
Mediahuis houdt resultaten stabiel dankzij digitale abonnees
ANTWERPEN (ANP) - De Belgische uitgever Mediahuis, het bedrijf achter kranten als De Telegraaf en NRC, heeft de omzet en het resultaat afgelopen jaar stabiel gehouden. De mediagroep compenseerde de afname van het aantal abonnementen op gedrukte kranten met een aanhoudende groei van digitale abonnementen.
De omzet bedroeg in 2024 ruim 1,2 miljard euro en het operationele resultaat bleef eveneens vrijwel stabiel op 151 miljoen euro. Topman Gert Ysebaert sprak van een jaar vol uitdagingen voor de mediasector, met veel economische en geopolitieke onzekerheden. Ook wees hij op de toenemende polarisering in de samenleving en de steeds grotere rol van kunstmatige intelligentie.
Digitale abonnementen zijn volgens de topman duidelijk de drijvende kracht achter de mediagroep, zeker nu de distributie van papieren kranten complexer en duurder wordt. Mediahuis hield het totale aantal abonnees stabiel op 1,8 miljoen. Inmiddels leest meer dan de helft van de Mediahuis-abonnees digitaal. Bij NRC is dat 80 procent en bij De Telegraaf 59 procent. Samen met De Standaard (64 procent) lopen deze kranten volgens Mediahuis voorop in de overgang naar digitaal.
Radio Veronica
Ook bij regionale titels groeit het aantal digitale lezers gestaag. Inmiddels leest gemiddeld 40 procent van de abonnees van de regionale titels digitaal. Mediahuis Radio liet in 2024 een sterke groei in marktaandeel zien. Radio Veronica vond de weg omhoog en sloot het jaar af met een marktaandeel van 5 procent in de doelgroep van 20 tot 59 jaar. 100% NL hield zijn positie stabiel, terwijl SLAM! en Sublime hun marktaandeel zagen groeien. In Franstalig België bevestigde Nostalgie de positie als marktleider en in Vlaanderen groeide het marktaandeel van Play Nostalgie.
Mediahuis sloot vorig jaar de drukkerij in Aken om de afname van printvolumes op te vangen. Begin dit jaar kondigde de mediagroep ook aan de drukkerij in Amsterdam te sluiten en de productie grotendeels over te brengen naar de drukkerij in Leeuwarden. De adviesprocedure hiervoor loopt nog bij de ondernemingsraden.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Beers, een van de grootste diamantbedrijven ter wereld, heeft de afgelopen maanden in het geheim afgeprijsde ruwe diamanten verkocht aan een selecte groep afnemers. Daarmee probeert het bedrijf zijn voorraden af te bouwen, zonder openlijk de prijzen te verlagen, zeggen betrokkenen tegen persbureau Bloomberg. Het gaat om een zeer ongebruikelijke stap die de spanningen binnen een sector die al in crisis verkeert, verder aanwakkert.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Met het verhogen van de postzegelprijs kan PostNL het verlies van zijn postdivisie slechts beperken. Juist een aanpassing van de Postwet is nodig om post "toegankelijk en betrouwbaar" te houden. Dat zegt directeur Maurice Unck van de posttak van PostNL. "We zitten klem in wat de Postwet ons voorschrijft."
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verhoogt de prijs van een postzegel vanaf 1 juli met 10 cent tot 1,31 euro. Dat is de sterkste prijsstijging sinds 2014. Volgens het bedrijf kost postbezorging inmiddels meer dan het oplevert. Ook andere prijzen gaan omhoog: het versturen van post naar het buitenland wordt duurder, evenals het versturen van aangetekende brieven en pakketten.
53 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het economisch vertrouwen van Duitse beleggers laat herstel zien van de scherpe daling vorige maand door zorgen over de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het vooraanstaande onderzoeksinstituut ZEW uit München. Volgens ZEW zijn beleggers bekomen van de grootste schrik van die handelsoorlog. Ook krijgt het vertrouwen steun van de nieuwe Duitse regering die enorme investeringen in onder meer infrastructuur wil doen.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse autofabrikant Nissan heeft in het afgelopen boekjaar een miljardenverlies geleden. Het noodlijdende bedrijf gaf ook geen winstverwachting af voor het nieuwe jaar vanwege de aanhoudende problemen en de onzekerheid rond het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Nissan bevestigde daarnaast dat het bedrijf het aantal fabrieken terugbrengt van zeventien naar tien en 20.000 banen schrapt.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan de invoerheffingen op kleinere pakketjes uit China verlagen, meldt het Witte Huis. Dit is opnieuw een stap die de handelsspanningen tussen de twee economische grootmachten moet verminderen.
4 uur geledenROME (ANP/DPA) - Musea en andere culturele bezienswaardigheden in Italië, zoals het Colosseum in Rome en de archeologische sites in Pompeï, zijn vorig jaar door ruim 60 miljoen mensen bezocht. Daarmee overtrof het aantal bezoekers voor het eerst het inwoneraantal van Italië van ongeveer 59 miljoen.
4 uur geleden