Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medische baas UEFA denkt dat hervatten voetbal mogelijk is

Medische baas UEFA denkt dat hervatten voetbal mogelijk is

MANCHESTER (ANP/RTR) - Met de juiste voorwaarden en als de lokale wetgeving het toelaat is het zeker mogelijk dat opgeschorte voetbalcompetities in Europa hervat worden. Dat zegt Tim Meyer, de voorzitter van het medisch comité van de Europese voetbalbond UEFA.

Meyer reageerde daarmee op uitspraken van de Belg Michel D'Hooghe, voorzitter van de medische commissie van wereldvoetbalbond FIFA, die een dag eerder liet weten sceptisch te staan tegenover een hervatting van de competities voor eind augustus of begin september. Volgens D'Hooghe is dat uitstel noodzakelijk om de verspreiding van het virus tegen te gaan.

"In alle discussies rondom de hervatting van wedstrijden in het betaald voetbal is de gezondheid van spelers en iedereen die betrokken is van het hoogste belang", zei Meyer, die de commissie leidt die de gezondheidszaken onderzoekt bij een eventuele herstart van het voetbal. "Alle voetbalorganisaties zullen protocollen opstellen met voorwaarden die de gezondheid moeten beschermen. Met die voorwaarden is het zeker mogelijk om competities te hervatten."

Plannen voor hervatting

De competities in Nederland zijn stilgelegd en de Franse premier Édouard Philippe kondigde dinsdag aan dat er op z'n vroegst pas weer in september kan worden gevoetbald en dat de Franse Ligue 1 niet meer wordt hervat.

Ook de Italiaanse minister van Sport denkt dat het lastig wordt om het seizoen af te maken. Hij opperde dat de Serie A de lijn van Nederland en Frankrijk beter kan volgen. "Misschien moet dat een soort van Europese lijn worden", zei Vincenzo Spadafora.

In Engeland, Duitsland en Spanje hebben ze nog serieuze plannen om snel weer te voetballen. Zwitserland kondigde aan dat de competitie vanaf 8 juni mag worden hervat.

Meer uit Voetbal

Fenerbahçe-trainer Kartal vertrekt na nederlaag tegen Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Ismail Kartal is niet langer trainer van Fenerbahçe. Dat maakte de Turkse voetbalclub dinsdag bekend via X. Zijn vertrek volgt op de competitienederlaag (2-1) van een dag eerder bij rivaal Galatasaray.

5 minuten geleden
Voetballers Xhaka en Embolo weer welkom bij Zwitserland

BERN (ANP/RTR) - Granit Xhaka en Breel Embolo zijn weer welkom bij de Zwitserse nationale ploeg. Dat meldt de Zwitserse voetbalbond (SFV) dinsdag na afronding van onderzoek naar het gebruik van vervalste coronavaccinatiebewijzen. Aanvaller Embolo werd eind vorige maand om die reden uit de Zwitserse selectie gezet.

1 uur geleden
PSG-aanvaller Kvaratskhelia met succes geopereerd aan rechterknie

DOHA (ANP/AFP) - Aanvaller Khvicha Kvaratskhelia van Paris Saint-Germain is in Doha geopereerd aan de kruisband van zijn rechterknie. De Champions League-winnaar meldde dat de ingreep succesvol is verlopen.

4 uur geleden
Britse media: Carrick blijft aan als coach bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft voorlopig aan als coach van Manchester United. Britse media als BBC en Sky Sports melden dat de 45-jarige oud-speler de kans krijgt om de prestaties te verbeteren bij de Engelse club, die een dramatische start van het seizoen doormaakt. United is al acht wedstrijden op rij zonder overwinning en staat zestiende in de Premier League.

5 uur geleden
Danks en Kane: Bayern-trainer Kompany aan de beterende hand

MÜNCHEN (ANP/BELGA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is aan de beterende hand. Dat heeft zijn assistent Aaron Danks dinsdag gezegd op de persconferentie in de aanloop naar de bekerwedstrijd tegen 1.FC Magdeburg woensdag. De Belgische trainer werd afgelopen vrijdag onwel en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij had in de week ervoor last gehad van een virusinfectie.

9 uur geleden
Ring voor beste speler en grootste talent in KNVB-beker

ZEIST (ANP) - De beste speler en het grootste talent van het bekertoernooi krijgen vanaf dit seizoen de KNVB Beker Ring. De onderscheiding wordt in het mannen- en in het vrouwentoernooi uitgereikt, meldt voetbalbond KNVB. Een panel van voetbalexperts selecteert de vier winnaars.

11 uur geleden
Opmerking over Mao kost Mbappé samenwerking Chinese bedrijven

PARIJS (ANP/AFP) - Twee Chinese bedrijven hebben hun samenwerking met Kylian Mbappé opgezegd om een opmerking die de stervoetballer terloops maakte in een podcast en die viraal ging op sociale media. Het Chinese drankenbedrijf Dongpeng verklaarde dinsdagochtend dat Mbappé "nationale gevoelens heeft gekwetst". Ook zuivelproducent Mengniu verbrak de banden met de spits van Real Madrid.

14 uur geleden