU) woensdag aangekondigd. Canada is het eerste nieuwe land sinds 2015 dat zich bij de wedstrijd voegt. Toen deed Australië voor het eerst mee.

1 uur geleden
Aanslagen op politici Griekse regeringspartij in Thessaloniki

THESSALONIKI (ANP/AFP) - In de Griekse stad Thessaloniki zijn bij verschillende appartementen drie aanslagen gepleegd die gericht zijn geweest op leden van de regeringspartij Nieuwe Democratie (ND). Daarbij zijn vijf gewonden gevallen.

1 uur geleden
Dodental door flatbrand in Antwerpen opgelopen

ANTWERPEN (ANP) - Het dodental van de uitslaande flatbrand in Antwerpen is opgelopen tot zes, meldt de politie. Eerder was er nog sprake van vijf doden. De brand is nog altijd niet onder controle, maar wordt niet meer groter.

1 uur geleden
Brussel: merendeel van de gebouwen in Europa kan hitte niet aan

BRUSSEL (ANP) - Het merendeel van de gebouwen in de EU is oud en inefficiënt en is er niet op berekend om te gaan met de hoge temperaturen. Dat laten hooggeplaatste EU-bronnen weten in een terugblik op de hittegolf in West-Europa van vorige week.

2 uur geleden
Politie: zeker vijf doden door brand in flat in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP) - Zeker vijf mensen zijn omgekomen bij een uitslaande brand in een flat in Antwerpen, bevestigt de politie tegenover VRT Nieuws.

2 uur geleden
Duitsland roept marineschepen mogelijk terug om impasse Hormuz

BERLIJN (ANP) - De Duitse marineschepen die klaarliggen om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te helpen, komen mogelijk terug naar huis. Er is geen zicht op dat ze er in de komende dagen of weken aan de slag kunnen, zegt de Duitse defensieminister Boris Pistorius.

2 uur geleden
Doden bij uitslaande brand in flat in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Bij een grote brand in een flat in het Belgische Antwerpen zijn meerdere doden gevallen. Ook zouden enkele mensen zwaargewond zijn geraakt. Onduidelijk is nog om hoeveel slachtoffers het gaat. Tegen 13.00 uur is de brand nog altijd niet onder controle.

3 uur geleden