Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medische baas UEFA denkt dat hervatten voetbal mogelijk is

Medische baas UEFA denkt dat hervatten voetbal mogelijk is

MANCHESTER (ANP/RTR) - Met de juiste voorwaarden en als de lokale wetgeving het toelaat is het zeker mogelijk dat opgeschorte voetbalcompetities in Europa hervat worden. Dat zegt Tim Meyer, de voorzitter van het medisch comité van de Europese voetbalbond UEFA.

Meyer reageerde daarmee op uitspraken van de Belg Michel D'Hooghe, voorzitter van de medische commissie van wereldvoetbalbond FIFA, die een dag eerder liet weten sceptisch te staan tegenover een hervatting van de competities voor eind augustus of begin september. Volgens D'Hooghe is dat uitstel noodzakelijk om de verspreiding van het virus tegen te gaan.

"In alle discussies rondom de hervatting van wedstrijden in het betaald voetbal is de gezondheid van spelers en iedereen die betrokken is van het hoogste belang", zei Meyer, die de commissie leidt die de gezondheidszaken onderzoekt bij een eventuele herstart van het voetbal. "Alle voetbalorganisaties zullen protocollen opstellen met voorwaarden die de gezondheid moeten beschermen. Met die voorwaarden is het zeker mogelijk om competities te hervatten."

Plannen voor hervatting

De competities in Nederland zijn stilgelegd en de Franse premier Édouard Philippe kondigde dinsdag aan dat er op z'n vroegst pas weer in september kan worden gevoetbald en dat de Franse Ligue 1 niet meer wordt hervat.

Ook de Italiaanse minister van Sport denkt dat het lastig wordt om het seizoen af te maken. Hij opperde dat de Serie A de lijn van Nederland en Frankrijk beter kan volgen. "Misschien moet dat een soort van Europese lijn worden", zei Vincenzo Spadafora.

In Engeland, Duitsland en Spanje hebben ze nog serieuze plannen om snel weer te voetballen. Zwitserland kondigde aan dat de competitie vanaf 8 juni mag worden hervat.

Meer uit Voetbal

Juventus met zege op Napoli naar uitduel met AZ

TURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.

4 uur geleden
Arsenal herovert koppositie met uitzege op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.

7 uur geleden
FC Groningen verliest in de Euroborg van Sparta: 2-3

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.

8 uur geleden
Real Madrid boekt eenvoudige uitzege op Racing Santander

SANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.

9 uur geleden
Lazio na zege op Cagliari alleen aan kop in Serie A

ROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).

10 uur geleden
Weghorst scoort 4 keer in monsterzege Twente bij Excelsior: 0-9

ROTTERDAM (ANP) - Wout Weghorst was zondag bij FC Twente de grote man in het uitduel met Excelsior. Hij stond met vier doelpunten aan de basis van een uitzonderlijke overwinning van de Tukkers: 0-9. De Noor Sondre Ørjasæter was met vijf assists de andere uitblinker in de ploeg van coach John van den Brom. FC Twente staat met 23 punten uit elf wedstrijden op de vierde plaats in de Eredivisie. Excelsior heeft 11 punten.

10 uur geleden
Telstar wint met 4-2 van het Utrecht van oud-trainer Correia

VELSEN (ANP) - Telstar heeft zondag met 4-2 gewonnen van FC Utrecht. Het elftal van Henk Brugge was daarmee te sterk voor de ploeg van voormalig Telstar-coach Anthony Correia. Telstar heeft 9 punten uit elf wedstrijden. FC Utrecht heeft nog 3 punten meer.

10 uur geleden