Medische baas UEFA denkt dat hervatten voetbal mogelijk is
MANCHESTER (ANP/RTR) - Met de juiste voorwaarden en als de lokale wetgeving het toelaat is het zeker mogelijk dat opgeschorte voetbalcompetities in Europa hervat worden. Dat zegt Tim Meyer, de voorzitter van het medisch comité van de Europese voetbalbond UEFA.
Meyer reageerde daarmee op uitspraken van de Belg Michel D'Hooghe, voorzitter van de medische commissie van wereldvoetbalbond FIFA, die een dag eerder liet weten sceptisch te staan tegenover een hervatting van de competities voor eind augustus of begin september. Volgens D'Hooghe is dat uitstel noodzakelijk om de verspreiding van het virus tegen te gaan.
"In alle discussies rondom de hervatting van wedstrijden in het betaald voetbal is de gezondheid van spelers en iedereen die betrokken is van het hoogste belang", zei Meyer, die de commissie leidt die de gezondheidszaken onderzoekt bij een eventuele herstart van het voetbal. "Alle voetbalorganisaties zullen protocollen opstellen met voorwaarden die de gezondheid moeten beschermen. Met die voorwaarden is het zeker mogelijk om competities te hervatten."
Plannen voor hervatting
De competities in Nederland zijn stilgelegd en de Franse premier Édouard Philippe kondigde dinsdag aan dat er op z'n vroegst pas weer in september kan worden gevoetbald en dat de Franse Ligue 1 niet meer wordt hervat.
Ook de Italiaanse minister van Sport denkt dat het lastig wordt om het seizoen af te maken. Hij opperde dat de Serie A de lijn van Nederland en Frankrijk beter kan volgen. "Misschien moet dat een soort van Europese lijn worden", zei Vincenzo Spadafora.
In Engeland, Duitsland en Spanje hebben ze nog serieuze plannen om snel weer te voetballen. Zwitserland kondigde aan dat de competitie vanaf 8 juni mag worden hervat.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft Rick Kruys aangesteld als nieuwe trainer. Dat heeft de club uit de eerste divisie dinsdagavond bekendgemaakt. De 41-jarige trainer is de vervanger van Carl Hoefkens, die maandag werd ontslagen. Kruys heeft een contract getekend voor twee jaar.
36 minuten geledenBRUGGE (ANP) - Aston Villa, dat afgelopen seizoen de Europa League won, is het Champions League-seizoen begonnen met een overwinning bij Club Brugge. In het Jan Breydelstadion werd het dinsdagavond op de eerste speeldag van het toernooi 3-2 voor de bezoekers uit Engeland.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft een nieuwe nederlaag in de Eredivisie ternauwernood voorkomen. De Nijmegenaren maakten in de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de blessuretijd van de tweede helft gelijk: 2-2. Zaterdag verloor NEC voor eigen publiek met 3-1 van Feyenoord.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst staat woensdag met Feyenoord voor een bijna onmogelijke opgave tijdens de uitwedstrijd tegen FC Barcelona in de Champions League. "We moeten onze club zo goed mogelijk vertegenwoordigen", zei hij tijdens een persconferentie in Camp Nou. "We spelen tegen een ploeg die steeds dichter bij een moment komt dat ze dit toernooi kunnen winnen. Ze zijn niet vaak kwetsbaar. Maar als er zo'n moment komt, dan moeten we dat herkennen."
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anis Hadj Moussa begint woensdag met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen FC Barcelona in de Champions League. "We willen met een zo sterk mogelijk team spelen", zei trainer Giovanni van Bronckhorst op een persconferentie in Camp Nou. "Voor hem is dit geen mooiere wedstrijd om zijn voeten te laten spreken."
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse voetbalbond (RFEF) heeft een akkoord gesloten ter ondersteuning van vruchtbaarheidsbehandelingen voor vrouwelijke spelers en scheidsrechters. De bond presenteerde de maatregel dinsdag als een nieuwe manier om vrouwen in het topvoetbal meer vrijheid te geven om te beslissen of en wanneer ze moeder willen worden.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van Feyenoord voor de uitwedstrijd van woensdag tegen FC Barcelona in de Champions League. De 24-jarige rechtsbuiten had zijn zinnen gezet op een lucratieve transfer naar Al-Ittihad, dat bijna 40 miljoen euro voor hem overhad. Feyenoord en de club uit Saudi-Arabië bereikten echter geen overeenstemming over de betalingsvoorwaarden.
2 uur geleden