Media: werknemers OpenAI mogen 1,5 miljard aan aandelen verkopen
SAN FRANCISCO (ANP) - Werknemers van OpenAI krijgen de mogelijkheid om hun aandelen in het bedrijf te verkopen aan SoftBank. Ze mogen de Japanse techinvesteerder 1,5 miljard dollar (1,4 miljard euro) aan stukken aanbieden, melden media op basis van ingewijden.
SoftBank wil zijn belang in de ChatGPT-ontwikkelaar vergroten en huidige en voormalige werknemers van het techbedrijf krijgen nu de kans om hun aandelen te verzilveren, berichtte de Amerikaanse zakenzender CNBC. Tegenover persbureau AFP bevestigt een bron dat bericht. Werknemers zouden voor 24 december moeten beslissen of ze SoftBank hun aandelen aanbieden.
Met de lancering van ChatGPT en het onderliggende taalmodel ontketende OpenAI een wedloop tussen techbedrijven om zeer geavanceerde toepassingen van kunstmatige intelligentie te ontwikkelen. Vorige maand werd bekend dat OpenAI een nieuwe miljardeninvestering had binnengehaald en daarmee een waarde van 157 miljard dollar heeft. Naast SoftBank deden onder andere softwareconcern Microsoft en chipbedrijf Nvidia mee aan de investeringsronde.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - Webwinkelconcern Zalando wordt onderzocht voor het schenden van boekhoudregels. Dat maakt de Duitse Federale Autoriteit voor Financieel Toezicht (BaFin) bekend. Het gaat om een transactie rond de overname van About You.
1 uur geledenDELHI (ANP/RTR) - De Indiase regering haalt vloeibaar petroleumgas (lpg) van het rantsoen. Door de Iranoorlog en de sluiting van de Straat van Hormuz kampte 's werelds meest bevolkte land met tekorten aan de brandstof, dus beperkte de regering de levering van lpg aan bepaalde bedrijfstakken en zakelijke afnemers. Nu de toevoer dankzij een voorlopige vredesdeal weer toeneemt, heft India die beperkingen weer op.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders en energieleveranciers gaan samenwerken om ook huishoudens te sturen om minder stroom te gebruiken tijdens piekuren. Bij bedrijven gebeurde dit al. Daarmee hopen de energieleveranciers het overvolle stroomnet in Nederland te ontlasten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Medewerkers van verpleeg- en verzorgingshuizen en in de thuis- en jeugdgezondheidszorg krijgen de komende twee jaar een loonstijging van 7,4 procent. Dat zijn de vakbonden met de werkgevers overeengekomen.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met wisselende uitslagen gesloten. Apple verloor flink op Wall Street na de bekendmaking dat de verkoopprijzen van onder meer MacBooks en iPads worden verhoogd vanwege de sterk gestegen kosten voor geheugenchips. Chipbedrijf Micron Technology was juist een uitblinker dankzij goed ontvangen cijfers en vooruitzichten.
11 uur geledenCUPERTINO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Apple gaat zijn wereldwijde verkoopprijzen voor onder meer MacBooks en iPads verhogen om de sterk gestegen kosten voor geheugenchips door de AI-hausse te compenseren. De prijs van de iPhone blijft wel gelijk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine winst gesloten. De chipbedrijven ASMI en ASML behoorden tot de winnaars op het Damrak, geholpen door positieve cijfers en sterke vooruitzichten van de Amerikaanse geheugenchipfabrikant Micron Technology.
15 uur geleden