Media zetten duizenden pagina's aan documenten van Shell online
DEN HAAG (ANP) - De provincie Drenthe heeft 54.000 pagina's aan documenten over Shell vrijgegeven. Het gaat om rapporten, verslagen en correspondentie tussen de provincie en het olie- en gasbedrijf. De informatie is opgevraagd door het Platform Authentieke Journalistiek (PAJ), Follow the Money, RTV Noord en RTV Drenthe. Ze roepen het publiek op om in de grote berg informatie "mee te spitten" naar belangwekkende feiten.
Het zogeheten Shell Papers-team dat het project leidt, richt zich op de relatie tussen Shell en de overheid. "Waar staan de verschillende partijen tegenover elkaar en waar werken ze samen? Welke belangen hebben de overhand en welke delven het onderspit?", omschrijven de media hun hoofdvragen.
Ook bij diverse ministeries, gemeenten en andere provincies hebben de samenwerkende media alle documenten die te maken hebben met Shell opgevraagd. Ze deden dat met een beroep op de Wet openbaarheid van bestuur (WOB). De gemeente Assen droeg eerder al documenten over en nu volgt dus Drenthe. In die provincie is Shell onder meer actief als mede-eigenaar van de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM). Die wint er aardgas en heeft bijvoorbeeld een grote gasopslag in Norg.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegmaatschappij Deutsche Bahn heeft in de eerste helft van 2026 voor het eerst in zeven jaar weer winst gemaakt met zijn kernactiviteiten. Dat maakte het staatsbedrijf donderdag bekend.
18 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Consumenten zullen in september, als de nieuwe oogst geplukt wordt, genoegen moeten nemen met kleinere vruchten en daardoor zijn ze ook duurder. Dat zegt John Kusters, voorzitter van de Nederlandse Fruittelers Organisatie (NFO). De reden is de droogte in heel Europa.
37 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Gezondheids- en voedingsbedrijf dsm-firmenich wil de komende twee jaar ongeveer 1000 banen schrappen om kosten te besparen, maakte het bedrijf donderdag bekend.
39 minuten geledenHERAKLION (ANP/AFP) - De Nederlandse reisorganisatie Sunweb heeft 252 reizigers in veiligheid gebracht op Kreta vanwege een bosbrand die daar woedt. Dat bevestigt het bedrijf na berichtgeving door het AD.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft een miljardenclaim van Shell afgewezen. De gastak van Shell had een vergoeding van enkele chemiebedrijven geëist omdat die de prijs van ethyleen jarenlang te laag zouden hebben gehouden. Ethyleen is een vloeibaar gas dat de basis vormt voor onder meer plastic verpakkingen.
44 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het tweede kwartaal van 2026 met 0,4 procent gegroeid ten opzichte van het eerste kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van voorlopige cijfers. De economie van het eurogebied laat daarmee weer een groei zien, na een nulgroei in het eerste kwartaal. De groei viel ook hoger uit dan economen hadden verwacht.
1 uur geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung heeft afgelopen kwartaal opnieuw veel meer winst gemaakt door de extreme vraag naar geheugenchips voor AI-datacenters. De grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld verwacht dat het al nijpende tekort volgend jaar verder toeneemt. De prijzen zijn omhooggeschoten, waardoor de smartphonedivisie van het concern het eerste verlies ooit noteerde.
1 uur geleden