Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

MediaMarkt gaat stoppen met afnemen vingerafdruk personeel

MediaMarkt gaat stoppen met afnemen vingerafdruk personeel

UTRECHT (ANP) - MediaMarkt gaat stoppen met het afnemen van vingerafdrukken van zijn personeel. Dat heeft de elektronicaketen laten weten nadat vakbond FNV hierop publiekelijk kritiek uitte. De bond noemde de praktijk een vergaande inbreuk op de persoonlijke sfeer van werknemers. Medewerkers kunnen alleen met een scan op bepaalde plekken in het bedrijf komen.

MediaMarkt stelt in een verklaring momenteel bezig te zijn met een "traject gericht op het uitfaseren van het gebruik van vingerscans van medewerkers". Daarbij benadrukt de keten grote waarde te hechten aan de privacy van zijn personeel.

Het bewuste beleid was er volgens een woordvoerster van MediaMarkt uitsluitend op gericht om "essentiële beveiligingsrisico’s" te beperken. Dat betekent dat de vingerafdrukken niet worden gebruikt voor andere doeleinden, geeft ze aan. "In het verleden is namelijk gebleken dat het gebruik van andere beveiligingsmaatregelen nog altijd risico’s met zich meebrengt, zoals verlies van de toegangspas en de mogelijkheid dat de toegangspas aan een onbevoegde wordt gegeven. Desalniettemin zal MediaMarkt het gebruik van vingerafdrukken van medewerkers staken. "

Hightech

Volgens FNV ligt de kwestie niet zo simpel. "Je vingerafdruk achterlaten om te kunnen werken in een elektronicawinkel, het moet toch niet gekker worden?", zegt FNV-bestuurder Onur Erdem. "We hebben het hier over de MediaMarkt, niet over een kerncentrale of het hoofdkwartier van de geheime dienst." De bond vindt dat er makkelijkere manieren zijn om "deuren af te sluiten die niet onnodig hightech zijn".

De Autoriteit Persoonsgegevens laat weten niet in te gaan op de kwestie bij MediaMarkt omdat er geen onderzoek naar is gedaan. In het algemeen kon een woordvoerster wel zeggen dat bedrijven vingerafdrukken niet zomaar mogen verzamelen. In april vorig jaar legde de privacywaakhond nog een boete op van 725.000 euro aan een bedrijf uit Doetinchem dat werknemers verplichtte om vingerafdrukken te laten scannen voor het in- en uitklokken.

"Toegangscontrole met biometrie is toegestaan als het noodzakelijk is voor beveiligingsdoeleinden", valt te lezen op de website van de Autoriteit Persoonsgegevens. Dan moet er volgens de privacywaakhond wel sprake zijn van noodzaak. Bij een kerncentrale mag bijvoorbeeld biometrie ingezet worden voor toegangscontrole. Die noodzaak is er volgens de toezichthouder bij "bijvoorbeeld een recreatiegebied of de garage van een reparatiebedrijf" niet.

Meer uit Financieel

Koopwoningen ruim 5 procent duurder in januari

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.

35 minuten geleden
Ondernemersvertrouwen winkeliers na jaren weer positief

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.

35 minuten geleden
Koopwoningen ruim 5 procent duurder in januari

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.

35 minuten geleden
China vraagt VS om invoerheffingen in te trekken

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft er bij de Verenigde Staten op aangedrongen de nieuwe importtarieven in te trekken. Donald Trump kondigde de heffingen aan nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof vrijdag veel van zijn eerdere handelsmaatregelen had verworpen.

56 minuten geleden
Europese Commissie roept VS op handelsdeal na te leven

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.

14 uur geleden
Europarlementslid wil uitstel ratificatieproces handelsdeal EU-VS

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.

16 uur geleden
VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europa

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.

17 uur geleden