Media VS: AI-bedrijf Perplexity doet bod om te fuseren met TikTok
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het bedrijf Perplexity AI heeft de Chinese moedermaatschappij van TikTok, ByteDance, een bod gedaan. Dat melden diverse Amerikaanse media. Volgens hun anonieme bronnen zou het voorstel zijn om Perplexity AI te laten fuseren met de Amerikaanse tak van TikTok.
TikTok dreigt zondag "op zwart" te gaan. Het Amerikaanse Hooggerechtshof hield vrijdag een wet in stand waardoor de video-app zondag verboden zou worden in de Verenigde Staten, tenzij ByteDance een koper zou vinden voor de Amerikaanse onderdelen van de app. Dat had betekend dat TikTok was verdwenen uit Amerikaanse appstores, maar het bedrijf liet weten de app dan meteen helemaal onbeschikbaar te maken voor de 170 miljoen Amerikaanse gebruikers. Het Witte Huis noemde die mededeling van ByteDance "een stunt".
De aankomende Amerikaanse president Trump zei zaterdag in gesprek met de omroep NBC dat hij de uitvoering van de omstreden wet "hoogstwaarschijnlijk" negentig dagen uitstelt. "Als ik dat besluit, dan kondig ik dat waarschijnlijk maandag aan", aldus Trump.
Meer uit Buitenland
GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
29 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
1 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
2 uur geledenTEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.
3 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".
3 uur geledenKAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.
4 uur geleden