Media VS: Trump wint swingstate Georgia
ATLANTA (ANP) - Donald Trump wint in swingstate Georgia, verwachten CNN en NBC News. Die staat levert hem zestien kiesmannen op. Na North Carolina is Georgia de tweede swingstate die naar Trump gaat. Georgia is de eerste staat die vier jaar geleden door de Democraten werd gewonnen en nu naar de Republikeinen gaat.
Van vijf andere swingstates is nog niet bekend wie er heeft gewonnen. Dat zijn Arizona, Michigan, Nevada, Pennsylvania en Wisconsin. Kamala Harris is vooralsnog in geen enkele swingstate als winnaar aangewezen door grote nieuwsmedia.
Los van de swingstates is inmiddels in vrijwel alle staten duidelijk wie er vermoedelijk heeft gewonnen. In Alaska en Minnesota zijn nog geen winnaars bekend. Minnesota is de thuisstaat van Tim Walz, de running mate van Harris.
Kandidaten hebben minstens 270 kiesmannen nodig om te winnen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
11 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
11 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
13 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
14 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
15 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
15 uur geleden