
Medisch-techbedrijf Onward haalt 50 miljoen op voor onderzoek
EINDHOVEN (ANP) - Het Eindhovense medisch-technologisch bedrijf Onward Medical heeft bij investeerders een bedrag van 50 miljoen euro opgehaald. Het bedrijf werkt aan technologie die mensen met een dwarslaesie weer moet helpen bewegen.
De onderneming maakte eerder bekend dat het gaat samenwerken met het Duitse orthopedisch-technologisch bedrijf Ottobock. Ottobock is volgens Onward "wereldwijd leider" op het gebied van protheses en orthopedische hulpmiddelen. Het Duitse bedrijf verwerft 10 procent van de aandelen van Onward en neemt een groot deel van de kapitaalverhoging voor zijn rekening. De rest van het opgehaalde geld komt van private investeerders. Met de kapitaalinjectie wil Onward de komende twee jaar onder meer nieuw onderzoek financieren.
Onward-topman Dave Marver is blij met Ottobock als nieuwe partner. "Nu deze financiering rond is, kijken we uit naar mogelijkheden om nauw samen te werken met Ottobock om onze therapieën wereldwijd te ontwikkelen en te commercialiseren, te verbeteren en te versnellen."
Meer uit Gezond
AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam UMC gaat in patiëntendossiers bijhouden in hoeverre patiënten in hun woonomgeving worden blootgesteld aan luchtvervuiling. Het ziekenhuis hoopt patiënten daardoor persoonlijke en praktische tips te kunnen geven om de risico's van luchtverontreiniging te verkleinen, bevestigt kinderarts Berber Kapitein na berichtgeving door RTL Nieuws.
6 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Een nieuwe variant van het coronavirus gaat rond, maar die leidt tot dezelfde symptomen als de vorige versies van het virus. Mensen die de variant XFG oplopen, kunnen keelpijn en een loopneus krijgen. Ook moeten ze niezen en hoesten. "De ernst van de klachten was hetzelfde. Er zijn geen aanwijzingen dat deelnemers de keelpijn ernstiger vonden", aldus het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Er zijn betere afspraken nodig over maatschappelijk aanvaardbare prijzen voor dure medicijnen. Dat schrijven Zorginstituut Nederland, de Nederlandse Zorgautoriteit en de Autoriteit Consument & Markt in een gezamenlijk advies aan de minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in september gestegen tot het hoogste niveau in vier jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In augustus was dat 3,9 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 8000 per maand toe. Er waren vooral meer 25-plussers werkloos.
2 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met diabetes type 2 hebben door hun gezondheidsklachten minder kans op een betaalde baan. En als ze wel werk hebben, is hun salaris lager. "Dit kost de samenleving ten minste een miljard euro per jaar aan verloren productie", maar het totale effect is groter, constateert het bureau SEO Economisch Onderzoek.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen kunnen vanaf eind volgend jaar een nieuw vaccin krijgen tegen het humaan papillomavirus (HPV), een virus dat baarmoederhalskanker en enkele andere soorten kanker kan veroorzaken. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid) heeft dat maandag aangekondigd.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De immer stijgende zorgkosten zijn voor de meeste partijen aanleiding om de zorgpremies of eigen bijdragen te verhogen. Daarbij zijn de ogen vooral gericht op het eigen risico, dat mensen moeten betalen als ze daadwerkelijk zorg uit het basispakket gebruiken.
1 week geleden