Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Medisch panel: Maradona kreeg ontoereikende zorg

Medisch panel: Maradona kreeg ontoereikende zorg

BUENOS AIRES (ANP) - Diego Maradona heeft ontoereikende medische zorg ontvangen en lag al een "langdurige periode in lijden" voordat hij overleed op 25 november vorig jaar. Dat stelt een medisch panel van twintig experts dat de dood van het voetbalicoon op 60-jarige leeftijd heeft onderzocht.

De volksheld overleed op 25 november aan een hartaanval. Het Openbaar Ministerie in Argentinië had een medisch panel samengesteld van experts die zich moesten buigen over de vraag of voetbalgrootheid Diego Maradona voor zijn dood de juiste behandeling had gekregen of dat er sprake was van nalatigheid.

In een 70 pagina's tellend document stelt het panel dat het overlijdensproces bij Maradona begon "zeker 12 uur" voordat hij dood in zijn bed werd gevonden. Volgens het panel was de behandeling van de Argentijn omgeven met "onregelmatigheden en tekortkomingen" en heeft het behandelend team zijn overlevingskansen "aan het lot" overgelaten.

De experts zeggen ook dat Maradona een betere kans op overleven had gehad bij adequate behandeling in een geschikte medische kliniek. De voetbalvedette overleed in een huurhuis in een chique buurt in Buenos Aires waar hij thuiszorg kreeg. Enkele weken eerder had hij een hersenoperatie ondergaan waarbij een bloedprop was verwijderd.

Er loopt een onderzoek naar zeven personen, onder wie hersenchirurg en lijfarts Leopoldo Luque, psychiater Agustina Cosachov en psycholoog Carlos Diaz. Zij zijn aangemerkt als verdachten in de strafzaak, met onopzettelijke doodslag als formele aanklacht en kunnen hiervoor een gevangenisstraf krijgen van maximaal 15 jaar.

Meer uit Voetbal

PEC herstelt zich met zege op Sparta van afgang tegen Heracles

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de pijnlijke 8-2-nederlaag van zondag bij Heracles Almelo. Het elftal van trainer Henry van der Vegt zette Sparta Rotterdam met 1-0 aan de kant en klom van de zestiende naar de vijftiende plaats met 12 punten uit twaalf wedstrijden. Dat zijn 2 punten meer dan Excelsior en 3 punten meer dan Telstar en Heracles.

1 uur geleden
Fortuna Sittard passeert Heerenveen na thuiszege

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is sc Heerenveen weer gepasseerd op de ranglijst in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen stadion met 2-0 van de Friezen door treffers van Paul Gladon en Mo Ihattaren. Fortuna boekte zo na drie competitienederlagen op rij de vijfde overwinning van het seizoen.

1 uur geleden
Voetbalsters Oranje grijpen bij WK onder 17 naast titel

RABAT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er bij het wereldkampioenschap onder 17 niet in geslaagd de titel te winnen. Regerend wereldkampioen Noord-Korea was in het Prince Moulay Abdellah Stadion in de Marokkaanse hoofdstad Rabat met 3-0 te sterk. De eindstand was bij rust al bereikt.

1 uur geleden
Volendam klopt NAC Breda (2-1) na rode kaarten Holtby en Jensen

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.

3 uur geleden
Invaller Brobbey helpt Sunderland in blessuretijd naast Arsenal

SUNDERLAND (ANP) - Koploper Arsenal heeft in de Premier League punten verspeeld. De Londenaren moesten bij Sunderland genoegen nemen met een gelijkspel. Invaller Brian Brobbey zorgde in blessuretijd op acrobatische wijze voor de 2-2 namens Sunderland.

3 uur geleden
Heracles wint ook bij Excelsior en is bijna van laatste plaats af

ROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.

6 uur geleden
Doekhi bezorgt Bayern met twee treffers eerste puntenverlies

BERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.

6 uur geleden