Medisch techbedrijf Onward haalt miljoenen op met beursgang Damrak
EINDHOVEN (ANP) - Medisch technologiebedrijf Onward krijgt donderdag een notering op de beurs in Amsterdam en Brussel. De beursgang levert tientallen miljoenen op. De onderneming, met hoofdvestiging in Eindhoven, heeft een behandeling ontwikkeld voor mensen met een dwarslaesie. Die hoopt het bedrijf in 2023 in de Europese Unie en de Verenigde Staten op de markt te kunnen brengen.
Met gerichte geprogrammeerde elektrische stimulatie van het ruggenmerg is het volgens Onward mogelijk om mensen met een dwarslaesie "functioneel" te laten herstellen. Dit gebeurt met twee zogeheten platformen, waarvan er een onderhuids wordt aangebracht. De methode kan mogelijk ook helpen bij andere aandoeningen zoals de ziekte van Parkinson en een beroerte, denkt Onward.
De definitieve prijs van een aandeel Onward is vastgesteld op 12,75 euro. Dat geeft het bedrijf een waarde van ongeveer 380 miljoen euro. De beursgang levert ruim 75 miljoen euro op. De opbrengst van de beursgang zal onder meer worden gebruikt voor de financiering van verder onderzoek. Dat is nodig om de verder benodigde goedkeuringen te krijgen van toezichthouders. De genoemde bedragen worden wat hoger als een zogenoemde overtoewijzingsoptie, een optie om extra aandelen te plaatsen, wordt uitgevoerd.
Met de gang naar de beurs haalt het bedrijf, dat tevens kantoor houdt in het Zwitserse Lausanne, extra investeerders binnen. Overigens is een van de aandeelhouders van Onward de Christopher & Dana Reeve Foundation, zo valt op te maken uit het prospectus naar aanleiding van de beursgang. De in 2004 overleden acteur Christopher Reeve, die jaren superman speelde, liep in 1995 een dwarslaesie op na een val van zijn paard.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol richt zich de komende jaren nadrukkelijk op de kwaliteit van de luchthaven en niet op de grootste of goedkoopste zijn. "Vroeger werd er gefocust op twee G's: van groei en goedkoop. Daar zijn we echt mee gestopt", zei topman Pieter van Oord vrijdag bij de presentatie van de jaarresultaten.
10 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Mediaconcerns DPG Media en Mediahuis hebben in België miljoenenboetes gekregen voor de vervalsing van de aanbestedingsprocedure voor een krantenconcessie. De Belgische concerns, die ook veel Nederlandse media bezitten, moeten respectievelijk 3,8 miljoen en 7,8 miljoen euro betalen van de Belgische Mededingingsautoriteit.
46 minuten geledenANKARA (ANP/RTR) - Turkije heeft zestien mensen gearresteerd en bezittingen ter waarde van ongeveer 300 miljoen lira (5,8 miljoen euro) in beslag genomen in een onderzoek naar vermeende witwaspraktijken die verband houden met content die op het OnlyFans-platform werd gedeeld. Dat meldt het Turkse Openbaar Ministerie vrijdag.
59 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol houdt de havengelden de komende jaren op het huidige niveau. Gemiddeld liggen de tarieven die luchtvaartmaatschappijen betalen voor gebruik van het vliegveld nu op 60 euro per passagier. "Daar blijven we op tot en met 2030", zei financieel topman Robert Carsouw tijdens een persconferentie na de jaarresultaten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown door muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft goedkeuring gekregen van de Europese Commissie. Toezichthouders in Brussel verlangen wel dat UMG, het platenbedrijf achter sterren als Taylor Swift en Harry Styles, het artiestenroyaltyplatform Curve van Downtown afstoot. Het concern, met hoofdkantoor in Hilversum, heeft daarmee ingestemd.
1 uur geledenVEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Nestlé voert de productie van babyvoeding op om een tekort te voorkomen na een grote terugroepactie. De Zwitserse voedingsmiddelenfabrikant en concurrenten als Danone en Groupe Lactalis hebben de afgelopen tijd grote partijen babyvoeding teruggeroepen door de mogelijke aanwezigheid van cereulide, een giftige stof die braken en diarree kan veroorzaken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan over een paar jaar relatief meer betalen voor gebruik van het stroomnet op drukkere momenten van de dag. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft vrijdag aangekondigd later dit jaar een nieuwe nettariefstructuur vast te stellen waarbij het tarief afhankelijk wordt van het moment op de dag. De maatregel gaat op zijn vroegst in 2028 in.
3 uur geleden