Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mediabedrijf Berlusconi beslecht jarenlange ruzie met Fransen

Mediabedrijf Berlusconi beslecht jarenlange ruzie met Fransen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse mediaconcern Mediaset van ex-premier Silvio Berlusconi legt zijn al jaren slepende geschil met het Franse mediaconglomeraat Vivendi bij. De twee partijen zijn eindelijk tot een akkoord gekomen. Als onderdeel van de deal zal Vivendi het grote aandelenbelang dat het in Mediaset heeft opgebouwd, gaan afbouwen. Daarover zijn ook financiële afspraken gemaakt.

De twee bedrijven verkeerden al in onmin met elkaar sinds 2016, toen de Fransen zich terugtrokken uit een plan om de betaaltelevisie-tak van Mediaset te kopen door middel van grote aandelenruil. Mediaset wilde van Vivendi vervolgens miljarden euro's aan schadevergoeding hebben. Dat resulteerde in jarenlang juridisch gesteggel. Vorige maand oordeelde een rechter in Milaan uiteindelijk in het nadeel van de Italiaanse claims.

Mediaset verdacht Vivendi er ook van opzettelijk met de koers van Mediaset te spelen. Vivendi keerde zich op zijn beurt weer tegen herstructureringsplannen van Mediaset, omdat het binnen de nieuwe structuur aan invloed zou inboeten terwijl de familie Berlusconi meer te zeggen zou krijgen.

Die laatste strijd werd zelfs in Nederland uitgevochten. Mediaset probeerde zijn Italiaanse en Spaanse tak namelijk te laten opgaan in een op papier Nederlands bedrijf. Bij de deal die de twee partijen nu hebben gesloten, heeft Vivendi onder meer toegezegd dat het akkoord zal gaan met de door Mediaset geplande verplaatsing van zijn hoofdvestiging van Milaan naar Nederland.

Meer uit Financieel

Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

3 uur geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

4 uur geleden
Bloomberg: grote vraag naar aandelen SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar aandelen bij de beursgang van SpaceX is groot. Volgens bronnen van persbureau Bloomberg is die vraag zelfs groter dan het aantal aandelen dat SpaceX gaat uitgeven bij de beursgang in New York die volgende week vrijdag plaats zou moeten vinden.

6 uur geleden
AEX sluit met verlies, betalingsverwerker Adyen grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met verlies gesloten. Betalingsdienstverlener Adyen was de grootste daler in de hoofdindex, naar verluidt door een negatief analistenrapport over het bedrijf. Ook de chipfondsen stonden bij de verliezers.

7 uur geleden
Anthropic pleit voor 'pauzeknop' bij ontwikkeling van AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.

8 uur geleden
Europese nieuwsbedrijven klagen Google aan om technologiemisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.

9 uur geleden
Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

9 uur geleden