Media: vrouw Assad kan niet terugkeren naar VK
LONDEN (ANP) - De echtgenote van de voormalige Syrische dictator Bashar al-Assad lijkt niet meer te kunnen terugkeren naar haar geboorteland, het Verenigd Koninkrijk. Haar Britse paspoort is verlopen, berichten Britse media, waaronder The Times. Regeringsbronnen zeggen tegen die krant dat Asma al-Assad (49) geen geldige reisdocumenten meer heeft en dat de regering haar ook om gezondheidsredenen niet zal toelaten.
De krant schrijft dat de dictatorsvrouw naar verluidt leukemie heeft en er slecht aan toe zou zijn. Haar Britse paspoort zou in 2020 zijn verlopen en het is onduidelijk of ze toen heeft geprobeerd om die te verlengen. De Britse minister van Buitenlandse Zaken David Lammy heeft al duidelijk gemaakt dat Asma, die ook de Syrische nationaliteit heeft, "niet meer welkom" is in het Verenigd Koninkrijk.
Asma groeide op bij Londen en trouwde in 2000 met Assad, die in dat jaar zijn vader opvolgde als leider van Syrië. Ze belandde als first lady van de dictatuur op westerse sanctielijsten. In Syrië brak in 2011 een bloedige burgeroorlog uit tegen het Assad-regime. Rebellen slaagden er dit jaar in de president te verdrijven. Hij vluchtte naar Moskou. Daar zouden ook zijn vrouw en kinderen naartoe zijn gegaan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan de toegang van Iraanse luchtvaartmaatschappijen tot landingsplaatsen, tankstations en ticketverkopen blokkeren. Dat meldt de Amerikaanse financiënminister Scott Bessent op X, zonder verder in detail te treden. Volgens Bessent storten de Iraanse economie en munt in door de economische campagne tegen het land.
24 minuten geledenLIMASSOL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas zal Europa nooit een neutrale bemiddelaar zijn tussen Rusland en Oekraïne, "omdat we aan de kant van Oekraïne staan en onze eigen fundamentele veiligheidsbelangen verdedigen". Dat zei Kallas donderdag op een persconferentie na een informele vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
1 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - De Amerikaan Tyler Andrews claimt in recordtijd de top van de Mount Everest te hebben bereikt. De beklimming van de bijna 8849 meter hoge berg duurde slechts 9 uur en 55 minuten, aldus zijn team.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Achter de schermen is binnen de Amerikaanse overheid druk uitgeoefend om een bankbiljet van 250 dollar te laten ontwerpen waarop president Trump staat. Dat schrijft de krant The Washington Post, die ook meldt dat een topmedewerker die daar niets in zag, is overgeplaatst.
2 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - Het lichaam van bultrug Timmy wordt naar verwachting dit weekend aan land gebracht. Op het strand van het Deense eiland Anholt wordt dan ter plekke een autopsie uitgevoerd, meldden de lokale autoriteiten.
2 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zeggen dat Iran in de nacht van woensdag op donderdag een raket heeft afgevuurd richting Koeweit, die werd onderschept door de krijgsmacht van dat land. Iran lanceerde ook vijf drones die "een dreiging vormden" in en rond de Straat van Hormuz, wat volgens de VS neerkomt op een schending van een eerder afgesproken staakt-het-vuren.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.
4 uur geleden