Media VS: AI-bedrijf Perplexity doet bod om te fuseren met TikTok
SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het bedrijf Perplexity AI heeft de Chinese moedermaatschappij van TikTok, ByteDance, een bod gedaan. Dat melden diverse Amerikaanse media. Volgens hun anonieme bronnen zou het voorstel zijn om Perplexity AI te laten fuseren met de Amerikaanse tak van TikTok.
TikTok dreigt zondag "op zwart" te gaan. Het Amerikaanse Hooggerechtshof hield vrijdag een wet in stand waardoor de video-app zondag verboden zou worden in de Verenigde Staten, tenzij ByteDance een koper zou vinden voor de Amerikaanse onderdelen van de app. Dat had betekend dat TikTok was verdwenen uit Amerikaanse appstores, maar het bedrijf liet weten de app dan meteen helemaal onbeschikbaar te maken voor de 170 miljoen Amerikaanse gebruikers. Het Witte Huis noemde die mededeling van ByteDance "een stunt".
De aankomende Amerikaanse president Trump zei zaterdag in gesprek met de omroep NBC dat hij de uitvoering van de omstreden wet "hoogstwaarschijnlijk" negentig dagen uitstelt. "Als ik dat besluit, dan kondig ik dat waarschijnlijk maandag aan", aldus Trump.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tegen de Britse koning Charles gezegd dat de Verenigde Staten geen betere vrienden hebben dan de Britten. De relatie tussen de bondgenoten staat de laatste weken juist onder spanning, nadat Trump klaagde dat het Verenigd Koninkrijk te weinig hielp met de oorlog in Iran.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran gezegd dat het land op instorten staat. Teheran zou de VS gevraagd hebben de Straat van Hormuz zo snel mogelijk te openen, schrijft Trump op zijn Truth Social.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie stelt een "grondige opruimbeurt" voor van haar regelgevingsproces, om eventueel verouderde en overbodige regels te verminderen. Dat staat in een voorstel van de Commissie om regels vanuit Brussel eenvoudiger en duidelijker te maken.
1 uur geledenWISMAR (ANP) - Timmy, de bultrug die al weken vastligt voor de kust van Duitsland, is succesvol naar de waterbak van een schip gebracht, melden Duitse media als Bild en Die Welt. Reddingswerkers hebben het gestrande dier met touwen en een tuig van zijn plek gekregen en naar het vaartuig gebracht.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Koreaanse militairen die met Rusland meevochten tegen Oekraïne hebben zich opgeblazen toen ze in handen van de vijand dreigden te vallen, bevestigt de leider van Ruslands bondgenoot. "Zij stierven een heldendood", zei Kim Jong-un dinsdag.
3 uur geledenWIENER NEUSTADT (ANP) - De man die ervan wordt verdacht een terreuraanslag te hebben voorbereid bij een van Taylor Swifts concerten in Wenen in 2024, heeft dinsdag schuld bekend in de rechtbank in Wiener Neustadt. Dat melden de Oostenrijkse media Kurier en Kronen Zeitung.
4 uur geledenWISMAR (ANP/AFP/DPA) - Duitse reddingswerkers zijn begonnen met een volgende poging om de bultrug Timmy te bevrijden uit het ondiepe water waar hij al weken vastligt. Ze hebben inmiddels touwen en een tuig aan het dier bevestigd, maar Timmy lijkt nog niet te bewegen.
4 uur geleden