Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: Von der Leyen wil tweede termijn als commissievoorzitter

Media: Von der Leyen wil tweede termijn als commissievoorzitter

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA/AFP) - Ursula von der Leyen ambieert een tweede termijn als hoofd van het dagelijks bestuur van de Europese Unie, de Europese Commissie. Dat heeft ze aan partijgenoten laten weten tijdens een bijeenkomst van de Duitse partij CDU in Berlijn, zeggen bronnen tegen het Duitse persbureau DPA.

Officiële bevestiging van het nieuws wordt aan het begin van de middag verwacht. De commissievoorzitter geeft omstreeks 12.30 uur een persconferentie. De 65-jarige Von der Leyen staat sinds 2019 aan het hoofd van de commissie. Tijdens haar voorzitterschap zorgden onder meer de brexit, de coronaviruspandemie en de Russische invasie van Oekraïne voor internationale onrust.

Medestanders vinden dat het goed is voor de stabiliteit van Europa om dezelfde voorzitter te handhaven. Het staat daarmee nog niet vast dat de christendemocrate kan rekenen op een tweede termijn. Daar komt pas na de Europese verkiezingen in juli meer duidelijkheid over. Dan wordt de verdeling van topfuncties de inzet van diplomatiek getouwtrek tussen lidstaten en het Europees Parlement.

Meer uit Buitenland

Levenslang voor moord op Japanse oud-premier Abe

TOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.

49 minuten geleden
Brazilië stelt xAI ultimatum rond naaktbeelden Grok

SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.

5 uur geleden
Dode bij treinongeluk Spaanse Gelida

GELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.

5 uur geleden
Trump zegt dat hij NAVO sterker heeft gemaakt

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.

8 uur geleden
Trump wil niet afreizen naar Parijs voor toekomstige G7-top

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.

9 uur geleden
Trump zinspeelt op rol voor María Corina Machado in Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.

9 uur geleden
Gouverneur Walz en andere functionarissen in Minnesota gedagvaard

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.

10 uur geleden