Media VS: AI-bedrijf Perplexity doet bod om te fuseren met TikTok
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het bedrijf Perplexity AI heeft de Chinese moedermaatschappij van TikTok, ByteDance, een bod gedaan. Dat melden diverse Amerikaanse media. Volgens hun anonieme bronnen zou het voorstel zijn om Perplexity AI te laten fuseren met de Amerikaanse tak van TikTok.
TikTok dreigt zondag "op zwart" te gaan. Het Amerikaanse Hooggerechtshof hield vrijdag een wet in stand waardoor de video-app zondag verboden zou worden in de Verenigde Staten, tenzij ByteDance een koper zou vinden voor de Amerikaanse onderdelen van de app. Dat had betekend dat TikTok was verdwenen uit Amerikaanse appstores, maar het bedrijf liet weten de app dan meteen helemaal onbeschikbaar te maken voor de 170 miljoen Amerikaanse gebruikers. Het Witte Huis noemde die mededeling van ByteDance "een stunt".
De aankomende Amerikaanse president Trump zei zaterdag in gesprek met de omroep NBC dat hij de uitvoering van de omstreden wet "hoogstwaarschijnlijk" negentig dagen uitstelt. "Als ik dat besluit, dan kondig ik dat waarschijnlijk maandag aan", aldus Trump.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft zijn burgers in Mali opgeroepen dat land zo snel mogelijk te verlaten. De dringende oproep volgt na gecoördineerde aanvallen van islamitische jihadisten en Toeareg-separatisten in de voormalige Franse kolonie.
5 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran opnieuw bedreigd wegens het uitblijven van een vredesdeal. Hij stelt in een bericht op Truth Social dat dat land snel moet handelen.
20 minuten geledenSANTA MARTA (ANP/AFP) - Frankrijk heeft op de conferentie over het afbouwen van fossiele brandstoffen als eerste land een 'routekaart' daarvoor gepresenteerd. Het land wil in de energiesector steenkool uiterlijk in 2030 uitgefaseerd hebben. Voor olie is het voornemen 2045, voor aardgas 2050.
40 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De jaarlijkse militaire parade in Moskou moet het dit keer stellen zonder tanks en andere grote attracties. De Russische krijgsmacht is te druk met Oekraïne.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is ook in hoger beroep veroordeeld voor het belemmeren van de rechtsgang. Zijn gevangenisstraf is met twee jaar verhoogd naar zeven jaar. Yoon verzette zich tegen zijn arrestatie in het onderzoek naar de militaire noodtoestand die hij in 2024 uitriep.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De verzwakte bultrug Timmy is nog steeds onderweg naar de Noordzee. Een reddingsteam sleept de walvis, die wekenlang gestrand was voor de Duitse kust, sinds dinsdag in een drijvend bassin naar diepere wateren.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
5 uur geleden