Media: Von der Leyen wil tweede termijn als commissievoorzitter
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA/AFP) - Ursula von der Leyen ambieert een tweede termijn als hoofd van het dagelijks bestuur van de Europese Unie, de Europese Commissie. Dat heeft ze aan partijgenoten laten weten tijdens een bijeenkomst van de Duitse partij CDU in Berlijn, zeggen bronnen tegen het Duitse persbureau DPA.
Officiële bevestiging van het nieuws wordt aan het begin van de middag verwacht. De commissievoorzitter geeft omstreeks 12.30 uur een persconferentie. De 65-jarige Von der Leyen staat sinds 2019 aan het hoofd van de commissie. Tijdens haar voorzitterschap zorgden onder meer de brexit, de coronaviruspandemie en de Russische invasie van Oekraïne voor internationale onrust.
Medestanders vinden dat het goed is voor de stabiliteit van Europa om dezelfde voorzitter te handhaven. Het staat daarmee nog niet vast dat de christendemocrate kan rekenen op een tweede termijn. Daar komt pas na de Europese verkiezingen in juli meer duidelijkheid over. Dan wordt de verdeling van topfuncties de inzet van diplomatiek getouwtrek tussen lidstaten en het Europees Parlement.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
11 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
13 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
18 uur geleden