Mediamagnaat Sumner Redstone (97) overleden
LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse mediamagnaat Sumner Redstone is op 97-jarige leeftijd in zijn woning in Los Angeles overleden. Redstones holding National Amusements heeft zijn dood bekendgemaakt. De media-industrie heeft een van zijn grote kampioenen verloren, aldus de holding.
Redstone, in Boston geboren als Sumner Rothstein, erfde van zijn vader ondernemingen, waaronder drive-inbioscopen die de basis vormden voor zijn opmars in Amerikaanse theaters, de tv- en filmwereld. National Amusements beheert een groot aantal mediabedrijven via ViacomCBS, waaronder CBS, MTV, VidCon, CBS Productions, BET, Comedy Central en Paramount Pictures. Redstone zelf zou volgens het Amerikaanse zakenblad Forbes goed zijn voor 5 miljard dollar.
Het latere leven van de miljardair is overschaduwd door slepende familieruzies en onfrisse beschuldigingen aan zijn adres door ex-vriendinnen. De machtsstrijd in zijn imperium lijkt te zijn beslecht. Redstones ViacomCBS wordt in elk geval beheerd door een familietrust onder leiding van zijn dochter Shari Redstone.
Meer uit Buitenland
NEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
41 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Volgens het Kremlin heeft de Russische president Vladimir Poetin ingestemd met sommige van de Amerikaanse voorstellen voor vrede in Oekraïne. Maar een aantal andere voorstellen zou hij hebben verworpen. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov is dit normaal in een onderhandelingsproces en zijn de Russen bereid om zo vaak af te spreken met de Amerikanen als nodig is voor een akkoord.
4 uur geleden