Mediatycoon Rupert Murdoch met pensioen, weg bij News Corp en Fox
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Mediamagnaat Rupert Murdoch gaat met pensioen en treedt af als voorzitter van zijn mediabedrijven News Corp en Fox. Zijn zoon Lachlan Murdoch neemt de taken van hem over.
De 92-jarige Murdoch bouwde zijn media-imperium in de afgelopen zeventig jaar op. Hij begon met een kleine krant in Australië. Murdoch blijft wel als een soort erevoorzitter betrokken bij News Corp en Fox.
Murdoch legt zijn taken neer bij de aandeelhoudersvergaderingen van de twee bedrijven medio november. In een verklaring wijst de 52-jarige Lachlan op de "opmerkelijke" 70-jarige carrière van zijn vader en bedankt hij hem voor zijn "visie, pioniersgeest en vastberadenheid" bij de opbouw van zijn media-imperium. Ook is Lachlan dankbaar dat zijn vader nog aanblijft als erevoorzitter bij News Corp en Fox om advies te bieden.
Andere rollen vervullen
News Corp is eigenaar van grote kranten als The Wall Street Journal, New York Post, Times, Sun en Sunday Times. Ook heeft het bedrijf persbureau Dow Jones, zakenblad Barron's en de financiële website MarketWatch. Fox heeft televisiekanalen voor onder meer sport, entertainment en nieuws. De bedrijven zijn met name actief in het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten en Australië.
In een brief aan de werknemers van News Corp en Fox zegt Murdoch dat het tijd is om andere rollen te gaan vervullen en dat de bedrijven "in robuuste gezondheid verkeren, net als ik". Ook zegt hij dat er redenen zijn om optimistisch te zijn over de komende jaren. Hij stelt ook dat "de strijd om de vrijheid van meningsuiting nog nooit zo intens is geweest als nu".
In de VS staat Fox bekend als een zender die is gericht op het rechts-conservatieve deel van de bevolking. De zender zou een belangrijke rol hebben gespeeld bij de verkiezingswinst van voormalig president Donald Trump in 2016. Inmiddels zijn de betrekkingen tussen Trump en Fox sterk bekoeld.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een megabestelling ontvangen van China Eastern Airlines. De Chinese luchtvaartmaatschappij koopt 101 toestellen van het type Airbus A320neo, zo werd woensdag bekendgemaakt.
36 minuten geledenLAGOS (ANP/BLOOMBERG) - Nigeria beslist voortaan binnen enkele uren over aanvragen voor het heropenen van niet-actieve oliebronnen. De Nigeriaanse commissie die over de oliewinning gaat, had hiervoor meestal weken nodig. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
57 minuten geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Energiedeskundigen verwachten dat de oorlog in het Midden-Oosten de concurrentie tussen Azië en Europa om kortetermijnleveringen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) verder aanwakkert. Ongeveer 20 procent van de wereldwijde leveringen van lng, veelal bestemd voor Azië, passeert normaal gesproken door de Straat van Hormuz. Deze belangrijke zeestraat is door Iran geblokkeerd.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat klaar om de rente in het eurogebied mogelijk in april al te verhogen als de inflatieschok door de oorlog in het Midden-Oosten uit de hand loopt. "We zijn bereid om, indien nodig, ons beleid tijdens elke vergadering aan te passen", zei ECB-president Christine Lagarde woensdag op een conferentie in Frankfurt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag verder omhoog. De stemming werd gesteund door hernieuwde hoop op vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump voeren de VS en Iran onderhandelingen en wil Teheran graag een vredesakkoord sluiten. Trump herhaalde ook zijn bewering dat de VS de oorlog in Iran al gewonnen hebben. Iran ontkent de gesprekken en volgens Iraanse staatsmedia onderhandelen de Amerikanen "met zichzelf".
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat mogelijk deze week een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat meldt de technieuwssite The Information. Met die beursgang zou dan 75 miljard dollar opgehaald moeten worden. Daarmee zou het de grootste beursgang ooit worden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel de Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken tot het laagste niveau in tien jaar, is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar. "Vooralsnog zijn er voldoende gasstromen van elders en is er voldoende voor Nederland", zegt een woordvoerster van Gasunie.
3 uur geleden