Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: vrouw Assad kan niet terugkeren naar VK

Media: vrouw Assad kan niet terugkeren naar VK

LONDEN (ANP) - De echtgenote van de voormalige Syrische dictator Bashar al-Assad lijkt niet meer te kunnen terugkeren naar haar geboorteland, het Verenigd Koninkrijk. Haar Britse paspoort is verlopen, berichten Britse media, waaronder The Times. Regeringsbronnen zeggen tegen die krant dat Asma al-Assad (49) geen geldige reisdocumenten meer heeft en dat de regering haar ook om gezondheidsredenen niet zal toelaten.

De krant schrijft dat de dictatorsvrouw naar verluidt leukemie heeft en er slecht aan toe zou zijn. Haar Britse paspoort zou in 2020 zijn verlopen en het is onduidelijk of ze toen heeft geprobeerd om die te verlengen. De Britse minister van Buitenlandse Zaken David Lammy heeft al duidelijk gemaakt dat Asma, die ook de Syrische nationaliteit heeft, "niet meer welkom" is in het Verenigd Koninkrijk.

Asma groeide op bij Londen en trouwde in 2000 met Assad, die in dat jaar zijn vader opvolgde als leider van Syrië. Ze belandde als first lady van de dictatuur op westerse sanctielijsten. In Syrië brak in 2011 een bloedige burgeroorlog uit tegen het Assad-regime. Rebellen slaagden er dit jaar in de president te verdrijven. Hij vluchtte naar Moskou. Daar zouden ook zijn vrouw en kinderen naartoe zijn gegaan.

Meer uit Buitenland

Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

40 minuten geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

41 minuten geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

41 minuten geleden
Dodental bomaanslag op verkeersweg Colombia omhoog

BOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.

2 uur geleden
Rivalen Netanyahu gaan samen volgende verkiezingen Israël in

JERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.

4 uur geleden
President Israël stuurt aan op schikking in strafzaak Netanyahu

JERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.

7 uur geleden
Justitiechef: Trump was waarschijnlijk ook doelwit schutter

WASHINGTON (ANP) - De man die heeft geschoten bij een mediadiner in Washington had het waarschijnlijk ook voorzien op president Donald Trump. Dat heeft waarnemend minister van Justitie Todd Blanche gezegd in een interview met het televisieprogramma Meet the Press van NBC News. Wat de reden was voor de aanval bij het Correspondents' Dinner, wordt nog onderzocht.

7 uur geleden