Media: Zalando wil volgend jaar sprong naar VS maken
BERLIJN (ANP) - Kledingwebwinkel Zalando wil komend jaar de overstap naar de Verenigde Staten maken. Dat schrijft Business Insider op basis van ingewijden bij het van oorsprong Duitse bedrijf. Bij Zalando werken ruim honderd mensen aan de uitbreidingsplannen, onder de naam Project Kangaroo. Zij hebben allemaal een geheimhoudingsverklaring moeten ondertekenen.
Zalando, dat in 2008 werd opgericht als schoenenverkoper maar inmiddels vooral kleding verkoopt, is in het grootste deel van Europa actief. Van de EU-landen moeten alleen Portugal, Malta, Bulgarije en Griekenland het zonder de diensten van de webwinkel doen. Daarnaast is Zalando ook in het Verenigd Koninkrijk actief.
Voor de gang naar de VS kijkt Zalando in eerste instantie naar het dichtbevolkte en rijke noordoosten. De webwinkel zou bereid zijn meer dan 100 miljoen euro te investeren in zijn Amerikaanse plannen. Het project staat onder leiding van Jim Freeman, die de titel Chief Business & Product Officer heeft. Die Amerikaan werkte eerder jaren bij Amazon.
Uitstel
Mogelijk kan de economische situatie nog voor uitstel van de plannen zorgen. In een recessie zijn consumenten mogelijk minder bereid om veel geld uit te geven aan kleding. In het eerste kwartaal merkte Zalando de gevolgen van de hoge inflatie al door een omzetdaling. Eind juni stuurde het bedrijf zelfs een winstwaarschuwing uit.
De beurskoers van Zalando is sinds midden vorig jaar met ruim twee derde gedaald. Daardoor is de webwinkel nu nog minder dan 10 miljard euro waard terwijl dat in juli vorig jaar nog haast 27 miljard euro was.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
11 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
13 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
16 uur geleden