Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Witte Huis in gesprek met Oracle over overname TikTok

Media: Witte Huis in gesprek met Oracle over overname TikTok

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump werkt aan een plan om TikTok over te nemen, meldt National Public Radio (NPR). Softwarebedrijf Oracle en een groep externe investeerders zouden zijn benaderd om de wereldwijde activiteiten van het socialemediaplatform over te nemen.

De deal houdt in dat ByteDance, de in China gevestigde eigenaar van TikTok, een minderheidsbelang in het bedrijf behoudt. Het algoritme, de gegevensverzameling en software-updates van de app komen onder toezicht te staan van Oracle, dat al de basis van de webinfrastructuur van TikTok levert, meldt NPR op basis van twee mensen die kennis hebben van de gesprekken.

Het Amerikaanse Hooggerechtshof hield vorige week een wet in stand waardoor TikTok niet meer mocht worden gedownload van appwinkels, tenzij ByteDance een koper zou vinden voor de Amerikaanse onderdelen van TikTok. De wet was in april aangenomen vanwege zorgen dat TikTok een bedreiging vormde voor de nationale veiligheid. De app verzamelt veel persoonlijke gegevens van gebruikers.

TikTok ging door het dreigende verbod vorige week zaterdag "op zwart", maar een dag daarna konden sommige Amerikaanse gebruikers het socialemediaplatform weer gebruiken. President Donald Trump liet weten TikTok nog een aantal maanden langer de tijd te geven om aan een oplossing te werken. Dinsdag zei Trump open te staan voor een overname van TikTok door miljardair Elon Musk, als de X-eigenaar en belangrijke adviseur van Trump dat wil.

Meer uit Financieel

Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

3 uur geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

3 uur geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriƫle metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

6 uur geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

9 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

11 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

21 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciƫle ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

21 uur geleden