Media: zoon Donald Trump wil vuurwapenlobbyclub VS leiden
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump junior zou de baas willen worden van de National Rifle Association (NRA), meldt Business Insider. Zijn vader heeft als president de politiek invloedrijke wapenlobbyclub bepaald niet dwarsgezeten. Zakenman Trump junior (42) leidt samen met zijn broer Eric het familiebedrijf The Trump Organization.
De NRA kwam afgelopen zomer onder vuur te liggen. De aanklager van de staat New York streeft naar ontbinding van de machtige organisatie vanwege vermeend financieel wanbeheer. NRA-leiders zouden miljoenen dollars hebben weggesluisd voor persoonlijk gebruik en om voormalige medewerkers te laten zwijgen of loyaal te laten zijn.
De aanklager is lid van de Democratische partij. De NRA, die president Trump fanatiek heeft gesteund, wordt door conservatieve Amerikanen vereerd als een voorvechter van het grondwettelijke recht om wapens te bezitten en te dragen.
Meer uit Buitenland
NIZANDA (ANP/RTR) - Bij een treinongeluk in het zuiden van Mexico zijn zondag zeker dertien mensen omgekomen. De trein met 250 mensen aan boord ontspoorde in de zuidelijke staat Oaxaca.
1 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.
5 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.
5 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben gewaarschuwd dat ze iedere Israëlische aanwezigheid in Somaliland als een militair doelwit zullen beschouwen. Somaliland ligt vlak bij het gebied dat de Houthi's in Jemen onder controle hebben, aan de overkant van de Golf van Aden.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.
8 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.
8 uur geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.
9 uur geleden