Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mediobanca verrast door bod oudste bank ter wereld

Mediobanca verrast door bod oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse bank Mediobanca is verrast door het overnamebod van zijn kleinere branchegenoot Monte dei Paschi di Siena. "Het bod is niet met ons afgestemd en de raad van bestuur zal de komende dagen bijeenkomen om het te onderzoeken", heeft topman Alberto Nagel van Mediobanca geschreven in een brief aan zijn personeel.

Paschi, de oudste bank ter wereld, wil de grotere Italiaanse rivaal via een aandelenruil kopen voor 13,3 miljard euro. Met de overname wil Paschi een "nieuwe nationale kampioen creƫren in de Italiaanse banksector". Financieel persbureau Bloomberg heeft van ingewijden gehoord dat Mediobanca het bod als vijandig beschouwt. Nagel lijkt op basis van de brief nog niet direct nee te zeggen, maar eerst alle belangen te willen afwegen. Een woordvoerder van Mediobanca weigerde tegenover Bloomberg commentaar te geven op de brief of de aankomende bestuursvergadering.

Analisten zijn tot nu toe sceptisch over de zet van Paschi en lijken te betwijfelen of de overnamepoging kan slagen. De bank, opgericht in 1472, balanceerde de afgelopen jaren zelf herhaaldelijk op de rand van de afgrond. In 2017 moest de bank opnieuw met miljarden euro's staatssteun overeind worden gehouden. De Italiaanse overheid werd toen de grootste aandeelhouder van Paschi. De Italiaanse regering van premier Giorgia Meloni is echter voorstander van meer samenvoegingen in het bankenlandschap en probeert al langer het staatsbelang in Paschi af te bouwen.

Meer uit Financieel

Toch groei voor economie eurozone in laatste maanden 2024

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het laatste kwartaal van vorig jaar toch gegroeid ten opzichte van de voorgaande drie maanden. Volgens Eurostat steeg het bruto binnenlands product (bbp) van de eurolanden 0,1 procent. Eerder meldde het Europese statistiekbureau dat de economie van de eurozone niet was gekrompen, maar ook niet gegroeid.

3 minuten geleden
Europese Commissie: handelstarieven VS stap in verkeerde richting

BRUSSEL (ANP) - Het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om wereldwijde wederkerige tarieven op te leggen, noemt de Europese Commissie een "stap in de verkeerde richting". De Europese Unie zal daar "krachtig en onmiddellijk" op reageren, waarschuwt de Europese Commissie in een vrijdag uitgebrachte verklaring. Daaruit wordt niet duidelijk aan welke tegenmaatregelen de Europese Commissie denkt.

14 minuten geleden
Oud-ING-baas Hamers aan de slag bij cybersecuritybedrijf in VS

SANTA CLARA (ANP) - Voormalig ING-topman Ralph Hamers gaat aan de slag bij het Amerikaanse cybersecuritybedrijf Palo Alto Networks. De 59-jarige Hamers wordt een onafhankelijk lid van de raad van bestuur op het gebied van controle en veiligheid. Door zijn komst en die van de voormalige Deense premier Helle Thorning-Schmidt groeit de raad van bestuur van de in Californiƫ gevestigde onderneming van negen naar elf mensen.

22 minuten geleden
Economie Nederland groeit harder dan in buurlanden

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het laatste kwartaal van vorig jaar harder gegroeid dan die van buurlanden. Ondernemers investeerden meer in hun wagenpark en de export steeg. Daarnaast gaven consumenten meer uit, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

1 uur geleden
AEX-index op Damrak tikt hoogste koers ooit aan

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omhoog en tikte de hoogste koers ooit aan. Beleggers lijken de zorgen over de Amerikaanse importtarieven aan de kant te schuiven. President Donald Trump kondigde donderdag nieuwe heffingen aan voor landen die zelf ook tarieven op Amerikaanse goederen hebben. Met deze zogeheten wederkerige heffingen, oftewel tarieven die even hoog zijn als de heffingen van landen op producten uit de VS, wil Trump een "gelijk speelveld" scheppen.

1 uur geleden
AEX-index op Damrak nadert hoogste stand ooit

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omhoog en kroop richting de hoogste stand ooit. Beleggers lijken de zorgen over de Amerikaanse importtarieven aan de kant te schuiven. President Donald Trump kondigde donderdag nieuwe heffingen aan voor landen die zelf ook tarieven op Amerikaanse goederen hebben. Met deze zogeheten wederkerige heffingen, oftewel tarieven die even hoog zijn als de heffingen van landen op producten uit de VS, wil Trump een "gelijk speelveld" scheppen.

2 uur geleden
De Volksbank gaat niet in beroep tegen boetes DNB

UTRECHT (ANP) - De Volksbank gaat niet in beroep tegen de boetes die De Nederlandsche Bank (DNB) heeft opgelegd. Dat zegt topman Roland Boekhout tegen het ANP. DNB legde de twee boetes van in totaal 20 miljoen euro op omdat de staatsbank de controles op witwassen en bedrijfsprocessen niet goed genoeg op orde had.

2 uur geleden