Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media VS: Musk gaf ruim 250 miljoen dollar uit aan campagne Trump

Media VS: Musk gaf ruim 250 miljoen dollar uit aan campagne Trump

WASHINGTON (ANP) - Elon Musk, de rijkste man ter wereld, heeft in totaal meer dan 250 miljoen dollar (zo'n 235 miljoen euro) uitgegeven aan de campagne van Donald Trump. Dat schrijven Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News op basis van juridische documenten die zijn vrijgegeven.

"Het bedrag is een fractie van de rijkdom van Musk", schrijft de NYT. "Maar het is desalniettemin een duizelingwekkend bedrag voor een enkele donateur." Hij stopte het geld in verschillende zogenoemde PAC's: politieke actiecomités die campagne voerden voor Trump in aanloop naar de presidentsverkiezingen van vorige maand.

De Republikein won en Musk wordt gezien als een belangrijke factor in dat succes. De eigenaar van X en Tesla krijgt nu van Trump ook een functie in zijn aanstaande regering. Musk komt samen met ondernemer Vivek Ramaswamy aan het hoofd te staan van het nieuwe ministerie van Overheidsefficiëntie. Het is de bedoeling dat zij flink gaan bezuinigen op de financiën, regels schrappen en instanties herstructureren.

Meer uit Buitenland

Auto met Chanoeka-bord in brand gestoken in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - In het oosten van de Australische stad Melbourne is in de nacht van woensdag op donderdag een auto met op het dak een bord met de tekst "Gelukkig Chanoeka" in brand gestoken. De auto werd rond 02.50 uur volledig uitgebrand op de oprit van een huis aangetroffen door de uitgerukte hulpdiensten. Dat melden Australische media, waaronder Sky News Australia. Er zat niemand in de auto. Er zijn geen gewonden gevallen.

2 minuten geleden
Noord-Korea boos dat Zuid-Korea kernonderzeeërs wil bouwen met VS

PYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft de recente wens van Zuid-Korea om samen met de Verenigde Staten nucleair aangedreven onderzeeërs te ontwikkelen bekritiseerd. Hij deed dat tijdens een bezoek aan een Noord-Koreaanse productielocatie voor kernonderzeeërs. Hij overzag daar een testlancering van een "nieuw type" luchtafweerraketten, meldt staatspersbureau KCNA.

5 minuten geleden
Paus Leo roept op armen te helpen tijdens eerste kerstnachtmis

VATICAANSTAD (ANP/DPA/RTR) - Paus Leo XIV heeft tijdens zijn eerste kerstnachtmis als kerkleider in Vaticaanstad opgeroepen tot medemenselijkheid en vrede. Hij zei in zijn preek op kerstavond dat het verhaal van Jezus, die in een stal werd geboren omdat er geen plaats was in een herberg, christenen eraan moet herinneren dat een weigering om armen en vreemdelingen te helpen gelijkstaat aan het afwijzen van God zelf.

2 uur geleden
Trump-favoriet Asfura wint presidentsverkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/RTR) - De door de Amerikaanse president Trump gesteunde conservatieve Nasry Asfura heeft de presidentsverkiezingen in Honduras gewonnen. Dat heeft de kiesraad van het Midden-Amerikaanse land bekendgemaakt. De uitslag liet vier weken op zich wachten door vertragingen, technische problemen en aantijgingen van fraude.

4 uur geleden
Ruim 1 miljoen meer documenten met mogelijke Epstein-link ontdekt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten hebben ruim 1 miljoen documenten ontdekt die mogelijk te maken hebben met de spraakmakende zaak rond de Amerikaanse zedendelinquent Epstein. Het ministerie van Justitie zegt de documenten zo snel mogelijk te willen vrijgeven, maar gezien de omvang kan dat nog enkele weken duren.

7 uur geleden
Landen veroordelen nieuwe nederzettingen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/RTR) - Veertien landen veroordelen de goedkeuring van negentien nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever door Israël, schrijven ze in een verklaring. Het statement komt van Duitsland, België, Canada, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Italië, Ierland, IJsland, Japan, Malta, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk.

8 uur geleden
Oekraïne: Russen krijgen wellicht Chinese hulp bij aanvallen

KYIV (ANP/BLOOMBERG) - Rusland gebruikt mogelijk Chinese satellietbeelden bij aanvallen op doelen in Oekraïne, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem valt er een verband te leggen tussen Chinese satellietbeelden van Oekraïens grondgebied en Russische aanvallen op energievoorzieningen.

9 uur geleden