Media: VS overwegen coronamaatregelen voor reizigers uit China
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS bezien of nieuwe coronamaatregelen noodzakelijk zijn voor mensen die reizen vanuit China nu het aantal besmettingen in dat land sterk toeneemt, meldt persbureau Bloomberg op basis van Amerikaanse ambtenaren die anoniem willen blijven.
Volgens de overheidsfunctionarissen maakt de Amerikaanse regering zich zorgen over de situatie in China en heeft die vragen gesteld over de gegevens die het land rapporteert over de verspreiding van het virus.
Japan eist dat reizigers uit China een negatieve coronatest kunnen overleggen en ook Maleisië heeft maatregelen getroffen om te voorkomen dat Covid-19 op deze manier het land binnenkomt. De VS overwegen soortgelijke stappen te zetten, aldus de ambtenaren.
Hevige protesten in China hebben ervoor gezorgd dat het strenge zero-covidbeleid, waarbij hele steden in isolatie moesten bij besmettingen, aan de kant is geschoven. Hierdoor is het aantal besmettingen in het land de afgelopen weken enorm toegenomen. Volgens een schatting van de Chinese autoriteiten van enkele dagen geleden komen er dagelijks gemiddeld 37 miljoen coronagevallen bij. Daarmee is de huidige Chinese corona-uitbraak de grootste ter wereld. In de eerste 20 dagen van december zijn 248 miljoen mensen besmet met het virus, dat is 18 procent van de Chinese bevolking.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft 600 miljoen pond (ongeveer 680 miljoen euro) toegezegd aan de luchtverdediging van Oekraïne, om het land de winter door te helpen. Het gaat onder andere om geavanceerde systemen die Shahed-drones van Rusland kunnen neerhalen.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft gezegd dat zijn land zich terugtrekt uit het project om tot een vrijhandelsakkoord met de Europese Unie te komen als het deze maand niet gereedkomt. De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen zou eind deze week naar Brazilië gaan om het akkoord te tekenen. Frankrijk en Italië hebben verklaard niet achter het vrijhandelsakkoord te staan en hebben aangedrongen op uitstel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag in persoon bij de EU-top in Brussel. Op die top wordt gesproken over het gebruik van Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Poolse voormalige minister van Defensie Antoni Macierewicz is aangeklaagd voor het openbaar maken van geheime informatie, melden Poolse media als persbureau PAP en de krant Gazeta Wyborcza. De conservatieve politicus was tussen 2018 en 2022 de voorzitter van een commissie die onderzoek deed naar de vliegramp bij Smolensk (Rusland) in 2010. Daarbij kwamen oud-president Lech Kaczynski en 95 anderen om het leven, onder wie veel prominente politici en hoogwaardigheidsbekleders.
6 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk gaat de Russische miljardair Roman Abramovitsj dwingen 2,5 miljard pond (zo'n 2,8 miljard euro) over te maken naar humanitaire doelen in Oekraïne, meldt de Britse regering. Het geld komt van de verkoop van voetbalclub Chelsea in 2022. Sindsdien staat het vast op een Britse bankrekening.
7 uur geledenOSLO (ANP/BLOOMBERG) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Noorwegen verlaten, zegt de Noorse premier Jonas Gahr Støre. Machado kreeg vorige week in Oslo de Nobelprijs voor de Vrede.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP/DPA) - Bij Russische aanvallen met zogenoemde glijbommen in de Oekraïense regio Zaporizja zijn zeker 26 mensen gewond geraakt, onder wie een kind. Dat meldt de gouverneur van de zuidelijke regio Ivan Fedorov op Telegram. Bij de aanval in het centrum van de gelijknamige stad zou een huizenblok zijn geraakt, dat volgens AFP-verslaggevers ter plaatse in brand staat.
7 uur geleden