Media VS: Musk gaf ruim 250 miljoen dollar uit aan campagne Trump
WASHINGTON (ANP) - Elon Musk, de rijkste man ter wereld, heeft in totaal meer dan 250 miljoen dollar (zo'n 235 miljoen euro) uitgegeven aan de campagne van Donald Trump. Dat schrijven Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News op basis van juridische documenten die zijn vrijgegeven.
"Het bedrag is een fractie van de rijkdom van Musk", schrijft de NYT. "Maar het is desalniettemin een duizelingwekkend bedrag voor een enkele donateur." Hij stopte het geld in verschillende zogenoemde PAC's: politieke actiecomités die campagne voerden voor Trump in aanloop naar de presidentsverkiezingen van vorige maand.
De Republikein won en Musk wordt gezien als een belangrijke factor in dat succes. De eigenaar van X en Tesla krijgt nu van Trump ook een functie in zijn aanstaande regering. Musk komt samen met ondernemer Vivek Ramaswamy aan het hoofd te staan van het nieuwe ministerie van Overheidsefficiëntie. Het is de bedoeling dat zij flink gaan bezuinigen op de financiën, regels schrappen en instanties herstructureren.
Meer uit Buitenland
SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Rond de vulkaan de Teide op Tenerife zijn er al dagen seismische activiteiten, maar dat geschok wijst volgens minister Víctor Ángel Torres niet op een nabije uitbarsting van de vulkaan. De minister van Territoriaal Beleid erkende in een vraaggesprek dat de trillingen die ook vrijdagochtend zijn gevoeld, "niet normaal zijn". Ze zijn anders dan in de afgelopen jaren, aldus Torres.
6 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het verbod op de Britse pro-Palestijnse actiegroep Palestine Action is onwettig, oordeelt de rechter. De regering plaatste de organisatie in juli op de lijst met terroristische organisaties, maar volgens de rechter is dat in strijd met het recht op vrijheid van meningsuiting.
31 minuten geledenOSLO (ANP) - Het Noorse hof heeft deze week een sms gestuurd naar verschillende organisaties waarvan kroonprinses Mette-Marit beschermvrouwe is. Daarin staat een uitnodiging om verder te praten over de ophef die ontstond over de banden van de kroonprinses met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, melden Noorse media.
1 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft de beloning voor informatie die leidt tot de opsporing van de ontvoerde Nancy Guthrie of haar kidnapper verhoogd tot 100.000 dollar (84.000 euro). Dat is een verdubbeling van het bedrag dat eerder was uitgeloofd.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat Cuba "humanitair helpen" omdat de VS proberen onder meer de olietoevoer naar het eiland te blokkeren. Dit heeft de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov bevestigd. Russische media meldden eerder al dat het Kremlin van plan was binnenkort te hulp te schieten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Denemarken levert vier F-35-gevechtsvliegtuigen voor de nieuwe Noordpoolmissie van de NAVO. Ook de Verenigde Staten zullen aan de Arctic Sentry-missie bijdragen, zegt defensieminister Troels Lund Poulsen.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft tijdens de veiligheidsconferentie in München een ontmoeting gepland met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ze zullen het onder meer hebben over Groenland, zei Frederiksen bij aankomst in München.
1 uur geleden