Media: vertrek Mbappé bij Paris Saint-Germain staat vast
PARIJS (ANP) - Kylian Mbappé vertrekt na dit seizoen bij Paris Saint-Germain, zo meldt onder meer het Franse L'Équipe. De 25-jarige sterspeler heeft volgens diverse media de directie van de club inmiddels ingelicht over zijn besluit om zijn aflopende contract niet te verlengen.
Mbappé, die met Frankrijk in 2018 de wereldtitel pakte, wordt al geruime tijd in verband gebracht met een vertrek naar Real Madrid. De aanvaller speelt sinds 2018 definitief voor Paris Saint-Germain, na te zijn overgekomen van AS Monaco. Een jaar eerder speelde hij op huurbasis bij PSG.
Met PSG won Mbappé tot nu toe vijf landstitels en drie keer de Franse beker. De Franse topclub onthield zich tegenover persbureau AFP van commentaar, maar algemeen wordt aangenomen dat het vertrek van Mbappé binnen afzienbare tijd wordt gecommuniceerd.
Er waren al maanden geruchten over een eventueel vertrek van Mbappé na dit seizoen. PSG-voorzitter Nasser Al-Khelaifi weigerde eerder commentaar te geven op een mogelijke transfer van de steraanvaller. "Als we allebei een beslissing hebben genomen, zullen we het jullie vertellen", zei de PSG-baas onlangs bij het UEFA-congres in de Franse hoofdstad Parijs.
Al-Khelaifi had toen de hoop dat Mbappé zou blijven nog niet opgegeven. "Natuurlijk wil ik dat Kylian blijft. Voor mij is hij de beste speler ter wereld en voor mij is Parijs de beste club voor Kylian."
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
40 minuten geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
18 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geleden