Media VS: Musk gaf ruim 250 miljoen dollar uit aan campagne Trump
WASHINGTON (ANP) - Elon Musk, de rijkste man ter wereld, heeft in totaal meer dan 250 miljoen dollar (zo'n 235 miljoen euro) uitgegeven aan de campagne van Donald Trump. Dat schrijven Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News op basis van juridische documenten die zijn vrijgegeven.
"Het bedrag is een fractie van de rijkdom van Musk", schrijft de NYT. "Maar het is desalniettemin een duizelingwekkend bedrag voor een enkele donateur." Hij stopte het geld in verschillende zogenoemde PAC's: politieke actiecomités die campagne voerden voor Trump in aanloop naar de presidentsverkiezingen van vorige maand.
De Republikein won en Musk wordt gezien als een belangrijke factor in dat succes. De eigenaar van X en Tesla krijgt nu van Trump ook een functie in zijn aanstaande regering. Musk komt samen met ondernemer Vivek Ramaswamy aan het hoofd te staan van het nieuwe ministerie van Overheidsefficiëntie. Het is de bedoeling dat zij flink gaan bezuinigen op de financiën, regels schrappen en instanties herstructureren.
Meer uit Buitenland
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
36 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
4 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
10 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
17 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
21 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
21 uur geleden