Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mediatycoon Rupert Murdoch met pensioen, weg bij News Corp en Fox

Mediatycoon Rupert Murdoch met pensioen, weg bij News Corp en Fox

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Mediamagnaat Rupert Murdoch gaat met pensioen en treedt af als voorzitter van zijn mediabedrijven News Corp en Fox. Zijn zoon Lachlan Murdoch neemt de taken van hem over.

De 92-jarige Murdoch bouwde zijn media-imperium in de afgelopen zeventig jaar op. Hij begon met een kleine krant in Australië. Murdoch blijft wel als een soort erevoorzitter betrokken bij News Corp en Fox.

Murdoch legt zijn taken neer bij de aandeelhoudersvergaderingen van de twee bedrijven medio november. In een verklaring wijst de 52-jarige Lachlan op de "opmerkelijke" 70-jarige carrière van zijn vader en bedankt hij hem voor zijn "visie, pioniersgeest en vastberadenheid" bij de opbouw van zijn media-imperium. Ook is Lachlan dankbaar dat zijn vader nog aanblijft als erevoorzitter bij News Corp en Fox om advies te bieden.

Andere rollen vervullen

News Corp is eigenaar van grote kranten als The Wall Street Journal, New York Post, Times, Sun en Sunday Times. Ook heeft het bedrijf persbureau Dow Jones, zakenblad Barron's en de financiële website MarketWatch. Fox heeft televisiekanalen voor onder meer sport, entertainment en nieuws. De bedrijven zijn met name actief in het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten en Australië.

In een brief aan de werknemers van News Corp en Fox zegt Murdoch dat het tijd is om andere rollen te gaan vervullen en dat de bedrijven "in robuuste gezondheid verkeren, net als ik". Ook zegt hij dat er redenen zijn om optimistisch te zijn over de komende jaren. Hij stelt ook dat "de strijd om de vrijheid van meningsuiting nog nooit zo intens is geweest als nu".

In de VS staat Fox bekend als een zender die is gericht op het rechts-conservatieve deel van de bevolking. De zender zou een belangrijke rol hebben gespeeld bij de verkiezingswinst van voormalig president Donald Trump in 2016. Inmiddels zijn de betrekkingen tussen Trump en Fox sterk bekoeld.

Meer uit Financieel

Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

16 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

19 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

20 uur geleden
Breedste schip ooit vaart via kanaal door Zeeuws-Vlaanderen

GENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.

21 uur geleden
Winsten in Chinese industrie dalen tweede maand op rij

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.

21 uur geleden
Onderzoek de Volkskrant: Defensie verreweg grootste werkgever

AMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.

21 uur geleden
China legt sancties op aan Amerikaanse defensiebedrijven

BEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.

23 uur geleden