Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

MediaMarkt Rotterdam gaat zondag weer open na opstootjes

MediaMarkt Rotterdam gaat zondag weer open na opstootjes

ROTTERDAM (ANP) - De MediaMarkt aan het Binnenwegplein in Rotterdam gaat naar verwachting rond 12.00 uur weer open, een uur later dan gebruikelijk,Evalueren meldt een woordvoerder van de elektronicawinkel zondag. In de nacht van zaterdag op zondag ging het mis rondom een kortingsactie met nachtopening: honderden mensen verzamelden zich. Een "behoorlijke groep" heeft vervolgens roet in het eten gegooid, aldus de woordvoerder.

Zo waren er opstootjes en is met vuurwerk gegooid. Volgens de woordvoerder stond de groep niet tussen de wachtende klanten, maar erbuiten. De winkel heeft schade opgelopen aan de pui, onder meer ramen zijn stuk. De "laatste checks" voor de opening worden nu uitgevoerd, meldt de woordvoerder.

De politie heeft het plein in de nacht van zaterdag op zondag leeggehaald. Het is nog niet bekend hoeveel mensen zijn opgepakt. Ongeveer honderd medewerkers van de MediaMarkt moesten uren in het gebouw blijven omdat het niet veilig genoeg was om naar buiten te gaan. De woordvoerder van MediaMarkt spreekt van een "behoorlijke impact".

Evalueren

MediaMarkt gaat evalueren "wat we anders hadden kunnen doen". Er waren twaalf beveiligers. "Er zal vast wel iets uitkomen", schetst de woordvoerder, die daarna ook meldt dat als mensen iets willen verstieren, ze altijd wel een mogelijkheid vinden om dat te doen. "Ik heb het idee dat we heel veel gedaan hebben aan de beveiliging."

De kortingsactie gaat door, er wordt alleen nog overlegd in welke vorm dat gaat gebeuren.

Meer uit Binnenland

Inwoners Engelen overhandigen petitie voor gastvrije asielopvang

DEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.

2 uur geleden
ME ingezet bij bezetting VU-gebouw, universiteit doet aangifte

AMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.

2 uur geleden
Opnieuw Nederlander van flotilla-boot gehaald door Israël

DEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.

4 uur geleden
Bemanning cruiseschip Hondius gaat in komende uren van boord

ROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.

7 uur geleden
Techkenners willen transparantie bij besluit overname Solvinity

ROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.

7 uur geleden
Twee Nederlanders op Gaza-flotilla door Israël van boot gehaald

DEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.

7 uur geleden
Chat politie offline na verkeerd antwoord over Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.

8 uur geleden