Media VS: Trump wint swingstate Georgia
ATLANTA (ANP) - Donald Trump wint in swingstate Georgia, verwachten CNN en NBC News. Die staat levert hem zestien kiesmannen op. Na North Carolina is Georgia de tweede swingstate die naar Trump gaat. Georgia is de eerste staat die vier jaar geleden door de Democraten werd gewonnen en nu naar de Republikeinen gaat.
Van vijf andere swingstates is nog niet bekend wie er heeft gewonnen. Dat zijn Arizona, Michigan, Nevada, Pennsylvania en Wisconsin. Kamala Harris is vooralsnog in geen enkele swingstate als winnaar aangewezen door grote nieuwsmedia.
Los van de swingstates is inmiddels in vrijwel alle staten duidelijk wie er vermoedelijk heeft gewonnen. In Alaska en Minnesota zijn nog geen winnaars bekend. Minnesota is de thuisstaat van Tim Walz, de running mate van Harris.
Kandidaten hebben minstens 270 kiesmannen nodig om te winnen.
Meer uit Buitenland
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft zaterdagavond een belangrijke winkelstraat in het centrum van Frankfurt afgezet na plunderingen. Relschoppers hadden etalages ingeslagen, winkels leeggeroofd en agenten aangevallen.
47 minuten geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
1 uur geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie. Tot iets voor 20.00 uur waren 422 arrestaties verricht, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.
5 uur geleden