Media: vertrek Mbappé bij Paris Saint-Germain staat vast
PARIJS (ANP) - Kylian Mbappé vertrekt na dit seizoen bij Paris Saint-Germain, zo meldt onder meer het Franse L'Équipe. De 25-jarige sterspeler heeft volgens diverse media de directie van de club inmiddels ingelicht over zijn besluit om zijn aflopende contract niet te verlengen.
Mbappé, die met Frankrijk in 2018 de wereldtitel pakte, wordt al geruime tijd in verband gebracht met een vertrek naar Real Madrid. De aanvaller speelt sinds 2018 definitief voor Paris Saint-Germain, na te zijn overgekomen van AS Monaco. Een jaar eerder speelde hij op huurbasis bij PSG.
Met PSG won Mbappé tot nu toe vijf landstitels en drie keer de Franse beker. De Franse topclub onthield zich tegenover persbureau AFP van commentaar, maar algemeen wordt aangenomen dat het vertrek van Mbappé binnen afzienbare tijd wordt gecommuniceerd.
Er waren al maanden geruchten over een eventueel vertrek van Mbappé na dit seizoen. PSG-voorzitter Nasser Al-Khelaifi weigerde eerder commentaar te geven op een mogelijke transfer van de steraanvaller. "Als we allebei een beslissing hebben genomen, zullen we het jullie vertellen", zei de PSG-baas onlangs bij het UEFA-congres in de Franse hoofdstad Parijs.
Al-Khelaifi had toen de hoop dat Mbappé zou blijven nog niet opgegeven. "Natuurlijk wil ik dat Kylian blijft. Voor mij is hij de beste speler ter wereld en voor mij is Parijs de beste club voor Kylian."
Meer uit Voetbal
STRAATSBURG (ANP) - Tussen de Champions League-wedstrijden tegen Manchester City en FC Barcelona door heeft Paris Saint-Germain een zwaarbevochten 3-1-zege geboekt bij RC Strasbourg. Na een vroege achterstand maakte PSG drie treffers in de slotfase.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kent in aanloop naar de Champions League-wedstrijd van komende week tegen FC Porto geen zorgen over zijn ploeg. Dat zei de 62-jarige coach na de 2-1-nederlaag in de Eredivisie bij ADO Den Haag, voor de camera van ESPN.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PSV heeft met een 2-1-nederlaag bij ADO Den Haag punten verspeeld in de Eredivisie. De ploeg van trainer Peter Bosz speelde ruim een helft met een man minder. Sven Mijnans, maker van de openingstreffer, werd bij een Eindhovense voorsprong met twee keer geel weggestuurd. Juho Kilo zorgde voor de gelijkmaker. Matěj Šín maakte vlak voor het laatste fluitsignaal de winnende treffer voor ADO.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft een moeizame zege geboekt bij Brentford. De formatie van trainer Andoni Iraola won in Londen met 2-1 dankzij twee treffers in het laatste halfuur. De thuisploeg eindigde het duel met negen man. Oranje-international Jeremie Frimpong liep een blessure op tijdens een korte invalbeurt.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Borussia Dortmund heeft ondanks puntenverlies in de uitwedstrijd bij Union Berlin de koppositie in de Bundesliga veroverd. De ploeg van Oranje-international Joey Veerman, die de hele wedstrijd op de bank zat, bleef in Berlijn steken op 0-0.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Coach José Mourinho van Real Madrid heeft diep respect voor Vinícius Júnior, de Braziliaanse sterspeler die in Spanje vaak mikpunt is van racistische beledigingen.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - SC Heerenveen heeft de thuiswedstrijd tegen Excelsior met 4-0 gewonnen. De club passeerde de tegenstander uit Rotterdam op de ranglijst.
22 uur geleden