Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mediahuis wordt volledig eigenaar Duitse uitgever

Mediahuis wordt volledig eigenaar Duitse uitgever

ANTWERPEN (ANP) - De Belgische uitgever Mediahuis, het bedrijf achter kranten als De Telegraaf en NRC, wordt volledig eigenaar van de Duitse branchegenoot Medienhaus Aachen. Mediahuis had al een meerderheidsbelang, maar neemt nu de resterende aandelen over.

Het Belgische concern heeft dit woensdag bekendgemaakt. Mediahuis nam begin 2022 een belang van 70 procent in Medienhaus Aachen. Het zette daarmee een eerste stap op de Duitse krantenmarkt. De overige 30 procent bleef in handen van Rheinische Post Mediengruppe, dat nu zijn belang aan Mediahuis heeft verkocht.

Medienhaus Aachen is actief in Noordrijn-Westfalen. Het geeft onder meer de Rheinische Post uit, het dagblad met de hoogste oplage in het Rijnland. Er werken momenteel ongeveer 3000 mensen.

Mediahuis noemt de uitbreiding van de activiteiten naar de Duitse regio Noordrijn-Westfalen "een belangrijke stap". Het was de eerste stap van de uitgever op de Duitse krantenmarkt. Medienhaus Aachen heeft de afgelopen twee jaar volgens Mediahuis "belangrijke stappen gezet in de digitale ontwikkeling van zowel de organisatie als haar titels".

Meer uit Financieel

Werkloosheid voor vijfde maand op rij stabiel op 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in januari voor de vijfde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september, oktober, november en december zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. De werkloosheid blijft daarmee op het hoogste niveau in vier jaar.

22 minuten geleden
Nederlandse industrie boekt lichte omzetgroei

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse industrie is in het laatste kwartaal van 2025 licht gestegen. Personeelstekorten en onvoldoende vraag blijven volgens ondernemers in de sector wel een belemmering. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe kwartaalcijfers.

51 minuten geleden
CNV wil dat kabinet maatregelen WIA-uitkering schrapt

UTRECHT (ANP) - Mensen die in de toekomst arbeidsongeschikt raken en een WIA-uitkering krijgen, gaan er fors op achteruit door het kabinet-Jetten. Dat blijkt uit een analyse van het CNV. De vakbond roept het nieuwe kabinet op om de maatregelen die hiervoor zorgen te schrappen. Een WIA-uitkering (Wet Werk en Inkomen naar Arbeidsvermogen) biedt inkomensondersteuning bij langdurige arbeidsongeschiktheid.

1 uur geleden
DNB: beleggingen huishoudens ruim 204 miljard euro waard

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens hebben vorig jaar de waarde van hun beleggingen zien stijgen door de hogere koersen op de aandelenmarkten. Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) steeg de totale waarde van de particuliere investeringen in beleggingsfondsen, beursgenoteerde aandelen en obligaties over heel 2025 met bijna 8 procent tot 204,3 miljard euro.

3 uur geleden
Wall Street sluit hoger na notulen Federal Reserve

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van januari. Toen liet de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten onveranderd, na drie verlagingen op rij.

8 uur geleden
Zo'n 100 vluchten op Schiphol preventief geschrapt om winterweer

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.

9 uur geleden
Zuckerberg: spijt van trage opsporing minderjarigen op Instagram

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.

10 uur geleden