Media: vrouw Assad kan niet terugkeren naar VK
LONDEN (ANP) - De echtgenote van de voormalige Syrische dictator Bashar al-Assad lijkt niet meer te kunnen terugkeren naar haar geboorteland, het Verenigd Koninkrijk. Haar Britse paspoort is verlopen, berichten Britse media, waaronder The Times. Regeringsbronnen zeggen tegen die krant dat Asma al-Assad (49) geen geldige reisdocumenten meer heeft en dat de regering haar ook om gezondheidsredenen niet zal toelaten.
De krant schrijft dat de dictatorsvrouw naar verluidt leukemie heeft en er slecht aan toe zou zijn. Haar Britse paspoort zou in 2020 zijn verlopen en het is onduidelijk of ze toen heeft geprobeerd om die te verlengen. De Britse minister van Buitenlandse Zaken David Lammy heeft al duidelijk gemaakt dat Asma, die ook de Syrische nationaliteit heeft, "niet meer welkom" is in het Verenigd Koninkrijk.
Asma groeide op bij Londen en trouwde in 2000 met Assad, die in dat jaar zijn vader opvolgde als leider van Syrië. Ze belandde als first lady van de dictatuur op westerse sanctielijsten. In Syrië brak in 2011 een bloedige burgeroorlog uit tegen het Assad-regime. Rebellen slaagden er dit jaar in de president te verdrijven. Hij vluchtte naar Moskou. Daar zouden ook zijn vrouw en kinderen naartoe zijn gegaan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
14 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
9 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
9 uur geleden