Media: Von der Leyen wil tweede termijn als commissievoorzitter
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA/AFP) - Ursula von der Leyen ambieert een tweede termijn als hoofd van het dagelijks bestuur van de Europese Unie, de Europese Commissie. Dat heeft ze aan partijgenoten laten weten tijdens een bijeenkomst van de Duitse partij CDU in Berlijn, zeggen bronnen tegen het Duitse persbureau DPA.
Officiële bevestiging van het nieuws wordt aan het begin van de middag verwacht. De commissievoorzitter geeft omstreeks 12.30 uur een persconferentie. De 65-jarige Von der Leyen staat sinds 2019 aan het hoofd van de commissie. Tijdens haar voorzitterschap zorgden onder meer de brexit, de coronaviruspandemie en de Russische invasie van Oekraïne voor internationale onrust.
Medestanders vinden dat het goed is voor de stabiliteit van Europa om dezelfde voorzitter te handhaven. Het staat daarmee nog niet vast dat de christendemocrate kan rekenen op een tweede termijn. Daar komt pas na de Europese verkiezingen in juli meer duidelijkheid over. Dan wordt de verdeling van topfuncties de inzet van diplomatiek getouwtrek tussen lidstaten en het Europees Parlement.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
5 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
6 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse marine heeft "een gat in de machinekamer" geschoten van een onder Iraanse vlag varend vrachtschip, schrijft president Donald Trump op Truth Social. Het schip zou volgens Trump geprobeerd hebben de Amerikaanse zeeblokkade bij de Straat van Hormuz te doorbreken. "En dat is voor het schip niet goed afgelopen."
7 uur geleden