Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: VS hebben discreet militairen getraind op Taiwan

Media: VS hebben discreet militairen getraind op Taiwan

TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben discreet militairen naar Taiwan gestuurd om lokale grondtroepen te trainen. Het eiland moet zo beter worden voorbereid op mogelijke agressie door China, bericht de krant The Wall Street Journal, die zich baseert op anonieme bronnen uit de VS. Ingewijden hebben het bericht ook bevestigd tegenover andere internationale media.

De krant schrijft dat de trainingsmissie wordt uitgevoerd door een twintigtal militairen uit de VS. De Amerikaanse troepen zouden volgens bronnen van de krant al zeker een jaar actief zijn op het eiland. Dat de VS helpen bij het trainen van de strijdkrachten op Taiwan ligt gevoelig in het communistische China. Dat ziet het democratisch bestuurde eiland voor de kust als eigen grondgebied.

Taiwanese media schreven afgelopen november al over de komst van Amerikaanse troepen. Die moesten mariniers en speciale eenheden trainen om amfibische operaties uit te voeren. De autoriteiten op Taiwan en in de Verenigde Staten hielden toen nog vol dat de berichtgeving niet klopte. Het Taiwanese ministerie van Defensie wilde dit keer niet reageren op het bericht over de trainingsmissie in The Wall Street Journal.

Militaire spanningen

Het eiland Taiwan is sinds 1949 in handen van nationalistische, anti-communistische Chinezen. Die waren het Chinese vasteland ontvlucht nadat zij een burgeroorlog hadden verloren van de communisten. De spanning met China loopt inmiddels weer steeds verder op.

De minister van Defensie van het eiland waarschuwde deze maand dat de militaire spanningen tussen Taiwan en China de ergste zijn in zeker veertig jaar. Hij deed zijn uitspraak nadat in korte tijd circa 150 militaire vliegtuigen uit China in de luchtverdedigingszone van Taiwan waren waargenomen. Het ging onder meer om gevechtsvliegtuigen en bommenwerpers.

Taiwan denkt dat China in 2025 de mogelijkheid heeft om met minimale verliezen een grootschalige invasie uit te voeren. Het eiland kocht de afgelopen jaren voor miljarden aan wapentuig in de Verenigde Staten.

Meer uit Buitenland

Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

4 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

6 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

6 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

6 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

8 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

8 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

9 uur geleden