Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Media: vertrek Mbappé bij Paris Saint-Germain staat vast

Media: vertrek Mbappé bij Paris Saint-Germain staat vast

PARIJS (ANP) - Kylian Mbappé vertrekt na dit seizoen bij Paris Saint-Germain, zo meldt onder meer het Franse L'Équipe. De 25-jarige sterspeler heeft volgens diverse media de directie van de club inmiddels ingelicht over zijn besluit om zijn aflopende contract niet te verlengen.

Mbappé, die met Frankrijk in 2018 de wereldtitel pakte, wordt al geruime tijd in verband gebracht met een vertrek naar Real Madrid. De aanvaller speelt sinds 2018 definitief voor Paris Saint-Germain, na te zijn overgekomen van AS Monaco. Een jaar eerder speelde hij op huurbasis bij PSG.

Met PSG won Mbappé tot nu toe vijf landstitels en drie keer de Franse beker. De Franse topclub onthield zich tegenover persbureau AFP van commentaar, maar algemeen wordt aangenomen dat het vertrek van Mbappé binnen afzienbare tijd wordt gecommuniceerd.

Er waren al maanden geruchten over een eventueel vertrek van Mbappé na dit seizoen. PSG-voorzitter Nasser Al-Khelaifi weigerde eerder commentaar te geven op een mogelijke transfer van de steraanvaller. "Als we allebei een beslissing hebben genomen, zullen we het jullie vertellen", zei de PSG-baas onlangs bij het UEFA-congres in de Franse hoofdstad Parijs.

Al-Khelaifi had toen de hoop dat Mbappé zou blijven nog niet opgegeven. "Natuurlijk wil ik dat Kylian blijft. Voor mij is hij de beste speler ter wereld en voor mij is Parijs de beste club voor Kylian."

Meer uit Voetbal

Oud-international Gilardino opvolger van coach Cuesta bij Parma

PARMA (ANP) - Alberto Gilardino is de nieuwe coach van Parma. De 44-jarige oud-international van Italië is de opvolger van Carlos Cuesta, die twee dagen geleden vertrok bij de nummer 15 van de Serie A.

24 minuten geleden
Turkse scheidsrechtersbaas en vicevoorzitter gearresteerd

ISTANBUL (ANP/RTR) - Ferhat Gündoğdu, de voorzitter van de Turkse voetbalscheidsrechtersorganisatie MHK, is samen met zijn vicevoorzitter en nog vijf anderen gearresteerd. Dat maakte de Turkse justitieminister Akın Gürlek dinsdag bekend via X.

4 uur geleden
Oranje start voorbereiding op Griekenland met 24 spelers

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is dinsdag aan het begin van de middag de voorbereiding begonnen op de derde wedstrijd in de Nations League, donderdag in Thessaloniki tegen Griekenland. Bondscoach Xavi Hernández traint in Zeist met de 24 spelers die hij nog over heeft. De oefensessie vindt achter gesloten deuren plaats.

5 uur geleden
Clubs krijgen 31,5 miljoen voor afstaan spelers Nations League

NYON (ANP) - De UEFA heeft deze week 31,5 miljoen euro uitbetaald aan clubs die in het seizoen 2024/2025 spelers afstonden aan landenteams om mee te doen aan de Nations League. Dat zijn de eerste betalingen die voortkomen uit de gemaakte afspraken tussen de Europese voetbalbond en alle clubs in Europa rond clubvergoedingen, het zogenoemde UEFA Club Benefits Programme.

5 uur geleden
FIFA beschuldigt UEFA van 'desinformatiecampagne'

MIAMI (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de Europese UEFA beschuldigd van een 'desinformatiecampagne'. Dat blijkt uit de reactie van de FIFA tegenover een Amerikaanse rechtbank op het verzoek van de UEFA om inzage te krijgen in stukken rond het controversiële, en inmiddels ingetrokken, investeringsplan van de FIFA.

7 uur geleden
Voormalig FC Twente-speler Ruiz interim-bondscoach Costa Rica

SAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is aangesteld als interim-bondscoach van Costa Rica. Dat heeft de voetbalbond van het Midden-Amerikaanse land maandag bekendgemaakt. Ruiz volgt Fernando Batista op, die eerder op maandag werd ontslagen.

7 uur geleden
Suriname wint ook tweede Nations League-duel en gaat aan kop

PARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft in de nacht van maandag op dinsdag ook zijn tweede groepsduel in de Noord- en Midden-Amerikaanse Nations League gewonnen. In het Franklin Essed Stadion in Paramaribo werd Martinique met 2-1 verslagen. Na twee speelrondes gaat Suriname met 6 punten aan de leiding in groep B.

8 uur geleden