
Medisch team en meer vrachtwagens aangekomen in Gaza
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Een medisch team en tien vrachtwagens met hulpgoederen zijn vrijdag via Egypte de Gazastrook binnengekomen. Daarmee stijgt het aantal vrachtwagens dat sinds vorige week zaterdag de grens is overgestoken naar 84.
Een Palestijnse grensfunctionaris heeft dit bekendgemaakt en meldt verder dat het team bestaat uit tien buitenlandse artsen en dat de vrachtwagens water, voedsel en medicijnen vervoeren. Het is nog niet mogelijk geweest om brandstof de Gazastrook binnen te krijgen.
Lynn Hastings, de VN-hulpcoördinator in de Palestijnse gebieden, zegt dat met Israël wordt onderhandeld over meer humanitaire hulp voor Gaza. De hulp is tot dusver beperkt en dat komt volgens Hastings door technische, politieke en veiligheidskwesties. Voor de oorlog arriveerden volgens de VN-functionaris dagelijks zo'n 450 vrachtwagens met hulpgoederen in Gaza.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland zwijgt voortaan over zijn wapenleveranties aan Oekraïne om aanvaller Rusland niet in de kaart te spelen. Na drie jaar van verregaande transparantie zal de nieuwe Duitse regering de zendingen opnieuw grotendeels geheim houden.
36 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Margot Friedländer, een bekende Joodse overlevende van de Holocaust, is op 103-jarige leeftijd overleden, heeft haar stichting bekendgemaakt.
54 minuten geledenJAMMU (ANP/AFP) - Voor de tweede avond op rij zijn droneaanvallen uitgevoerd op Indiaas Kasjmir, waaronder op de stad Jammu. Dat vertelde een Indiase defensiebron tegen persbureau AFP. Pakistan ontkende eerder al dergelijke aanvallen uit te voeren.
1 uur geledenMUSCAT (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten houden zondag in Oman opnieuw gesprekken over het atoomprogramma van Iran, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Trumps speciale gezant Steve Witkoff zal namens de VS bij de gesprekken zijn, melden bronnen tegen persbureaus Reuters en AFP.
2 uur geledenMEXICO STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft het Amerikaanse bedrijf Google aangeklaagd omdat het de naam van de Golf van Mexico heeft veranderd in Golf van Amerika voor gebruikers van Google Maps in de Verenigde Staten. Google nam de stap nadat de Amerikaanse president Donald Trump de naamswijziging had bevolen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een grote Afrikaanse liefdadigheidsinstelling heeft toegegeven dat haar rangers van natuurparken in Congo-Brazzaville mensenrechten hebben geschonden. "African Parks erkent dat bij sommige incidenten mensenrechten geschonden zijn en we betreuren de pijn en het lijden van de slachtoffers ten zeerste", stelt African Parks in een verklaring. De Britse prins Harry is bestuurslid van African Parks.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin weigert een reactie op plannen van Europese landen voor een speciaal tribunaal voor de vervolging van de hoofdverantwoordelijken van de Russische inval in Oekraïne. "We reageren hier niet op", zei een woordvoerder volgens staatspersbureau TASS.
5 uur geleden