Media VS: Trump wint swingstate Georgia
ATLANTA (ANP) - Donald Trump wint in swingstate Georgia, verwachten CNN en NBC News. Die staat levert hem zestien kiesmannen op. Na North Carolina is Georgia de tweede swingstate die naar Trump gaat. Georgia is de eerste staat die vier jaar geleden door de Democraten werd gewonnen en nu naar de Republikeinen gaat.
Van vijf andere swingstates is nog niet bekend wie er heeft gewonnen. Dat zijn Arizona, Michigan, Nevada, Pennsylvania en Wisconsin. Kamala Harris is vooralsnog in geen enkele swingstate als winnaar aangewezen door grote nieuwsmedia.
Los van de swingstates is inmiddels in vrijwel alle staten duidelijk wie er vermoedelijk heeft gewonnen. In Alaska en Minnesota zijn nog geen winnaars bekend. Minnesota is de thuisstaat van Tim Walz, de running mate van Harris.
Kandidaten hebben minstens 270 kiesmannen nodig om te winnen.
Meer uit Buitenland
TALLINN (ANP) - De NAVO zal diep in Rusland toeslaan als dat land de Baltische landen binnenvalt. Dat zegt de Estse minister van Buitenlandse Zaken Margus Tsahkna in een interview met de Britse krant The Telegraph. "We kunnen het niet laten gebeuren dat Rusland de Baltische landen binnenvalt en we dan pas terugvechten", aldus Tsahkna.
35 minuten geledenROME (ANP/RTR/DPA) - Italië is klaar om te helpen bij het opleiden van Palestijnse politieagenten in de Gazastrook, zegt minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani. Het land wil op die manier bijdragen aan de wederopbouw van Gaza en het creëren van een stabiele situatie.
49 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet het besluit van de Israëlische regering voor de bezette Westelijke Jordaanoever als een "nieuwe escalatie", die erop gericht is de Israëlische controle verder te vergroten. Dat zei een woordvoerder maandag namens de Commissie.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is maandag begonnen met een reeks militaire oefeningen in de Straat van Hormuz, melden staatsmedia. De oefeningen beginnen vlak voor een nieuw overleg tussen de VS en Iran om de opgelopen spanningen tussen de beide landen te bekoelen.
1 uur geledenKOBLENZ (ANP/DPA) - In een Duits dorp zijn tijdens carnavalsfeesten tientallen mensen getroffen door pepperspray, meldt de politie. 59 mensen moesten worden behandeld door de hulpdiensten; negen van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Volgens de Hongaarse premier Viktor Orbán en de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zijn de betrekkingen tussen hun landen nog nooit zo goed geweest als nu. Orbán sprak tijdens een gezamenlijke persconferentie in Boedapest van een "gouden tijdperk" voor de relatie tussen Hongarije en de Verenigde Staten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - In Parijs is het Institut du monde arabe doorzocht vanwege het lopende onderzoek naar Jack Lang, voormalig directeur van die cultuurinstelling. De oud-minister van Cultuur zou nauwere banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben onderhouden dan hij eerder had beweerd. Het instituut werd doorzocht terwijl Lang afscheid nam van het personeel.
2 uur geleden