Mediamagnaat Sumner Redstone (97) overleden
LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse mediamagnaat Sumner Redstone is op 97-jarige leeftijd in zijn woning in Los Angeles overleden. Redstones holding National Amusements heeft zijn dood bekendgemaakt. De media-industrie heeft een van zijn grote kampioenen verloren, aldus de holding.
Redstone, in Boston geboren als Sumner Rothstein, erfde van zijn vader ondernemingen, waaronder drive-inbioscopen die de basis vormden voor zijn opmars in Amerikaanse theaters, de tv- en filmwereld. National Amusements beheert een groot aantal mediabedrijven via ViacomCBS, waaronder CBS, MTV, VidCon, CBS Productions, BET, Comedy Central en Paramount Pictures. Redstone zelf zou volgens het Amerikaanse zakenblad Forbes goed zijn voor 5 miljard dollar.
Het latere leven van de miljardair is overschaduwd door slepende familieruzies en onfrisse beschuldigingen aan zijn adres door ex-vriendinnen. De machtsstrijd in zijn imperium lijkt te zijn beslecht. Redstones ViacomCBS wordt in elk geval beheerd door een familietrust onder leiding van zijn dochter Shari Redstone.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
1 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
3 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
4 uur geledenWIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.
5 uur geleden