Media: vliegtuigje met Nederlanders neergestort in Kroatië
SENJ (ANP) - Kroatische media melden dat zaterdagmiddag een klein sportvliegtuig is neergestort met Nederlanders aan boord. Volgens het Kroatische persbureau HINA zaten drie Nederlanders in het vliegtuigje, dat neerstortte op de berg Kapeli in de provincie Lika-Senj. Het toestel was onderweg van de Sloveense stad Maribor naar de Kroatische stad Pula.
Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken kan nog niet bevestigen of er Nederlanders aan boord zaten van het neergestorte vliegtuigje.
Het toestel verdween rond 12.30 uur van de radar, aldus de Kroatische bergreddingsdienst HGSS. Met ruim 120 mensen, een drone en een helikopter is in de bosrijke omgeving naar de overblijfselen van het vliegtuig gezocht. Zaterdagavond iets na 19.15 uur werd het toestel gevonden. Er is nog niks bekendgemaakt over slachtoffers.
Zoektocht
De zoektocht naar de slachtoffers gaat zondag verder. Lokale hulpdiensten laten aan persbureau HINA weten dat het zoeken lastig is omdat het een moeilijk begaanbaar terrein is waar op sommige plekken nog sneeuw ligt. Ook zouden er mogelijk mijnen in het gebied kunnen liggen, aldus de commandant van de lokale veiligheidsdienst.
Ook de oorzaak van de crash is nog onduidelijk. Volgens het persbureau hing er die middag een dichte mist die het zicht mogelijk bemoeilijkte.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
4 uur geledenUITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.
5 uur geleden