Media: VS overwegen coronamaatregelen voor reizigers uit China
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS bezien of nieuwe coronamaatregelen noodzakelijk zijn voor mensen die reizen vanuit China nu het aantal besmettingen in dat land sterk toeneemt, meldt persbureau Bloomberg op basis van Amerikaanse ambtenaren die anoniem willen blijven.
Volgens de overheidsfunctionarissen maakt de Amerikaanse regering zich zorgen over de situatie in China en heeft die vragen gesteld over de gegevens die het land rapporteert over de verspreiding van het virus.
Japan eist dat reizigers uit China een negatieve coronatest kunnen overleggen en ook Maleisië heeft maatregelen getroffen om te voorkomen dat Covid-19 op deze manier het land binnenkomt. De VS overwegen soortgelijke stappen te zetten, aldus de ambtenaren.
Hevige protesten in China hebben ervoor gezorgd dat het strenge zero-covidbeleid, waarbij hele steden in isolatie moesten bij besmettingen, aan de kant is geschoven. Hierdoor is het aantal besmettingen in het land de afgelopen weken enorm toegenomen. Volgens een schatting van de Chinese autoriteiten van enkele dagen geleden komen er dagelijks gemiddeld 37 miljoen coronagevallen bij. Daarmee is de huidige Chinese corona-uitbraak de grootste ter wereld. In de eerste 20 dagen van december zijn 248 miljoen mensen besmet met het virus, dat is 18 procent van de Chinese bevolking.
Meer uit Buitenland
WEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
2 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
3 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het is nu aan de Verenigde Staten om te kiezen tussen diplomatie of een hervatting van de oorlog, zegt de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken. Het land stuurde vrijdag een nieuw vredesvoorstel naar de VS, nadat de Amerikanen niet akkoord gingen met een eerder voorstel.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
14 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
15 uur geleden