Media VS: verkiezingsdebat chaotisch, turbulent, vurig, ontspoord
CLEVELAND (ANP) - Het eerste verkiezingsdebat tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Democratische presidentskandidaat Joe Biden is door de Amerikaanse media ontvangen als een chaotisch en hard gevecht. Hoewel Amerikaanse media niet unaniem een duidelijke winnaar hebben uitgeroepen, wijzen alle media erop dat Trump zich niet aan de vooraf gemaakte afspraken hield.
The New York Times meldt dat het debat vooral neerkwam op Trump die zijn Twitter-feed richting Biden bleef schreeuwen. Trump "kwam door het hele debat heen zonder het Amerikaanse volk te vertellen wat hij in een tweede termijn zal doen", aldus de krant. Trump, die Biden had kunnen aanvallen op diens kwetsbare punten, liet volgens de krant vooral zichzelf van zijn slechtste kant zien.
"Trump onderbrak zowel Biden als Wallace (de debatleider) geregeld, haalde uit naar Bidens zoon, ging over zijn spreektijd heen en negeerde andere regels", schrijft de Washington Post. "Toen Trump werd gevraagd of hij racisten veroordeelde, weigerde hij dat." De Washington Post benadrukt ook dat Trump opnieuw ongefundeerde twijfel zaaide over stemmen per post.
"Eerste presidentieel debat ontaardt in chaos nadat Trump de avond ontregelt met beledigingen en interrupties", kopt nieuwszender CNN op de website. Ook nieuwszender NBC legt de nadruk op Trumps ontregelende optreden.
Nieuwszender Fox News, die geregeld op de hand van de president is, beschrijft het debat als "vurig" en stelt dat het debat "ontaardde in aanvallen op Hunter Biden en kinderachtige scheldpartijen". Hunter is Bidens zoon. "Toen Trump in de aanval ging probeerde Biden hem het zwijgen op te leggen door de president een "clown" en een "leugenaar" te noemen", aldus Fox News.
De nieuwszender, tevens de broodheer van moderator Chris Wallace, wijst erop dat Wallace de president regelmatig terechtwees vanwege diens lak aan de vooraf gemaakte afspraken. "De door de wol geverfde journalist speelde vaak eerder de rol van een worstelscheidsrechter dan die van een moderator", aldus Fox News.
Meer uit Buitenland
BERN (ANP/RTR) - De Zwitserse regering geeft geen toestemming meer voor de export van wapens naar de VS vanwege de oorlog die dat land voert in Iran. Ze baseert zich op het beginsel van de neutraliteit: "De export van oorlogswapens naar landen die zijn betrokken bij een internationaal gewapend conflict, kan niet worden toegestaan gedurende dat conflict."
27 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP) - De politie in Abu Dhabi heeft meer dan honderd arrestaties verricht voor het filmen van incidenten en het verspreiden van "misleidende" informatie tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om 109 mensen met uiteenlopende nationaliteiten, staat in een verklaring.
29 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - De grootschalige stroomstoring in Spanje en Portugal van april vorig jaar kwam door een "noodlottige samenloop van verschillende factoren", concluderen deskundigen in een rapport. "Er was niet één enkele oorzaak", aldus Damian Cortinas, van de netbeheerdersorganisatie ENTSO-E die opdracht gaf tot het onderzoek.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.
5 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
5 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
8 uur geleden