Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media VS: ruime zege Joe Biden in voorverkiezingen South Carolina

Media VS: ruime zege Joe Biden in voorverkiezingen South Carolina

COLUMBIA (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft de voorverkiezingen van zijn Democratische Partij gewonnen in South Carolina, zo melden Amerikaanse media. CNN en andere zenders riepen Biden uit als winnaar toen nog geen tien procent van de stemmen was geteld. De president stond toen met een kleine 97 procent flink voor op zijn tegenstanders, politicus Dean Phillips en auteur Marianne Williamson. Toen even na middernacht (lokale tijd) 97 procent van de stemmen was geteld, stond Biden op 96,2 procent.

Biden blikte na zijn voorspelde overwinning in een verklaring terug op de voorverkiezingen in South Carolina van 2020, toen de steun van met name zwarte stemmers in de staat zijn campagne nieuw leven in blies. "In 2020 waren het de stemmers in South Carolina die ons op weg hielpen naar het presidentschap. Nu in 2024 hebben de stemmers in South Carolina opnieuw van zich laten horen, en ik twijfel er niet aan dat zij ons weer op weg hebben geholpen naar het presidentschap", aldus de 81-jarige, die daarbij opmerkte dat een zege in november Donald Trump "opnieuw een 'loser'" zou maken. Trump won tijdens de verkiezingen van 2020 wel van Biden in de staat South Carolina.

Amerikanen krijgen bij de voorverkiezingen een stem over wie de presidentskandidaat wordt van hun partij. Winst in staten levert kandidaten de steun op van zogenoemde gedelegeerden. Dat zijn mensen die hun staat of gebied vertegenwoordigen op de Democratische partijconventie in augustus. Daar wordt de presidentskandidaat dan officieel aangewezen. Biden gaat op voor herverkiezing en wordt gezien als vrijwel zekere winnaar.

Het was de eerste keer dat Democraten de voorverkiezingen aftrapten in South Carolina. Die staat wordt gezien als diverser dan staten die traditioneel eerst komen. De keuze voor South Carolina viel slecht in de staat New Hampshire, waar vorige maand alsnog een eigen Democratische voorverkiezing was georganiseerd. Die is niet erkend door de Democratische Partij en Biden stond er ook niet op het stembiljet. Omdat stemmers ook een naam bij konden schrijven op hun biljet, won de huidige president evengoed.

Meer uit Buitenland

Macron begint aan staatsbezoek aan Verenigd Koninkrijk

LONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron is begonnen aan een staatsbezoek van drie dagen aan het Verenigd Koninkrijk. Dit is het eerste staatsbezoek van een EU-leider aan het VK sinds de Brexit en het eerste van een Franse president sinds 2008.

28 minuten geleden
Deense premier: verlagen van defensie-uitgaven was enorme fout

STRAATSBURG (ANP) - Het verlagen van de defensie-uitgaven in de afgelopen dertig jaar "was een enorme fout die we nooit meer moeten maken", zei de Deense premier Mette Frederiksen in een debat in het Europees Parlement. Meer investeren in defensie is nodig en "het versterken van de Europese defensie-industrie is een absolute topprioriteit", zei Frederiksen in het parlement waar ze de prioriteiten van het Deense voorzitterschap van de Europese Unie toelichtte.

1 uur geleden
Oekraïne wil onderzoek naar Russische inzet van chemische wapens

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne wil een internationaal onderzoek naar de vermeende Russische inzet van chemische wapens in Oekraïne. Het land heeft de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW) in Den Haag gevraagd zich hierover te buigen.

1 uur geleden
Duitsland boos om dreigende actie China tegen gevechtsvliegtuig

BERLIJN (ANP) - Duitsland is boos dat China een Duits gevechtsvliegtuig dat deelnam aan een missie in het Rode Zeegebied onder schot heeft gehouden. De Chinese ambassadeur moet tekst en uitleg komen geven.

1 uur geleden
Russische verkiezingswaarnemer stopt na vervolging topman

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Een belangrijke onafhankelijke verkiezingswaarnemer in Rusland stopt. De organisatie Golos ('stem') maakte dat bekend nadat een kopstuk van de groep dit jaar een jarenlange celstraf had gekregen. "Helaas zegeviert gerechtigheid niet altijd. Er moet voor gevochten worden. En er is altijd het risico dat je verliest. Zo is het deze keer gelopen", staat in een verklaring.

1 uur geleden
Waarnemer: vrachtschip op Rode Zee voortdurend aangevallen

LONDEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Een beschadigd vrachtschip in de Rode Zee wordt nog voortdurend aangevallen en heeft alle voortstuwing verloren. Dat meldt het maritieme monitoringscentrum UKMTO, dat stelt dat het schip wordt omringd door kleine bootjes.

2 uur geleden
Onderhandelingen tussen Israël en Hamas gaan door

DOHA (ANP/AFP/RTR) - Israël en Hamas gaan in Qatar door met indirecte onderhandelingen over een bestand in de Gazastrook. Het overleg in Doha heeft nog niet tot een doorbraak geleid, aldus een Palestijnse functionaris.

2 uur geleden