Media VS: Musk gaf ruim 250 miljoen dollar uit aan campagne Trump
WASHINGTON (ANP) - Elon Musk, de rijkste man ter wereld, heeft in totaal meer dan 250 miljoen dollar (zo'n 235 miljoen euro) uitgegeven aan de campagne van Donald Trump. Dat schrijven Amerikaanse media zoals The New York Times en NBC News op basis van juridische documenten die zijn vrijgegeven.
"Het bedrag is een fractie van de rijkdom van Musk", schrijft de NYT. "Maar het is desalniettemin een duizelingwekkend bedrag voor een enkele donateur." Hij stopte het geld in verschillende zogenoemde PAC's: politieke actiecomités die campagne voerden voor Trump in aanloop naar de presidentsverkiezingen van vorige maand.
De Republikein won en Musk wordt gezien als een belangrijke factor in dat succes. De eigenaar van X en Tesla krijgt nu van Trump ook een functie in zijn aanstaande regering. Musk komt samen met ondernemer Vivek Ramaswamy aan het hoofd te staan van het nieuwe ministerie van Overheidsefficiëntie. Het is de bedoeling dat zij flink gaan bezuinigen op de financiën, regels schrappen en instanties herstructureren.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
5 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
6 uur geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
6 uur geleden