Media: VS overwegen coronamaatregelen voor reizigers uit China
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS bezien of nieuwe coronamaatregelen noodzakelijk zijn voor mensen die reizen vanuit China nu het aantal besmettingen in dat land sterk toeneemt, meldt persbureau Bloomberg op basis van Amerikaanse ambtenaren die anoniem willen blijven.
Volgens de overheidsfunctionarissen maakt de Amerikaanse regering zich zorgen over de situatie in China en heeft die vragen gesteld over de gegevens die het land rapporteert over de verspreiding van het virus.
Japan eist dat reizigers uit China een negatieve coronatest kunnen overleggen en ook Maleisië heeft maatregelen getroffen om te voorkomen dat Covid-19 op deze manier het land binnenkomt. De VS overwegen soortgelijke stappen te zetten, aldus de ambtenaren.
Hevige protesten in China hebben ervoor gezorgd dat het strenge zero-covidbeleid, waarbij hele steden in isolatie moesten bij besmettingen, aan de kant is geschoven. Hierdoor is het aantal besmettingen in het land de afgelopen weken enorm toegenomen. Volgens een schatting van de Chinese autoriteiten van enkele dagen geleden komen er dagelijks gemiddeld 37 miljoen coronagevallen bij. Daarmee is de huidige Chinese corona-uitbraak de grootste ter wereld. In de eerste 20 dagen van december zijn 248 miljoen mensen besmet met het virus, dat is 18 procent van de Chinese bevolking.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zal dinsdag tot en met donderdag oefenen met zijn nucleaire arsenaal, meldt het ministerie van Defensie van dat land op Telegram. Aan de oefening zullen meer dan 64.000 militairen deelnemen. Tijdens de oefening zullen onder meer testlanceringen worden gedaan met ballistische en kruisraketten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
4 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
7 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
8 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
9 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
11 uur geleden