Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: VS overwegen Gaza vanuit de lucht hulp te leveren

Media: VS overwegen Gaza vanuit de lucht hulp te leveren

WASHINGTON (ANP) - Nu Israël de leveringen over land van humanitaire hulp aan Gaza vertraagt en dikwijls simpelweg verhindert, overwegen de Verenigde Staten rechtstreeks hulp te bieden aan de Palestijnen in Gaza via de lucht. Dat meldt het Amerikaanse nieuwsplatform Axios.

"De situatie is echt slecht. We zijn niet in staat om voldoende hulp per vrachtwagen binnen te krijgen, dus hebben we wanhopige maatregelen nodig, zoals leveringen vanuit de lucht", zei een van de vier anonieme Amerikaanse functionarissen die Axios aanhaalt.

Dat de Amerikaanse regering deze stap zou overwegen, onderstreept volgens door Al Jazeera aangehaalde waarnemers dat de VS grote moeite hebben Israël ertoe te brengen aan hun eisen te voldoen.

Volgens de VN zijn de hulpleveringen in de Gazastrook deze maand scherp gedaald. Woensdag meldde het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid dat in Noord-Gaza zes kinderen zijn gestorven door extreme uitdroging en ondervoeding.

Meer uit Buitenland

Australië trekt visum in van parlementariër uit Israël

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië heeft het visum ingetrokken van de Israëlische parlementariër Simcha Rothman, lid van een van de coalitiepartijen. Hij is tegen een Palestijnse staat en voor de Israëlische annexatie van de bezette Westelijke Jordaanoever.

40 minuten geleden
Hamas bestudeert weer voorstel voor bestand

CAÏRO (ANP/AFP) - Een delegatie van de Palestijnse beweging Hamas heeft in Caïro weer een voorstel ontvangen voor een bestand met Israël. Het zou gaan om een voorstel dat vrijwel identiek is aan eerdere plannen gebaseerd op een Amerikaans voorstel. Een betrokken Palestijnse functionaris heeft gezegd dat het nieuwe voorstel door de beweging wordt bestudeerd.

49 minuten geleden
Dodental Oekraïne loopt op na Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na nieuwe Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeven, melden de Oekraïense autoriteiten. Rusland zou 140 drones tegen het buurland hebben ingezet, het grootste aantal in twee weken.

1 uur geleden
Finland: bestand en veiligheidsgaranties belangrijkst bij overleg

HELSINKI (AP/RTR) - De Finse premier Petteri Orpo zegt dat een staakt-het-vuren en veiligheidsgaranties de belangrijkste onderwerpen zijn bij het overleg met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis. Die ontvangt later op maandag de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, de Finse president Alexander Stubb en andere Europese leiders.

3 uur geleden
Joe Caroff, ontwerper van iconisch 007-logo, overleden

NEW YORK (ANP) - Joe Caroff, een van de bekendste designers van Hollywood, is op 103-jarige leeftijd overleden. The Hollywood Reporter meldt dat hij is gestorven in een hospice in New York. Caroff ontwierp begin jaren 60 het wereldberoemde 007-logo, dat nog steeds wordt gebruikt voor de James Bondfilms.

5 uur geleden
Zelensky in Washington aangekomen

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is al in Washington aangekomen. Dat meldt hij op X. Hij spreekt maandag met de Amerikaanse president Donald Trump en andere Europese leiders over een mogelijk einde aan de oorlog met Rusland.

7 uur geleden
Trump: herovering Krim en NAVO-lidmaatschap geen optie Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky kan de oorlog met Rusland "bijna onmiddellijk" beëindigen als hij dat wil, als hij afziet van de herovering van de Krim en een NAVO-lidmaatschap voor Oekraïne. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social.

7 uur geleden