Media: VS overwegen coronamaatregelen voor reizigers uit China
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS bezien of nieuwe coronamaatregelen noodzakelijk zijn voor mensen die reizen vanuit China nu het aantal besmettingen in dat land sterk toeneemt, meldt persbureau Bloomberg op basis van Amerikaanse ambtenaren die anoniem willen blijven.
Volgens de overheidsfunctionarissen maakt de Amerikaanse regering zich zorgen over de situatie in China en heeft die vragen gesteld over de gegevens die het land rapporteert over de verspreiding van het virus.
Japan eist dat reizigers uit China een negatieve coronatest kunnen overleggen en ook Maleisië heeft maatregelen getroffen om te voorkomen dat Covid-19 op deze manier het land binnenkomt. De VS overwegen soortgelijke stappen te zetten, aldus de ambtenaren.
Hevige protesten in China hebben ervoor gezorgd dat het strenge zero-covidbeleid, waarbij hele steden in isolatie moesten bij besmettingen, aan de kant is geschoven. Hierdoor is het aantal besmettingen in het land de afgelopen weken enorm toegenomen. Volgens een schatting van de Chinese autoriteiten van enkele dagen geleden komen er dagelijks gemiddeld 37 miljoen coronagevallen bij. Daarmee is de huidige Chinese corona-uitbraak de grootste ter wereld. In de eerste 20 dagen van december zijn 248 miljoen mensen besmet met het virus, dat is 18 procent van de Chinese bevolking.
Meer uit Buitenland
BEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
15 minuten geledenKYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.
2 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.
2 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.
7 uur geledenDETROIT (ANP) - De Nederlandse viroloog Vincent Munster is in de Verenigde Staten aangeklaagd voor het binnensmokkelen van flesjes met gedeactiveerd mpox-virus (voorheen 'apenpokken') vanuit de Democratische Republiek Congo (DRC), en het daarover liegen tijdens verhoren door onderzoekers op een luchthaven in Detroit. Dat melden een Amerikaanse rechtbank en de FBI.
7 uur geledenTEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.
9 uur geleden