Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: VS willen dat NAVO-baas nog een jaar blijft

Media: VS willen dat NAVO-baas nog een jaar blijft

OSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft NAVO-baas Jens Stoltenberg gevraagd nog een jaar aan te blijven. Volgens Noorse media heeft dat te maken met de Russische oorlog tegen Oekraïne en de nog niet afgeronde toetreding van Zweden tot het bondgenootschap.

Biden, die een beslissende stem heeft in de kwestie, zou deze week tijdens een ontmoeting in het Witte Huis de Noor Stoltenberg opnieuw hebben verzocht op diens post te blijven. Bij een eerder verzoek in februari zou Stoltenberg hebben geweigerd. Nu was "het machtigste land in het bondgenootschap nog duidelijker: deze keer accepteert de Amerikaanse president geen nee", aldus de krant Dagens Naeringsliv (DN).

De 64-jarige Stoltenberg werd op 1 oktober 2014 benoemd als secretaris-generaal voor een termijn van vier jaar. Hij heeft er inmiddels twee termijnen opzitten en zijn functie is verlengd tot 30 september dit jaar. De 31 lidstaten van het bondgenootschap zijn op zoek naar een opvolger, maar hebben nog geen overeenstemming bereikt. "De oorlog in Oekraïne en het nog onvoltooide NAVO-lidmaatschap van Zweden zijn zwaarwegende argumenten om nu niet van secretaris-generaal te wisselen", meldt DN.

Volgens de Noorse publieke omroep NRK en DN, die anonieme bronnen citeren, zou Stoltenberg moeten aanblijven tot de NAVO-top volgend jaar in Washington, die in het teken staat van de 75e verjaardag van het Atlantisch bondgenootschap.

Meer uit Buitenland

Spaanse 87-jarige vrouw die uit huis werd gezet overleden

MADRID (ANP/RTR) - De 87-jarige Maricarmen Abascal is overleden, meldt de huurdersvereniging van Madrid. Abascal werd vorige maand na zo'n zeventig jaar haar huurwoning uitgezet. Dat was de aanleiding voor massale protesten in Spanje tegen hoge prijzen op de woningmarkt, en een politieke crisis. Premier Pedro Sánchez zag zich daardoor genoodzaakt om nieuwe verkiezingen uit te schrijven.

28 minuten geleden
Advocaat: kregen te horen dat Christa Pike hersendood was

NASHVILLE (ANP) - De advocaten van de ter dood veroordeelde Christa Pike kregen maandagavond te horen dat ze hersendood was en dat de beademing zou worden stopgezet. Een dag later werd ze wakker en begon ze te praten. Dat vertelde een van haar advocaten woensdag in een persconferentie. "Ik heb er geen verklaring voor."

48 minuten geleden
Franse premier: niet onverschillig blijven over zorgen scholieren

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk mag niet "onverschillig" blijven over de zorgen van scholieren, wier protesten het land op zijn kop hebben gezet. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu gezegd in een televisietoespraak. Volgens hem komt de "woede van jongeren" niet uit de lucht vallen.

1 uur geleden
Geheime dienst: Russen willen Deense defensiebedrijven saboteren

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Rusland zou volgens een medewerkster van de Deense inlichtingendienst PET defensiebedrijven die producten voor Oekraïne maken, proberen te saboteren. Volgens Josefine Christensen van de PET is dit een belangrijke escalatie.

1 uur geleden
Advocaten Pike willen spuiten van mislukte executie onderzoeken

NASHVILLE (ANP/RTR) - De advocaten van Christa Pike hebben toestemming gevraagd om onder meer de injectiespuiten te inspecteren die zijn gebruikt bij de mislukte executie van hun cliënt vorige week. Ze willen dat de gebruikte apparatuur bewaard wordt, zodat die kan worden gebruikt in een mogelijke nieuwe rechtszaak. De advocaten betogen namelijk dat de manier waarop de executie is voltrokken neerkomt op marteling.

1 uur geleden
Israëliër veroordeeld voor stelen apparatuur na aanval 7 oktober

TEL AVIV (ANP) - Een Israëlische rechtbank heeft een man veroordeeld tot zeven jaar cel voor de diefstal van geluidsapparatuur na de aanval door Hamas op het muziekfestival Nova, drie jaar geleden. Dat schrijft de nieuwssite Times of Israel. Enkele dagen na de aanslag, waarbij honderden doden vielen, kwam hij apparatuur halen die was achtergebleven. Deze had een waarde van ongeveer een half miljoen dollar (447.000 euro).

2 uur geleden
Zes aanhoudingen om diefstal uit Zuid-Frans Renoir Museum

NICE (ANP) - De Franse politie heeft in verscheidene delen van het land zes arrestaties verricht in verband met de diefstal van vier werken van de beroemde schilder Pierre-Auguste Renoir. Die werden een maand geleden gestolen uit het Renoir Museum in Cagnes-sur-Mer, vlak bij Nice.

3 uur geleden